שיתוף התערוכה:

קוביה הונגרית / גלריה רוטשילד אמנות


טלפון - +972 52 3729431
קרדיט צלם - עידו מרקוס

25/02/2021 עד ה-20/03/2021

"קוביה הונגרית " /  רותם עמיצור
קוביה הונגרית היא תערוכת ציורים בטכניקה של קולאז' ואקריליק. העבודות ברובן נעשו בשנה האחרונה, גוף העבודה מייצג מכלול שלם של נושאי ההתעניינות והמחקר של רותם עמיצור. בתהליך העבודה בסטודיו פונה עמיצור למקורות שונים כדי לבחון את תפיסת עולמה הציורית. טכניקת העבודה של עמיצור בקולאז' ייחודית ולקוחה ישירות מעבודה בשמן ובהתבוננות בציירי העבר מהרנסנס האיטלקי ועד ורמיר.
בשנת 2014 קצת לאחר שעברה להתגורר בחיפה, התבוננה עמיצור בתצלום ישן ובו מצולם ג'ורג' בראק עומד ליד כן הציור שלו. על הכן, ציור בתהליך העבודה. מתחת לציור מונחים 7 כלים ובכל אחד מהם צבע שמן שעורבב מראש. ההבנה שבראק מכין את הצבעים מראש, מערבב אותם ומאזן את היחסים ביניהם ובכך מייצר לעצמו מסגרת מוגבלת וברורה של יחסים הרמוניים צבעוניים העלתה מחשבה על דרך עבודה חדשה.
בראק למעשה הכין לעצמו את הכלים וייצר חוקי משחק מוגדרים מראש. עמיצור החלה לנסח לעצמה את חוקי המשחק שלה ופיתחה את טכניקת הקולאז' שאיתה היא עובדת עד היום.
הניירות נצבעים מראש תוך התייחסות אך ורק להנאה מהצבע עצמו "כמו סוכריות בחנות ממתקים".
עמיצור הבחינה שציירי העבר השתמשו בשכבות שקופות של צבע בטמפרטורות מנוגדות, כך גם היא צובעת כל נייר בשתי שכבות צבעוניות, אחת חמה ואחת קרה. כך מתקבל נייר בצבע מורכב ואוורירי. שלב צביעת הניירות יכול לקחת לעיתים מספר שבועות.
במשחק הציורי, עמיצור מכתיבה לעצמה מספר מוגבל של ניירות (צבעים) לכל עבודה עם תחילת העבודה. חוק נוסף הוא שלעולם היא אינה צובעת נייר חדש בזמן העבודה אלא משתמשת אך ורק מהניירות שצבועים מראש, דבר שמוביל לעיתים למחסור בצבע מסוים ומייצר "חידה ציורית" שאותה היא צריכה לפתור במהלך הציור. עבודת הקולאז' מתאפיינת בהחלטות גדולות ומהירות. עמיצור מנצלת את הפוטנציאל המשחקי ומשנה את העבודה לעיתים עשרות פעמים ובכך מייצרת מספר רב של שכבות שמסתירות "אפשרויות מציאות אחרות" מתחת לפני השטח של העבודה.
"המשחק מסתיים כשהציור מתקיים בלעדי". כאן רותם מגיעה לשלב האחרון של המשחק, שלב ההדבקה.
 שלב אינטימי של התבוננות מקרוב בכל כתם וצורה דווקא כאשר העבודה הסתיימה "כמו שלב ההרהור במסע, כשאני נזכרת בכל ההרפתקאות".
יש מספר נושאים שחוזרים על עצמם בעבודתה של רותם. התכתבות עם ציירי העבר, לדוגמא פיירו דלה פרנצ'סקה ומאטיס, עירום שוכב, בהקשר לטיציאן פרנק אאורבך ורבים אחרים והתעמקות בוריאציות כמעט מוזיקליות באותו נושא. סדרת הנוף האנגלי היא דוגמה מובהקת לוריאציות מהסוג הזה.
התערוכה המוצגת מאפשרת לנו היכרות כמעט ישירה עם הסטודיו של האמנית. הנושאים השונים, ההתכתבות הבלתי פוסקת עם אמני העבר, האורחים שבאים לבקר בסטודיו, המשפחה בחופשה, המקומות שבהם היא מטיילת והמודלים שאיתם היא עובדת. בכל אילו ניכרת הנאה כמו של ילד, הפתעה ופליאה ממה שיש לעולם להציע לצייר.

שחר סיון 2021


מיקום - גלריה רוטשילד אמנות

זמנים - 25/02/2021 עד ה-20/03/2021


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||