גלריה GH גבעת חביבה לאמנות


שעות פתיחה
א – ה 9:00-16:00 שבת: 10:00-14:00 (ובהתאם להוראות משרד הבריאות)

כתובת
גבעת חביבה, בלב המרכז המשותף לאמנות, מועצה אזורית מנשה.

טלפון - 04-637282

אודות
הגלריה היא חלל מעבדה לשאלת שאלות גדולות, יצירת שיתופי פעולה ותערוכות המשקפות נושאים משמעותיים בחברה המגוונת והמורכבת שלנו. התערוכות שלנו מציגות אמנים מכל התרבויות בחברה: יהודים וערביים, מרכזיים ומבוססים כמו גם כישרונות צעירים צומחים, מקומיים ובינלאומיים. במחזור התערוכות שלנו 6 תערוכות אמנות בשנה הכוללות תערוכה המוקדשת לתחום הקרמיקה של בית הספר שלנו לקרמיקה ותערוכת צילום קבוצתית של תכנית בעיניים אחרות לצילום. עקבו אחרינו במדיות החברתיות בבקשה! אנו שמחים לארח מבקרים בכל הפלטפורמות שלנו, פיזיות ווירטואליות.

"המשותף"
הגלריה בוחנת, מעלה וחוקרת את "המשותף" על רבדיו השונים. חברה משותפת, שיח רב תרבותי, אמנות במונחים משותפים, כלים שיתופיים בעבר וכיום, אמנות העוסקת בתפיסת הקיבוץ כמהפכה השיתופית הגדולה יותר במאה ה-20 ועוד.

הגלריה מעודדת פרויקטים של יצירה חדשה ומשותפת הכוללת תהליכי עבודה משמעותיים ואיכותניים, כולל עידוד אמנים ויוצרים צעירים וקידום המרקם הרב תחומי באמנות.

מטרתה של הגלריה להציג תפיסה אמנותית חברתית רב תחומית המסוגלת לשינוי תודעה והשפעה מהותיים. אם בעבר התמקדה הגלריה בתחום האמנות הפלסטית, כיום היא מרחיבה את תחומי הצגתה לאמנות רב תחומית המשלבת תחומי אמנות שונים בתוך היצירות עצמן.

הגלריה יוצרת פעילות מיוחדת סביב התערוכות המציגות הכוללת: סדנאות אינטראקטיביות-פעילות בתערוכה, רבי שיח גלריה, ימי עיון, הקרנות מיוחדות סביב התערוכה, מפגשי דיאלוג לקהל רחב, מפגשי סטודנטים בין מוסדות אקדמיים גבוהים לאמנות בישראל ועוד.

קהל היעד הוא הקהל הרחב האזורי, הארצי והבינלאומי. אנשי חינוך ומורים לאמנות, סטודנטים, בוגרים ומרצים מעולם האמנות הישראלי, יהודים וערבים, אוכלוסיות רב תרבותיות.

התערוכות המציגות הן ברובן תערוכות קבוצתיות משותפות המציגות בין 6 אמנים ל-50 אמנים בתערוכה.

כמות המבקרים השנתית בתערוכות עומדת על כ-15,000 איש הכוללים מבוגרים ותלמידים, יהודים וערבים, מן הארץ ומחו"ל. הגלריה גאה בכך שהיא כתובות לאנשי מוסדות תרבות אמנות ומינהל מעבר לים.

דוגמת חודש אחד בו ביקרו בתערוכה המציגה: שגריר הולנד בישראל, תת שר המשפטים הגרמני, קבוצת אורחים דיפלומטיים מירדן, ראש העמותה הקואופרטיבית העולמית מלונדון ועוד.


الجاليري هو فضاء مختبر لطرح الأسئلة الكبيرة، خلق التعاون وإقامة المعارض التي تعكس موضوعات مهمة في مجتمعنا المتنوع والمعقد. تعرض معارضنا فنّانين من جميع الثقافات في المجتمع: عربًا ويهودًا، مركزيين ومستقرين وكذلك مواهب شابة وناشئة، محلية وعالمية. في كل لدورة توجد 6 معارض فنّيّة في السنة والتي تشمل معرضًا يكرس للطين والتابع لمدرستنا، ومعرضا للصورة الفوتوغرافية الجماعية التابع لبرنامج بعيون أخرى للتصوير.
تابعونا عبر وسائل التواصل الاجتماعية! يسعدنا استضافة الزوار على مختلف منصاتنا، المادية والافتراضية.


