שיתוף התערוכה:

דרכו של מבט - אלכס קרמר, סם דרוקר / גלריה רוטשילד אמנות


טלפון - +972 52 3729431
הצילומים באדיבות גלריה רוטשילד אמנות

12/05/2022 עד ה-11/06/2023

גלריה רוטשילד אמנות מתכבדת להציג  תערוכה זוגית, בה יוצגו דיוקנאות שצוירו על ידי אלכס קרמר וסם דרוקר. שניהם מרבים לעסוק בחקר דיוקנאות עצמיים ודיוקנאות של הסובבים אותם, כל אחד בדרכו.
סם דרוקר, פרופסור לאמנות וצייר דיוקנאות נודע בהולנד, מציג כרגע בשתי תערוכות מוזיאליות. מרבה לצייר על מצעים לא שגרתיים כמו לוחות עץ אקראיים, ובדי מפרש .
אלכס קרמר מצייר בפורמטים אינטימיים. ציוריו אקספרסיביים וסוערים.  ציוריו טעונים מסות גלריה רוטשילד אמנות מתכבדת להציג  תערוכה זוגית, בה יוצגו דיוקנאות שצוירו על ידי עסיסיות ודינמיות של צבע עשיר, קווים וחריטות אין-ספור. ניכר כי צוירו מתוך בעירה פנימית.
מעניין לראות איך בעבודות של שני האמנים העוסקים בנושאים דומים נוצר מתח מעניין בין פיגורטיביות להפשטה. שניהם מציירים מהתבוננות ומצליחים כל אחד בדרכו,לרדת למעמקי הנפש של האדם שיושב מולם, בדומה לפסיכולוג. שניהם ובאופן שונה מצליחים להעביר למתבונן כמות נדיבה של אהבה וחמלה.
סם דרוקר (1957) חי באמסטרדם, ייסד קבוצת אמני דיוקנאות הולנדים ומעורב כחבר בחבר מושבעים בפרס ההולנדי לפורטרט. מאז 1990 הוא פרופסור באקדמיית וואקרס לאמנות באמסטרדם. ב-2011 זכה סם דרוקר בתואר אמן השנה.
סם הרבה לצייר דיוקנאות של פוליטיקאים, משפחת המלוכה, אנשי עסקים, שחקנים, ראשי ערים ועוד רבים אחרים. עובד בקביעות עם סופרים כמו ארנון גרונברג, אנה אנקוויסט, מרסל מרינג ומרים רוטנשטרייך.
בין היתר, ציורים שלו נמצאים באוספים של הרייקסמוזיאון ,מוזיאון דרנטס אסן, בית הפרלמנט, המוזיאון ההיסטורי היהודי באמסטרדם, מוזיאון פלהיטה אמרספורט, מוזיאון האג, ING-Bank, Rabobank, MEAM ברצלונה, מוזיאון BAC בשוויץ ועוד מוסדות רבים.
סם הציג במוזיאון היהודי בהולנד תערוכה שנקראה "מניין" ומוצגת בתצוגת הקבע של המוזיאון. בפרויקט זה צייר דרוקר עשרה גברים יהודים ששרדו את מלחמת העולם השנייה.
אלכס קרמר(1966) נולד בטג'יקיסטן ועלה לישראל ב-1982. בוגר בצלאל ותאר שני באוניברסיטת חיפה הציג תערוכת יחיד במוזיאון תל אביב והציג במוזיאון ישראל ,מוזיאון אשדוד, סדנת ההדפס בירושלים ,סדנת ההדפס בכברי ובגלריות ומוסדות רבים נוספים.
ציורים שלו נמצאים בין היתר באוסף מוזיאון ישראל, מוזיאון תל אביב ואוספים רבים ברחבי העולם.
 
פתיחה: חמישי, 12 במאי,2022.
סיום התערוכה: 11 ביוני,2022.
שיח גלריה: ביום שישי ה-13 במאי בשעה 12:00 נקיים שיח גלריה. השיח יתקיים באנגלית בהשתתפות סם דרוקר ואלכס קרמר.
גלריה רוטשילד אמנות, יהודה הלוי 48, ת"אמיקום - גלריה רוטשילד אמנות

זמנים - 12/05/2022 עד ה-11/06/2023

פתיחת התערוכה - 12/05/2022, שעה - 20:00


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||