שיתוף התערוכה:

Level Up! / גלריה P8


טלפון - 050-5543485
הצילומים באדיבות גלריה P8

17/12/2020 עד ה-16/01/2021

 
  Level Up!
זוהר גוטסמן + מיקה ואבי מילגרום
 
התערוכה !LEVEL UP מורכבת משתי סביבות פיסוליות המשתלבות זו בזו. האחת עוסקת במשטור ובמערכות שליטה והשנייה מתארת עולם פנטסטי, דטרמיניסטי ונטול בחירה. כל אחת מן הסביבות טומנת בחובה סוג אחר של תנועה ומרמזת לפעולה דרמטית אחרת והן לא בהכרח מתלכדות לכדי נרטיב קוהרנטי שלם. יחד עם זאת, שתיהן נוגעות באופן לא ישיר וחמקמק בנושאים קונקרטיים עכשוויים ובוערים.
זוהר גוטסמן מציג את העבודה ביד חזקה ובזרוע נטויה, תבליטי אבן גיר העשויים בסיתות ידני, הממשיכים את מחקרו על ייצוגים קדומים של מערכות כוח. עבודותיו, שלרוב נעות בין כבוד למסורת פיסול קלאסי לביקורת והומור, עושות הפעם שימוש באטריבוטים מצריים. הסצנות הנבחרות מציגו מגוון מופעים של התעמרות השליט בנתין הקטן על חלקי אבן גיר פריכה. גוטסמן אינו מייצר נרטיב היסטורי אלא עושה שימוש בפרטי דמויות וגפיים מתוך תבליטים שאותם אנו רגילים לראות במוזיאונים ברחבי העולם. תחת ידו, הופכים הדימויים העתיקים למעין רדי מייד באסטרטגיה המייצרת פרשנות עכשווית.
העבודה We Gotta Get Out of This Place של מיקה ואבי מילגרום היא עבודה רומנטית השואבת את השראתה מעולמות הדימויים הגנריים של משחקי וידאו יפניים מוקדמים. היא מתארת סיפור אהבה בין שתי דמויות ומורכבת משלושה אלמנטים – ההר, הגשר והבניין. שלושת האלמנטים עשויים מלוחות ברזל שבהם משובצות עבודות לנטיקולריות המייצרות אנימציה מקרטעת, בהתאם לתנועת הצופה סביבה. הנוף הקר והמלאכותי שבמרכז החלל מנטרל את הממד האינטימי של המפגש בין הדמויות ומחזק את הפן התחרותי והמותח שטמון במיצב.
שם התערוכה נשאב מעולם משחקי הווידאו, שבו Level Up מתאר מצב שבו השחקן צבר מספיק נקודות על מנת לעבור שלב או את המיומנות הנחוצה להתפתחות דמותו במשחק. העבודות המוצגות מתארות דמויות ומצבים משוללי יכולת השתנות. גם אם לרגע הם עשויים להראות כאילו הם צועדים לקראת משהו, למעשה הם לכודים במערכות מעגליות, בחזרתיות נצחית. האפשרות "לעלות שלב" ולהשתנות לא באמת קיימת עבורם, הקריאהLevel Up  היא בלתי אפשרית, זוהי הטרגדיה של הקיום והמלנכוליה של המשחק.


מיקום - גלריה P8

זמנים - 17/12/2020 עד ה-16/01/2021


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית