גלריה זימאק


שעות פתיחה
ראשון – חמישי: 9:30-20:00 , שישי: 9:30-15:00

כתובת
ה' באייר 68, תל אביב

טלפון - 972 3 6915060

אודות
גלריה זימאק לאמנות עכשווית הוקמה בשנת 2010. במשך חמש שנות פעילותה הגלריה ערכה יותר מ-40 תערוכות, השתתפה ב-30 ירידים בינלאומיים והוציאה לאור כ-20 ספרי אמן וקטלוגים.

הגלרייה מייצגת ומציגה אמנים ישראלים ואמנים בינלאומיים שהציגו בתערוכות יחיד במוזיאונים מובילים, גלריות וביאנלות, כמו מוזיאון CAFA שבביג'יינג, גלרייה טייט שבלונדון, מוזיאון אלברטנה שבוינה, מוזיאון תל אביב, מוזיאון פילדלפיה לאמנות עכשווית ועוד רבים.

הגלרייה פועלת מתוך גישה המחפשת להרחיב את השיח האמנותי המקומי למחוזות בינלאומיים. על ידי חשיפת אמנים ישראלים לזירה הבינלאומית ובו בזמן להציג אמנים מחו"ל לקהל הישראלי.

גלריה זימאק לוקחת חלק אקטיבי בדיסקורס הגלובאלי הנוגע באמנות העכשווית תומכת ומייצגת את אמניה בעולם וחושפת את האמנים הישראלים שלה לשוק האמנות הבינלאומי על ידי שיתוף פעולה עם גלריות כמו Pace ו Mana Contemporary בניו יורק, גלרייה סאצ'י בלונדון ועוד. כחלק מהפיעלות הבינלואמית הגלרייה מציגה ב5-6 ירידי אמנות בינלאומיים בשנה וכך אוספת את אמניה לקהלים חדשים ואספנים ברחבי העולם.


אימייל -info@zcagallery.com

אתר אינטרנט - http://www.zcagallery.com/

עמוד פייסבוק - https://www.facebook.com/zemackcontemporaryart

Lee Yanor, Rooms, Jan-Feb 2015
Vik Muniz Solo Exhibition Jul 2013


תערוכות בגלריה

אבנר לוינסון - Free Standing (10/09/2020 - 16/10/2020)


אבנר לוינסון  Free Standing
אוצר - ירון הרמתי

יש משהו עוצמתי ומעורר תחושות סותרות של השתאות ואי-שקט בפסליו של אבנר לוינסון. לא רק שהוא מצליח להכניס תנועה ועוצמות רגש אבנורמליות לתוך החימר הדומם, אלא ולמרות הגולמיות, ואפילו במידה מסויימת הגסות, של קווי המתאר של יצירותיו – יש בהן גם משהו מעודן, רגיש ומכמיר לב. סוג של פרדוקסליות של עוצמה ופגיעות, תנועה וסטטיות, קונקרטיות ואבסטרקטיות, פיזיות ונפשיות שמהדהדות מהן - כאילו מתוך פצע פתוח שממשיך לדמם.
 
יחד עם זאת לוינסון הוא אומן מיודע מאוד ומחובר מאוד לקאנון האומנותי והוא מקיים דיאלוגיים פנימיים עם אומנים אחרים, כמו סזאן, תוך כדי תהליך יצירה שהוא ריקודי וספירלי, המחבר דימויים ורגשות, מבלי לגלוש לגנריות ותוך שמירה על לב-פועם של יצירתיות אותנטית, המכוון כולו ליצור את ההבעה האניגמטית והחד-פעמית של פסליו שמלווה את הצופה שעות רבות אחר-כך.
 
כמו כל יצירת אומנות גדולה יש בפסליו של לוינסון משהוא מסתורי אך יחד עם זאת חשוף וגולמי לגמרי,  ובעיקר ולמרות סטטיות החומרים, משהו חי עם אימפקט חזק.


מצג קבוצתי - דיבוק 91 (08/05/2020 - 30/06/2020)

תערוכת ענק אשר תשתרע על 3 קומות הגלריה: למעלה מ-100 עבודות של כל אמני הגלריה, אמנים אורחים ויצירות מהאוסף הפרטי של בעלי הגלריה.


פרטים נוספים על התערוכה
יגאל עוזרי - בחזרה למציאות (16/11/2019 - 27/12/2019)

התערוכה החדשה של יגאל עוזרי, הצייר הישראלי הבינלאומי, בנויה משתי סדרות חדשות: "סיפורי ניו-יורק" ו"סיפורי תל אביב" והיא עושה צעד אחד נוסף ומגשרת בין שתי הערים שעיצבו את האדם ואת האמן שעוזרי הינו היום. שתי הערים הכה מלאות חיים הללו, המספקות מקורות השראה אין-סופיים, ושנמצאות בתנועה תמידית, שהביאו אותו להתחדשות אסתטית כל-כך משמעותית, מלאת דינמיות ואותנטיות.


פרטים נוספים על התערוכה
דנה זלצמן -מונו נו אווארה (19/09/2019 - 25/10/2019)

תערוכת ציורים חדשה של האמנית דנה זלצמן בגלריה זימאק לאמנות עכשווית (אוצר: ירון הרמתי)


פרטים נוספים על התערוכה
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית