שיתוף התערוכה:

אבנר לוינסון - Free Standing / גלריה זימאק

הצילומים באדיבות גלריה זימאק

10/09/2020 עד ה-16/10/2020

אבנר לוינסון  Free Standing
אוצר - ירון הרמתי

יש משהו עוצמתי ומעורר תחושות סותרות של השתאות ואי-שקט בפסליו של אבנר לוינסון. לא רק שהוא מצליח להכניס תנועה ועוצמות רגש אבנורמליות לתוך החימר הדומם, אלא ולמרות הגולמיות, ואפילו במידה מסויימת הגסות, של קווי המתאר של יצירותיו – יש בהן גם משהו מעודן, רגיש ומכמיר לב. סוג של פרדוקסליות של עוצמה ופגיעות, תנועה וסטטיות, קונקרטיות ואבסטרקטיות, פיזיות ונפשיות שמהדהדות מהן - כאילו מתוך פצע פתוח שממשיך לדמם.
 
יחד עם זאת לוינסון הוא אומן מיודע מאוד ומחובר מאוד לקאנון האומנותי והוא מקיים דיאלוגיים פנימיים עם אומנים אחרים, כמו סזאן, תוך כדי תהליך יצירה שהוא ריקודי וספירלי, המחבר דימויים ורגשות, מבלי לגלוש לגנריות ותוך שמירה על לב-פועם של יצירתיות אותנטית, המכוון כולו ליצור את ההבעה האניגמטית והחד-פעמית של פסליו שמלווה את הצופה שעות רבות אחר-כך.
 
כמו כל יצירת אומנות גדולה יש בפסליו של לוינסון משהוא מסתורי אך יחד עם זאת חשוף וגולמי לגמרי,  ובעיקר ולמרות סטטיות החומרים, משהו חי עם אימפקט חזק.מיקום - גלריה זימאק

זמנים - 10/09/2020 עד ה-16/10/2020

פתיחת התערוכה - 10/09/2020, שעה - 18:00
אירוע הפתיחה יערך בין השעות 18:00 - 22:00 בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

קישור - https://zcagallery.com/exhibition/free-standing/התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית