הירשמו עכשיו וקבלו למייל 10% הנחה על כל העבודות המקוריות!

גלריה P8


שעות פתיחה
רביעי-חמישי: 11:00-19:00, שישי-שבת: 11:00-15:00

כתובת
הפטיש 1, תל אביב

טלפון - 972-505543485

אודות
גלריהP8 נוסדה ב – 2008 כגלריה שיתופית.
כוחה של הסינרגיה עומד בבסיס הגישה של הקבוצה, המעודדת פתיחות ושיתופי פעולה בין אישיים על בסיס התנדבותי, מתוך רצון האמנים לחופש אמנותי, רצון להציג אמנים צעירים ולנקוט פעולות אמנותיות בלתי סחירות.
התערוכות המוצגות במקום הן של חברי הגלריה והן של אמנים ואוצרים אורחים.

חברי הקבוצה: כרמלה וייס, רות ביגר, איתי זליאט, עדי שמעוני, עופרה אוחנה, מתי אלמליח, טל גולני, יעל כפרי, תמר לב-און, ערגה יערי.


אימייל -gallery.p8@gmail.com

אתר אינטרנט - http://www.p8gallery.net/

עמוד פייסבוק - https://www.facebook.com/P8ArtGallery


תערוכות בגלריה

דלת נפתחת, יללה // איל ששון (06/06/2019 - 06/07/2019)


תערוכת היחיד החדשה של אייל ששון בגלריה P8 היא מיצב ציורי כולל החולש על כל קירות חלל התצוגה, ומשלב פרגמנטים ציוריים דו ממדיים ותלת ממדיים. אלה חוברים ליצירת מעין מודל של נוף או של טבע מופרע, שאלמנטים גופניים נוזליים ובשרניים נמהלו בו. טיולי ההליכה הארוכים שששון נהנה לצאת אליהם בטבע היוו נקודת מוצא גם לתערוכת היחיד האחרונה של האמן, שבה הציג ציורים דו ממדיים בהשראת טיוליו. בתערוכה זו הוא פורץ מגבולותיו של הציור המרובע, ומשלח צורות, קווים וכתמי צבע עזים ישירות אל קירות הגלריה, שהופכים למצע הציור. בצבעוניות נועזת ובוהקת השואבת השראה מהדפסים יפניים קלאסיים ומאנימציה עכשווית, הוא מייצר הכלאות סוריאליסטיות בין אלמנטים של טבע וגוף, ובין הדומסטי לפראי. האדם בציוריו אינו רק מתבונן חיצוני בטבע, אלא מבקש להתמזג עמו, והתוצאה היא נופים גופניים גדושי שפיכות, נזילות ונביעות המקבילות לדידו להתפרצויות של עלווה או תפרחת או לנביעה של מעיין כלשהו.
 
איברי המיצב צוירו כולם על חלקי ניירות שנגזרו. חלקם נחתכו מתוך ציורים שכשלו, חלקם צוירו מראש כאיברים עצמאיים; אחרים נבנו כצורות תלת ממדיות בעזרת קיפול הנייר, ומעלים על הדעת ספרי פופ אפ משחקיים המזוהים עם עולם הילדות. לעתים פעולת החיתוך של קו או כתם צבע מסוים כמוה כמשיכת מכחול, כפעולה ציורית לכל דבר. כל חלקי הציור נוצרו מנקודת מבטו של צייר: אלה הם ציורים שהפכו לאובייקטים, החורצים לשונות מתריסות מקירות הגלריה.  ששון מכין לעצמו מאגר של אבני משחק בגדלים, בצורות ובצבעים שונים, שהוא מבקש לבנות באמצעותם עולם פנטסטי שאינו מתיימר לחקות נוף כלשהו. בכך הוא פורע לא רק את הגבולות בין הפנים לחוץ ובין הטבע לגוף, אלא גם את מוסכמותיו ואת גבולותיו של מדיום הציור העכשווי, שבתוכו הוא פועל מזה כעשרים שנה.
 
