הירשמו עכשיו וקבלו למייל 10% הנחה על כל העבודות המקוריות!

גלריה P8


שעות פתיחה
רביעי-חמישי: 11:00-19:00, שישי-שבת: 11:00-15:00

כתובת
הפטיש 1, תל אביב

טלפון - 972-505543485

אודות
גלריהP8 נוסדה ב – 2008 כגלריה שיתופית.
כוחה של הסינרגיה עומד בבסיס הגישה של הקבוצה, המעודדת פתיחות ושיתופי פעולה בין אישיים על בסיס התנדבותי, מתוך רצון האמנים לחופש אמנותי, רצון להציג אמנים צעירים ולנקוט פעולות אמנותיות בלתי סחירות.
התערוכות המוצגות במקום הן של חברי הגלריה והן של אמנים ואוצרים אורחים.

חברי הקבוצה: כרמלה וייס, רות ביגר, איתי זליאט, עדי שמעוני, עופרה אוחנה, מתי אלמליח, טל גולני, יעל כפרי, תמר לב-און, ערגה יערי.


אימייל -gallery.p8@gmail.com

אתר אינטרנט - http://www.p8gallery.net/

עמוד פייסבוק - https://www.facebook.com/P8ArtGallery


תערוכות בגלריה

ווימאה (02/05/2019 - 01/06/2019)


ביום חמישי 2.5 תיפתח תערוכת היחיד החדשה של שיבץ כהן "ווימאה" / Waimea בגלריה P8. זוהי תערוכת היחיד הראשונה של כהן בארץ מאז התערוכה "גן הבטון" (2012) שבה הציג סדרת רישומי גרפיט גדולי ממדים, צפופים ואינטנסיביים, בטכניקה המזוהה עמו של ריקוע על משטחי בטון שונים. בניגוד לתערוכות עבר שהורכבו מעבודות רישום, פיסול ומיצב, שמגע ידו או נוכחות הגוף ניכרים בהן היטב, במרכז התערוכה "ווימאה" צילומי שחור לבן המעובדים באופן דיגיטלי. בתערוכה זו מותח כהן את גבולות הרישום. את רישומי הגרפיט הדחוסים מחליפים צילומי גלישה סוערים, הנושאים עמם איכות רישומית בולטת וטומנים בחובם את תנועת הגוף האנושי. למעשה, אלה הם רישומים דיגיטליים. הצילומים שנאספו ממאגרי דימויים, מתוך מחשבה תחילה על איכותם הרישומית ועל האפשרות לפתחה, צולמו כולם מנקודת מבטו של הגולש לאחר שהגל נשבר, מן המים אל החוף. התנחשלות הגלים, סחף המים אל החוף, קצף הגלים הנשברים ויהלומי המים הניתזים מהם, כולם בלבן על גבי שחור הים, מזכירים בטקסטורה שלהם רישומי גרפיט. איכות זו מתחדדת באמצעות אופן עיבודן של התמונות. כהן מנקה את התצלומים, מסיר מהם מידע עודף, מדגיש אלמנטים מסוימים ומוחק אחרים, מחדד את הניגודים בין גוני השחור והלבן ויוצר רישומים דיגיטליים שנדמים לפיצוצים.
 