אימייל -artgvha@givathaviva.org.il

אתר אינטרנט - http://www.artcenter.org.il/2018/03/blog-post.html

עמוד פייסבוק - https://www.facebook.com/TheGhArtGallery/

תערוכות בגלריה

המגביה עוף / צביקה אלטמן (04/07/2020 - 15/08/2020)


תערוכת היחיד של הפסל צביקה אלטמן בגלריה GH גבעת חביבה לאמנות מסכמת שנים של פיסול ומחקר בחומר וברוח, ומעל ארבע שנות תעופה במרחבי התודעה.
התערוכה יוצרת מרחב פיסולי במנעד גדול של חומרים, מרביתם כבדים, שבאופן מפתיע יוצרים ביניהם חלל אוורירי. החומרים המשתתפים במשחק (בזלת, ברזל, שיש, אבן, זכוכית, עץ תעשייתי, פח, אלומיניום, חול, נייר, כתב) הם בעלי משקל פיזי, סגולי ורוחני. מתוך חומרי הפיסול, מן הכבדים ועד לקלים שבהם, נוצרת שירה בלתי כתובה: לאוויר, לרוח ולתעופה על מצביה השונים: טיסה, תעופה מעגלית, אנכית ואופקית, צלילה, דאייה, נסיקה. בין השורות אלטמן בעצם משרטט קו רציף אחד בין החומר לרוח.
אביו של צביקה אלטמן היה מעובדי התעשייה האווירית שנים רבות. צביקה עצמו מפחד מציפורים פחד בלתי מוסבר. כאן הוא מוצא עצמו מפסל אותן שוב ושוב בחומרים שונים, במצבים וביחסים שונים. הוא משרטט את אפשרויות התעופה שלהן, שלנו.
אלטמן מלווה את עבודתו ביחסי גומלין הדוקים עם אוסף מקורות, ביניהם היהדות כדרך חיים תרבותית ורוחנית אותה הוא חוקר בחייו האישיים, חוכמתו של רו?מי שנחשב לגדול המשוררים וההוגים הסו?פיים, דרכה הוא מתרגל ריקוד סופי מדיטטיבי, והספר פורץ התודעה משנת 1970 'ג'ונתן ליווינגסטון השחף' של ריצ'ארד באך ובו צילומיו של ראסל מונסון שנחרתו בתודעת רבים.
ספר זה היה עבור דורות שלמים מגדלור תפיסתי בנוגע לכוחה של המחשבה להשפיע על העולם הפיזי בו אנו חיים, כמו על יכולתו של השחף שבתוך כל אחד מאתנו לעוף. הוא היה גם אבן דרך בתחום תפיסת היכולת האישית להתרומם מעבר לנטיות הקונפורמיסטיות של להקה, קבוצה או חברה, ולבחור אחרת.
'ג'ונתן ליווניגסטון השחף' ליווה את צביקה ואחר כך את שנינו בשיחותינו לאורך תהליך יצירת התערוכה. בעלי הכנף משתמשים בתנועה כדי לחיות. מתוכם "בעלי המעוף" משתמשים בה כדי להתפתח. הם אלו היוצאים מהשגרה, רואים רחוק, מעבר למה שניתן לדמיין. הם עושים זאת דרך הגוף תוך שהם עוסקים ב"אימוני תעופה", אימונים המושתתים על תנועה. מוטיב התנועה הוא זה שמאפשר להם להתקדם ולנוע הלאה. מהיותו חלק מהעולם הפיזי הוא כרוך באימון סיזיפי ורב. מדיום הפיסול הקלאסי הוא במהותו כמעט ההיפך הגמור מתנועה. צביקה אלטמן מתוך אותה סיזיפיות, מפסל וחושב אחרת.
 
 
תפיסת האדם כבורא הבוחר את דרגת התפתחותו ולא כקורבן של נסיבות, ויכולתו האישית של כל אחד מאתנו ליצור מציאות, מגיעה אצל צביקה אלטמן מהמקום הבסיסי ביותר: הוא חוצב באבן וברזל, מכופף ומר?ק?ע, חורט וחותך. תהליך היצירה מלווה בפעולות הכרוכות במאמץ פיזי עצום, עם כלי עבודה כבדים, אך לעולם לא נותר שם. מתלווה אליו טיפול מעודן המתייחס לעבודה במובנים רבים כתכשיט.
עם כל אחד מן המקורות האלו הוא רוקד ריקוד ארוך ועמוק אך מלא חדווה ואמונה.
צביקה אלטמן הוא איש גבעת חביבה. הוא עבד בה, פיסל בה, לימד בה פיסול. הוא דוגמה לאפשרות קיום של דעות שונות במרחב אחד. בעבודתו 'אחד', וידאו ארט שהינו עבודה יוצאת דופן במרחב הפיסולי, באה לידי ביטוי תפיסת אמונתו המכילה את אפשרות המחייה לכל הדתות באשר הן.
"השחף המגביה עוף, הוא זה המרחיק ראות". ריצ'ארד באך / 'ג'ונתן ליווינגסטון השחף'
 
ענת לידרור, אוצרת התערוכה.

כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית