שיתוף התערוכה:

מעשיות / גלריה GH גבעת חביבה לאמנות


טלפון - 04-637282


הצילומים באדיבות גלריה GH גבעת חביבה לאמנות

03/09/2021 עד ה-02/10/2021

מעשיות
תערוכת קרמיקה והדפס  2021
אוצרות: אבנר זינגר ומשה רואס
 
מעשה המלאכה המתהווה בין ידיו של היוצר הופך מחשבות ורעיונות לנפ?חים, צורות, מרקמים וצבעים. בית הספר לקרמיקה ובית הספר לאמנות, ובתוכו קורס ההדפס, במרכז המשותף לאמנות – גבעת חביבה, מעודד מרחב חקירה נסייני ומעמיק. כמאתיים לומדים ויוצרות שפעלו בו בשנה הנוכחית נתנו צורה למסע האישי שלהם אל תוך עולם היצירה בחומר.   

בליווי צוות המורים המיומן וכחלק מהתפיסה הפלורליסטית של המקום, מציב כל תלמיד בפני עצמו יעדים התואמים את רמתו המקצועית, תחומי העניין שלו ורעיונותיו הקונספטואליים והחומריים.
_________________________
בית הספר לקרמיקה ידוע כבית הספר הגדול ביותר לקרמיקה בארץ והקורסים המוצעים בו מאפשרים לאוהבי הקרמיקה ללמוד, להתנסות, להתפתח ולייצר שיח סביב תהליכי היצירה.
סדנת ההדפס, ששימשה בעבר את תנועת השומר הצעיר כולה, ממשיכה להתבסס, זו השנה החמישית, בהובלתו של משה רואס. הסדנה מהווה מוקד משיכה ללומדים ויוצרים אשר בוחרים לחקור ולהעמיק בתחום ההדפס מתוך מגוון הטכניקות, ודרכו לגלות שפה עכשווית ועשירה לביטוי רעיונותיהם. 
השנה החליט המרכז המשותף לאמנות להציג ולחגוג את החיבור של שני התחומים יחד בתערוכה קבוצתית רבת משתתפים. התערוכה, הכוללת מעל 500 עבודות הפרושות על חמישה חללים שונים, מציגה עבודות פיסול וקדרות שימושית לצד עבודות הדפס בטכניקות וחומרים שונים, כמו גם מגוון ניסיונות בתהליכי עיבוד ושריפה של חומרים קרמיים.

כל העבודות המוצגות בתערוכה המשותפת הן פרי מתמשך של תהליך שעודנו מתקיים. היוצרות והיוצרים הבאים מרקעים שונים הוזמנו להתמסר לעולמות הקרמיקה וההדפס הר?ב?ג?ו?נ?יים, דרך מסע חקירה של פעולות ואופני עבודה במדיומים, לצד האפשרות לספר סיפור ולצקת אותו לחומר, כאשר נקודת המבט נעות בין המרחב התלת ממדי למרחב הדו ממדי .
העבודות מציעות סיפור ספציפי שחלקו גלוי וחלקו נסתר ומבקשות מהצופה לקחת חלק, להתעמק ולצלול לשכבות הצבע-המרקם-הצורה, היוצרות את הדימוי והחומריות, ומנכיחות את מלאכת הקרמיקאי והד??פ??ס.
 מיקום - גלריה GH גבעת חביבה לאמנות

זמנים - 03/09/2021 עד ה-02/10/2021

פתיחת התערוכה - 03/09/2021, שעה - 11:00


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||