גלריה GH גבעת חביבה לאמנות


שעות פתיחה
א – ה 9:00-16:00 שבת: 10:00-14:00 (ובהתאם להוראות משרד הבריאות)

כתובת
גבעת חביבה, בלב המרכז המשותף לאמנות, מועצה אזורית מנשה.

טלפון - 04-637282

אודות
הגלריה היא חלל מעבדה לשאלת שאלות גדולות, יצירת שיתופי פעולה ותערוכות המשקפות נושאים משמעותיים בחברה המגוונת והמורכבת שלנו. התערוכות שלנו מציגות אמנים מכל התרבויות בחברה: יהודים וערביים, מרכזיים ומבוססים כמו גם כישרונות צעירים צומחים, מקומיים ובינלאומיים. במחזור התערוכות שלנו 6 תערוכות אמנות בשנה הכוללות תערוכה המוקדשת לתחום הקרמיקה של בית הספר שלנו לקרמיקה ותערוכת צילום קבוצתית של תכנית בעיניים אחרות לצילום. עקבו אחרינו במדיות החברתיות בבקשה! אנו שמחים לארח מבקרים בכל הפלטפורמות שלנו, פיזיות ווירטואליות.

"המשותף"
הגלריה בוחנת, מעלה וחוקרת את "המשותף" על רבדיו השונים. חברה משותפת, שיח רב תרבותי, אמנות במונחים משותפים, כלים שיתופיים בעבר וכיום, אמנות העוסקת בתפיסת הקיבוץ כמהפכה השיתופית הגדולה יותר במאה ה-20 ועוד.

הגלריה מעודדת פרויקטים של יצירה חדשה ומשותפת הכוללת תהליכי עבודה משמעותיים ואיכותניים, כולל עידוד אמנים ויוצרים צעירים וקידום המרקם הרב תחומי באמנות.

מטרתה של הגלריה להציג תפיסה אמנותית חברתית רב תחומית המסוגלת לשינוי תודעה והשפעה מהותיים. אם בעבר התמקדה הגלריה בתחום האמנות הפלסטית, כיום היא מרחיבה את תחומי הצגתה לאמנות רב תחומית המשלבת תחומי אמנות שונים בתוך היצירות עצמן.

הגלריה יוצרת פעילות מיוחדת סביב התערוכות המציגות הכוללת: סדנאות אינטראקטיביות-פעילות בתערוכה, רבי שיח גלריה, ימי עיון, הקרנות מיוחדות סביב התערוכה, מפגשי דיאלוג לקהל רחב, מפגשי סטודנטים בין מוסדות אקדמיים גבוהים לאמנות בישראל ועוד.

קהל היעד הוא הקהל הרחב האזורי, הארצי והבינלאומי. אנשי חינוך ומורים לאמנות, סטודנטים, בוגרים ומרצים מעולם האמנות הישראלי, יהודים וערבים, אוכלוסיות רב תרבותיות.

התערוכות המציגות הן ברובן תערוכות קבוצתיות משותפות המציגות בין 6 אמנים ל-50 אמנים בתערוכה.

כמות המבקרים השנתית בתערוכות עומדת על כ-15,000 איש הכוללים מבוגרים ותלמידים, יהודים וערבים, מן הארץ ומחו"ל. הגלריה גאה בכך שהיא כתובות לאנשי מוסדות תרבות אמנות ומינהל מעבר לים.

דוגמת חודש אחד בו ביקרו בתערוכה המציגה: שגריר הולנד בישראל, תת שר המשפטים הגרמני, קבוצת אורחים דיפלומטיים מירדן, ראש העמותה הקואופרטיבית העולמית מלונדון ועוד.


الجاليري هو فضاء مختبر لطرح الأسئلة الكبيرة، خلق التعاون وإقامة المعارض التي تعكس موضوعات مهمة في مجتمعنا المتنوع والمعقد. تعرض معارضنا فنّانين من جميع الثقافات في المجتمع: عربًا ويهودًا، مركزيين ومستقرين وكذلك مواهب شابة وناشئة، محلية وعالمية. في كل لدورة توجد 6 معارض فنّيّة في السنة والتي تشمل معرضًا يكرس للطين والتابع لمدرستنا، ومعرضا للصورة الفوتوغرافية الجماعية التابع لبرنامج بعيون أخرى للتصوير.
تابعونا عبر وسائل التواصل الاجتماعية! يسعدنا استضافة الزوار على مختلف منصاتنا، المادية والافتراضية.