בשם התערוכה "דלת נפתחת, יללה" יש מן השגרה של הבוקר. פתיחת דלת החוצה אל העולם, אל החתול שמיילל ודורש את ארוחתו. היללה שבה נפתח הבוקר, שמלווה את פתיחת הדלת אל העולם, כמוה כשריטה יומיומית, כצרימה המלווה את שגרת החיים. ששון עסוק לא רק בפירוקו של הדימוי הציורי כדרך לבניית הציור (סוגיה המלווה אותו מתחילת דרכו האמנותית), אלא גם בשאלות הקשורות בשבירת שגרת החיים, ובתוכה - שגרת הציור. כמו לשונות הנייר והצבע המשתלחות מן הקיר בהתרסה, נדמה שששון חורץ לשון ומבקש לקרוא תגר על תפיסות מקובלות של יופי, על מעמד הציור ועל מקומו בעולם האמנות.

אוצרת: רווית הררי
 ווימאה (02/05/2019 - 01/06/2019)

תערוכת יחיד חדשה של האמן שיבץ כהן אשר מתקיימת בגלריה P8. התערוכה מציגה סדרת צילומים בשחור-לבן, המעובדים באופן דיגיטלי. בצילומים נראה ים סוער, דימוי אחד מני רבים הנגלים מעולם הגלישה. התערוכה אף נקראה אחר מפרץ ווימאה, אתר גלישה מפורסם בהוואי. בתערוכה בוחן כהן את גבולות הרישום: הוא בוחר במכוון צילומים להם איכות רישומית, מסיר מהם מידע עודף, מדגיש ומוחק אלמנטים. כך, הוא יוצר רישומים דיגיטליים הטומנים בחובם רמזים לתנועות של הגוף האנושי. אוצרת: רווית הררי.


פרטים נוספים על התערוכה
שעת הזהב (03/01/2019 - 02/02/2019)

בתערוכתו החדשה 'שעת הזהב' ממשיך עדי שמעוני לנבור במדיום הצילום. הפעם ממיר שמעוני את האור, מקור החיים והראייה, בחום. הוא משתמש בצילום תרמי, שאומד ומשקף את העולם, לא בהתאם לכמות האור המוחזרת ממנו אלא בהתאם לרמת החום או הקור שהוא פולט. 'רישום באור' מתחלף ב 'צביעה בחום'. כאלכימאי מהלך שמעוני על חבל דק בין כישוף למדע, הוא שואף לייצר זהב מחומרים נמוכים ובזויים, הוא רוצה לנצח את הזמן, להמיס באש את צינת המוות. הדימויים בתערוכה לוהטים, בוערים על קירות הגלריה, נדמה כאילו הם עומדים לכלות את עצמם. על סף הכליה, מתקיימים חיים רוחשים יצריים ופרועים בפלנטה החמה של שמעוני; חיות פרא ובני אנוש נוגעים זה בזה, חודרים זה אל זה, מתענגים וכואבים, רוקדים את ריקוד החיים (והמוות).


פרטים נוספים על התערוכה
נופים חבושי עיניים (18/10/2018 - 10/11/2018)

עבודתם של האמנים דפנה שלום ומתי אלמליח, שזו תערוכתם המשותפת הראשונה, מצטלבות ביותר מצמת אחד. שניהם רכשו השכלה בתחום הצילום ושיתפו פעולה בעבר בפרויקטים קהילתיים. מעבר לכך, עבודותיהם של השניים נוגעות, כל אחת בדרכה, בסוגיות דומות שביסודן עיבוד מטעני הזהות הראשוניים שעמם הגיעו אל עולם האמנות ? כצלמים המבקשים לערער על ולהרחיב את גבולות המדיום והעשייה האמנותית לצד עיסוק בזהותם האישית כבני מהגרים מארצות ערב וצפון אפריקה.


פרטים נוספים על התערוכה
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית