גלריה P8


שעות פתיחה
רביעי 16:00-20:00, חמישי 18:00-22:00, שישי, שבת 10:00-14:00

כתובת
הפטיש 1, תל אביב

טלפון - 050-5543485

אודות
גלריהP8 נוסדה ב – 2008 כגלריה שיתופית.
כוחה של הסינרגיה עומד בבסיס הגישה של הקבוצה, המעודדת פתיחות ושיתופי פעולה בין אישיים על בסיס התנדבותי, מתוך רצון האמנים לחופש אמנותי, רצון להציג אמנים צעירים ולנקוט פעולות אמנותיות בלתי סחירות.
התערוכות המוצגות במקום הן של חברי הגלריה והן של אמנים ואוצרים אורחים.

חברי הקבוצה: כרמלה וייס, רות ביגר,תמר לב-און, אשחר קלינגבייל, סלי קריסטל קרמברג,לי ברבו, אלינור סאם, נעמה קלימן, אלנה צ'רטי שטיין.


אימייל -gallery.p8@gmail.com

אתר אינטרנט - http://www.p8gallery.net/

עמוד פייסבוק - https://www.facebook.com/P8ArtGallery
תערוכות בגלריה

הדרן (07/04/2022 - 14/05/2022)


 הדרן - תמר לב-און
אוצר: אבשלום סולימן
עורך מוזיקלי: רונן כוכבי
גלריה P8, רחוב הפטיש 1, ת"א
פתיחה: 7.4   נעילה: 14.5  
 
אירועים בתערוכה :  שיח גלריה עם האמנית, אוצר התערוכה ואורחים: שבת 7.5,  11:00
 
"הדרן", תערוכת היחיד החדשה בגלריה P8 היא אירוע המתרחש סביב היעדרות. נקודת המוצא שלו הוא ארכיון שיצרה תמר לב-און, הכולל מיתות של אמניות ואמני במה תוך כדי או מיד אחרי הופעה. התקפי לב, דקירות, שריפות והתחשמלויות: מחקר לקטני לתוך ההיסטוריה המורבידית - בימתית הניב עשרות מקרים ושלל טרגדיות מרהיבות, שלב-און קטלגה ומיפתה. הדרמות הללו מספרות את הפוטנציאל של כל מופע לחרוג ממערכת המוסכמות של האמנות, ולחשוף את הדינמיקה המתרחשת מתחת לפני השטח בין הקהל למופיעים, במסגרתה הבמה היא תמיד גם מזבח.
לב-און, שעבודתה נשענת על מחשבה אדריכלית ועל מבנים סיפוריים, עוסקת במוות ביחס לפוטנציאל הנרטיבי של החיים. בדרמות הללו, של מוות על במה, היא מטפלת באמצעות סריקה של הזירות עליהן התרחשו כל אותן מיתות גדולות מהחיים – במות, אולמי מופעים, מועדונים ופסטיבלי רוק. הרישום הפנורמי שיצרה לאורך היקף הגלריה הופך אותה לזירה המשקיפה מן הקירות פנימה. במקביל, ממלא את החלל רצף מוזיקלי שנוצר עבור התערוכה בידי המוזיקאי רונן כוכבי, המטפל בקטעים המוזיקליים באמצעים של חיתוך והדבקה, הגדלה וריקון, בדומה לחוקיות של השפה הרישומית. הפער בין מה שרואים ומה ששומעים הופך את הגלריה לבית קברות או אתר הנצחה, המשקף את פער-התשוקה המתקיים תמיד בין הבמה אלינו.
 
התערוכה נתמכת ע"י הקרן ליוצרים עצמאיים.
פרטים נוספים: תמר 0545216742
קישור לארכיון: https://tamarlevon.com/encore/archive.htm


מרתף (20/01/2022 - 19/02/2022)

עולם התוכן בתערוכה זו וברבות מעבודותיה של סלי קריסטל הוא ה"ביתי" ההופך במהרה ל"אל-ביתי": הזר, המאיים והדוחה. העבודות המוצגות בתערוכה מייצרות מעין סביבה ביתית, נשית, ועם זאת מורבידית ואירונית. עבודות שהן תכשיטים אך גם עולם תחתון, אפל וסמוי מן העין, של קורים שפטריות שולחות באדמה ובחומרים אורגנים, מרומז בשם התערוכה.


פרטים נוספים על התערוכה
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||