שיתוף התערוכה:

ריקוד שלום / גלריה GH גבעת חביבה לאמנות


טלפון - 04-637282
קרדיט צלם - תמונה 1- אשקן רוא'אי, תמונה 2-קרן פרגו

01/01/2022 עד ה-26/02/2022

בשבת ה - 1.1.22 תיפתח בגלריה GH גבעת חביבה לאמנות, תערוכה זוגית שנולדה מתוך שיח וההשראה מעולם הריקוד בין שני אמנים שנפגשו ותקשרו במרחב הרשת. קרן פרגו היא אמנית ישראלית הרוקמת ורושמת בדיו שחורה על גבי רקע של דפים מספרים ישנים מעולמות השירה העברית, עולם הצומח, ומפות גאוגרפיות; אשקן רוא'אי הוא צלם אירני שעזב את איראן דרך תורכיה והתמקם ביוסטון, טקסס, ארה"ב, ומצלם מחול ורקדנים בצילומי סטודיו מוקפדים.
פרגו, רקדנית לשעבר העוקבת באינסטגרם אחרי צלמי מחול, גילתה את צילומיו של רוא'אי, החלה לצייר מתוכם וכתוצאה מכך הם החלו לעקוב אחד אחרי השנייה; רוא'אי שהתרגש מכך שאמנית ישראלית מציירת את צילומיו על רקע טקסטים הכתובים בעברית, סיפר לקרן כי הוא איראני. ההשראה ההדדית והאהבה הגדולה לעולם הריקוד כמו גם העובדה ששניהם משלבים כמה צורות של אמנות ביצירתם, תרמו להתפתחות הקשר, היצירה וההשפעה ההדדית שהלכו והתחזקו לאורך שנתיים של משבר קורונה עולמי.
כעת מציגה התערוכה 'ריקוד שלום' במקביל ביוסטון, ארה"ב ובארץ, כאשר מקבץ מסוים מציג בשניהם, אך מרבית העבודות מתחלקות בין כאן לשם; שתי תערוכות הבונות ביחד תערוכה משותפת המוצגת בעת ובעונה אחת בשתי יבשות שונות.
התערוכה.ות מבקשת לפתוח גבולות שנמצאים בין אנשים, מדינות, תרבויות, מחשבות ורגשות, ולתת לעולם הריקוד להוביל אותנו אל תוך רצף האפשרויות בין אחדות לנפרדות, דומות ושוני, מלחמה ושלום, על בסיס כבוד והפרייה הדדית.
בחללי התערוכות נוצרת מובלעת של 'מרחב בטוח' בין שתי מדינות אויבות לכאורה, היכולות בדרך זו לעמוד זו לצד זו ולעיתים זו בתוך זו, באופן הרמוני.
ריקוד שלום, באנגלית DANCE PEACE  מבקשת מכם - ריקדו שלום.
_________________________
  • להזמנת סיורים, הדרכות אינטראקטיביות וסדנאות בהשראת התערוכה לקבוצות – אילנה  בטל: 052-532-4512 | artgivathaviva@gmail.com
  • הכניסה לגלריה עם הצגת תו ירוק, תעודת מחלים או בדיקה שלילית בתוקף.
___________________________________________________________________
 
פתיחה: שבת ה- 1.1.22-  11:00
מקום: גלריה GH גבעת חביבה לאמנות.
אוצרת: ענת לידרור
נעילת התערוכה: 26.2.22מיקום - גלריה GH גבעת חביבה לאמנות

זמנים - 01/01/2022 עד ה-26/02/2022

פתיחת התערוכה - 01/01/2022, שעה - 09:00
פתיחה: שבת ה- 1.1.22- 11:00


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||