אימייל -artgvha@givathaviva.org.il

אתר אינטרנט - http://www.artcenter.org.il/2018/03/blog-post.html

עמוד פייסבוק - https://www.facebook.com/TheGhArtGallery/

תערוכות בגלריה

אזור הדמדומים / תערוכה קבוצתית (29/04/2023 - 17/06/2023)


אמנים משתתפים:
פריד אבו שקרה, אתי אברג'יל, שי אזולאי, גלעד אפרת, חמודי גנאם, טליה הופמן, מנאר זועבי, מיכאל חלאק, יובל יאירי וזהר אלעזר, תמר נסים, ניצן סט, אמי ספרד, רון עמיר, דורון פישביין, נירה פרג, רועי קופר, מיקי קרצמן, אסף שושן.

אוצרת התערוכה: סבטלנה רינגולד
אוצרת ראשית: ענת לידרור
שיח גלריה: 27.5.23 , 12:00
שעות פתיחה: ראשון - חמישי 16:00 - 9:00  | שישי 13:00 -11:00 | שבת 14:00-10:00
 
התערוכה "אזור הדמדומים" מבקשת להפנות את תשומת ליבנו אל מצב הפליטים בארץ, בהתייחסה לסוגיות של חציית גבולות, זכויות בין-לאומיות, היעדר זכויות והפקר. תערוכה זו היא בבחינת ניסיון נוסף לסמן את הכאב הטמון בקרנבל התחפושות ששמו "מדינה". שאלות אתיות בנוגע לניכוס, התחזות, פטרנליזם וקולוניאליזם מאפיינות את השיח האמנותי כיום בעיסוקו בשאלת הפליטות וההגירה בפרט ובכאב האנושי של קבוצות מודרות בכלל.
תופעת ההגירה והפליטות בעולם כבר אינה ניתנת להתעלמות או הקטנה ובמובנים מסוימים ניתן להתייחס אליה כ"מהפכת הפליטות" מהפכה שקטה אולי, אך כזו המשנה עמוקות את המרקמים האנושיים בתוך כל מדינה. בארץ, תופעת הפליטות מאתגרת את התפיסה הדמוגרפית של ישראל כמדינה יהודית. תפיסה זו היא המאפשרת את ההדרה מצמתי הכוח והנ?ראו?ת של כל זהות אחרת שאינה מתיישבת עם זו המוגדרת כיהודית באידיאולוגיה השלטת.
האמנים הישראלים המציגים, יהודים וערבים, מנסים לחשוף, לספר ולתווך את התחושה שלא באמת ניתן להבין את האחר ואת כאבו; אך גם אם ידיעת האחר אינה ממין האפשר – הכרה והוקרה, למידה וחמלה, לצד פיתוח אסטרטגיות משותפות של התנגדות וכבוד הדדי, מתבקשות היום יותר מתמיד.
______
גלריה גבעת חביבה לאמנות בוחנת, מעלה וחוקרת את המשותף על רבדיו השונים. ערכים של חברה משותפת, שיח
רב תרבותי וקידום המרקם הרב תחומי באמנות. הגלריה מציגה אמנות הנותנת במה לאמנים מאוכלוסיות וקבוצות שונות בחברה הישראלית בדגש על החברה היהודית והחברה הערבית.
______
להזמנת סיורים, הדרכות אינטראקטיביות וסדנאות בהשראת התערוכה לקבוצות –
אילנה בטל: 052-5324512 | artgivathaviva@gmail.com


AIR 1 (03/02/2023 - 01/04/2023)

התערוכה מציגה גופי עבודות של 10 אמנים, יוצרים, צעירים השוהים בימים אלו בתכנית השהות המשותפת: Givat Haviva AIR בהובלת המרכז המשותף לאמנות. במשך שלושה חודשים, כולל בימים אלו ממש, הם חיים בגבעת חביבה, יוצרים במרחב סטודיו משותף תוך שהם נחשפים ומכירים את המקום, את האזור, את הסביבה ואת האנשים.


פרטים נוספים על התערוכה
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||