תיעוד התרוממותו של הגל והתפוצצותו לאלפי נתזים מזכיר את רישומי הפיצוצים בסדרה "אנדריאה" (2009), שבה שימש הנייר כמטרה לשיגור מטען חומר נפץ המעורב בשבבי גרפיט וצבע. נתזי הצבע סביב החור שנקרע בנייר, הנראים כזבובים רוחשים סביב פצע פעור, יצרו רישום פעולה אלים וחסר שליטה. דימוי הפיצוץ, הוא מעיד, מלווה אות מאז. בסדרה זו, העוסקת במתן פרשנות רישומית להקפאתו של רגע הפיצוץ, מופנה המבט אל אחד מהפיצוצים שיוצר הטבע, ואל הקפאת תנועת הגולש ומבטו אל עבר החוף. הניסיון ללכוד את תנועת הגוף ולהקפיאה מהדהדים שנים של יצירה שיש בה אלמנט פיזי בולט. סדרת העבודות הנוכחית היא המשך טבעי בטכניקה שונה לרישומי הגרפיט שביצע תוך כדי נסיעה על רולרבליידס, או לפסל שבנה המדמה משטח קפיצה לסקייטבורד. אולם מעבר לכל, מכילה סדרת העבודות החדשה ים עמוק של רגשות: הירואיות גברית של מאמץ גופני מתמשך, רומנטיקה של התייצבות אנושית מול איתני הטבע,  ובעיקר בדידות ותשוקה גדולה. באף אחת מן העבודות אין חוף – כל החופים כולם נמחקו בתהליך עיבוד התמונה – והקפאת רגע ההתרוממות ולאחריו הפיצוץ טוענת את העבודות באנרגיה מינית מתפרצת. שם הסדרה, הנשמע לאוזניים זרות כשם של אישה מסתורית, מרמז על מושא תשוקה אחר: מפרץ ווימאה, אתר גלישה מיתולוגי בהוואי, שכהן לא ביקר בו מעולם.       

שעת הזהב (03/01/2019 - 02/02/2019)

בתערוכתו החדשה 'שעת הזהב' ממשיך עדי שמעוני לנבור במדיום הצילום. הפעם ממיר שמעוני את האור, מקור החיים והראייה, בחום. הוא משתמש בצילום תרמי, שאומד ומשקף את העולם, לא בהתאם לכמות האור המוחזרת ממנו אלא בהתאם לרמת החום או הקור שהוא פולט. 'רישום באור' מתחלף ב 'צביעה בחום'. כאלכימאי מהלך שמעוני על חבל דק בין כישוף למדע, הוא שואף לייצר זהב מחומרים נמוכים ובזויים, הוא רוצה לנצח את הזמן, להמיס באש את צינת המוות. הדימויים בתערוכה לוהטים, בוערים על קירות הגלריה, נדמה כאילו הם עומדים לכלות את עצמם. על סף הכליה, מתקיימים חיים רוחשים יצריים ופרועים בפלנטה החמה של שמעוני; חיות פרא ובני אנוש נוגעים זה בזה, חודרים זה אל זה, מתענגים וכואבים, רוקדים את ריקוד החיים (והמוות).


פרטים נוספים על התערוכה
נופים חבושי עיניים (18/10/2018 - 10/11/2018)

עבודתם של האמנים דפנה שלום ומתי אלמליח, שזו תערוכתם המשותפת הראשונה, מצטלבות ביותר מצמת אחד. שניהם רכשו השכלה בתחום הצילום ושיתפו פעולה בעבר בפרויקטים קהילתיים. מעבר לכך, עבודותיהם של השניים נוגעות, כל אחת בדרכה, בסוגיות דומות שביסודן עיבוד מטעני הזהות הראשוניים שעמם הגיעו אל עולם האמנות ? כצלמים המבקשים לערער על ולהרחיב את גבולות המדיום והעשייה האמנותית לצד עיסוק בזהותם האישית כבני מהגרים מארצות ערב וצפון אפריקה.


פרטים נוספים על התערוכה
אפקט הוקני (13/09/2018 - 13/10/2018)

התערוכה אפקט הוקני מכנסת מבט על גוף עבודות שנעשה מחוץ לכתלי הסטודיו. היא מאירה דווקא את העבודות הקטנות, כביכול משניות ונלוות לעשייתן הראשית-מרכזית של ארבע האמניות, ומגלה כך את מקומן. אלמנט משותף עקרוני הוא היציאה החוצה לצייר באויר הפתוח או בחללים זרים. שותפות נוספת ואולי קודמת לזו הראשונה, היא השפעתו של דייויד הוקני ויצירתו שהובילה להבנת מהלך ציור החוץ כ"אפקט הוקני". זהו מפגש אינטימי של ארבע דרכים שונות, מבטים מצטלבים ומתפצלים - שתי וערב של מקומות ואנשים.


פרטים נוספים על התערוכה
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית