הירשמו עכשיו וקבלו למייל 10% הנחה על כל העבודות המקוריות!

גלריה רוטשילד אמנות


שעות פתיחה
א-ה 11.00-18.30, ו 11.00-14.00, ש 11.00-14.00

כתובת
יהודה הלוי 48, תל אביב

טלפון - +972 52 3729431

אודות
הגלריה מציגה אמנים ישראליים עכשוויים מובילים ומארחת אמנים בינלאומיים מובילים.
הגלריה הוקמה כדי לספק לאמנים ישראליים וזרים מסגרת לאמנות בלתי מתפשרת.

אימייל -info@rgfineart.com

אתר אינטרנט - http://www.rgfineart.com/

עמוד פייסבוק - https://www.facebook.com/rothschild.fineart

תערוכות בגלריה

אבן , נייר ומספריים - רותם עמיצור (07/03/2019 - 06/04/2019)


אבן נייר ומספריים , תערוכת יחיד ראשונה לציירת רותם עמיצור בגלריה רוטשילד אמנות.
בתערוכה תוצג סדרת קולאז'ים של דמויות ונופים.
עבודותיה של רותם מתחילות מהתבוננות במציאות. המציאות היא נקודת המוצא ממנה העולם הופך להיות מלא בדמיון משחקיות והשראה. הציורים נעים על הציר שבין הפיגורטיבי למופשט,  כאשר מה שמניע אותן הוא שאלות של ייצוג לצד שאלות של שפת האמנות.
רותם צובעת משטחי נייר וחותכת אותם לצורות ומהם יוצרת מעיין "ג'סטות" של משיכות מכחול מרובות. בו בעת, הקולאז'יות היא גם תפיסת עבודה מהירה ומורכבת שהמוטיב המרכזי בה הוא הפירוק והרכבה, גילוי והסתרה וחוזר חלילה. ניתן לומר שזוהי הטכניקה והנושא של היצירה יחדיו. בנוסף, דרך הקולאז' היא מתקשרת עם אמנים לאורך ההיסטוריה של תולדות האמנות ומייצרת להם מחוות מסוגים שונים, כך הם חיים ביחד עם העבודה עצמה.
 

מוארים - רן טננבאום (24/01/2019 - 02/03/2019)

בתערוכה תוצג סדרת דיוקנאות של בני אדם ושל עצים משש השנים האחרונות. הסדרה מאופיינת בחזרה אל בסיסה של המחשבה הדימויית, כאשר הפיגורה האחת , בין אם מדובר בעץ, או באדם ,הינה יחידת האטום הנושאית של הציור. החלוקות הנובעות ממנה והלאה ,עוסקות בערכים המופשטים של המדיום. אם הפיגורה האנושית היא הנושא הבלתי מעורער של תולדות האמנות ,הרי שהעץ כמעט תמיד היה שם לצידה ,כדמות צללים ברקע.


פרטים נוספים על התערוכה
פלימפססט - יעל סקאלייה (20/12/2018 - 19/01/2019)

פלימפססט, שם התערוכה, הוא כתב יד, לרוב על מגילת קלף, אשר הכתב הקדום נמחק או גורד ממנה, ונכתב תחתיו טקסט חדש. בהשאלה, פלימפססט מסמן את האופן בו החדש נבנה על גבי הישן ובו בזמן מוחק אותו. עבודותיה של סקאלייה מזכירות לפרקים את ציורי הפרסקו הרומיים, ובד בבד הן מגלות זיקה עזה לזרמים רבי-השפעה באמנות המאה ה-20, כגון המודרניזם והמופשט.


פרטים נוספים על התערוכה
האזנה לחרקים - מיה זר (22/11/2018 - 15/12/2018)

"בציורי הפרחים והחרקים - האם אפשר לקרוא להם "טבע" ? של מיה זר כדאי להתבונן כמו בתערוכה מדעית של ציור בוטני ואנטומולוגי (כלומר ציור צמחים וחרקים), הגם שאין ספק שאין זה הז'אנר שלהם... בלי אדמה, בלילה שחור, בצבעים שעין אנטומולוג לא ראתה : ברור כי הגן הבוטני שממנו לוקט הזר הזה אינו חלק מן הטבע... לכן יפה לזר הזה החושך המבריק, שאורו הוא אור של לכה מבריקה ולא אור של שמש או ירח... אין זה טבע, כי אם היפוכו, חלום על טבע שיש בו קורטוב רעיל, נרקוטי ." ד"ר דרור בורשטיין


פרטים נוספים על התערוכה
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית