גלריה זימאק


שעות פתיחה
ראשון – חמישי: 9:30-20:00 , שישי: 9:30-15:00

כתובת
ה' באייר 68, תל אביב

טלפון - 972 3 6915060

אודות
גלריה זימאק לאמנות עכשווית הוקמה בשנת 2010. במשך חמש שנות פעילותה הגלריה ערכה יותר מ-40 תערוכות, השתתפה ב-30 ירידים בינלאומיים והוציאה לאור כ-20 ספרי אמן וקטלוגים.

הגלרייה מייצגת ומציגה אמנים ישראלים ואמנים בינלאומיים שהציגו בתערוכות יחיד במוזיאונים מובילים, גלריות וביאנלות, כמו מוזיאון CAFA שבביג'יינג, גלרייה טייט שבלונדון, מוזיאון אלברטנה שבוינה, מוזיאון תל אביב, מוזיאון פילדלפיה לאמנות עכשווית ועוד רבים.

הגלרייה פועלת מתוך גישה המחפשת להרחיב את השיח האמנותי המקומי למחוזות בינלאומיים. על ידי חשיפת אמנים ישראלים לזירה הבינלאומית ובו בזמן להציג אמנים מחו"ל לקהל הישראלי.

גלריה זימאק לוקחת חלק אקטיבי בדיסקורס הגלובאלי הנוגע באמנות העכשווית תומכת ומייצגת את אמניה בעולם וחושפת את האמנים הישראלים שלה לשוק האמנות הבינלאומי על ידי שיתוף פעולה עם גלריות כמו Pace ו Mana Contemporary בניו יורק, גלרייה סאצ'י בלונדון ועוד. כחלק מהפיעלות הבינלואמית הגלרייה מציגה ב5-6 ירידי אמנות בינלאומיים בשנה וכך אוספת את אמניה לקהלים חדשים ואספנים ברחבי העולם.


אימייל -info@zcagallery.com

אתר אינטרנט - http://www.zcagallery.com/

עמוד פייסבוק - https://www.facebook.com/zemackcontemporaryart

Lee Yanor, Rooms, Jan-Feb 2015
Vik Muniz Solo Exhibition Jul 2013


תערוכות בגלריה

לאו קאייר - היפסטרים באבן (09/04/2021 - 14/05/2021)


ליאו קאייר - היפסטרים באבן
אוצר: ירון הרמתי
 
האמן ליאו קאייר (Caillard) משחק עם מערכת היחסים שלנו עם הזמן. באמצעות מיזוג של תקופות שונות ואנכרוניזמים, הוא מעודד אותנו לחשוב על ההווה ביחס לעבר שלנו. בהשראת מדע וסוגיות חברתיות עכשוויות, הוא מזמין אותנו להתבונן מחדש בתקופתנו ולהיפתח להיסטוריה בכדי לחשוב מחדש על עתידנו.

ליאו קאייר נולד בפריז שבצרפת בשנת 1985. קאייר שייך לדור חדש של אמנים שצמח על רקע השינויים המשמעותיים שהתחוללו מאז שנות האלפיים עם עליית העידן הדיגיטלי והנושאים החדשים המעסיקים את החברה כיום. כחסיד של טכנולוגיות מתקדמות ומדע, תחומי העניין שלו מתמקדים בחקר הזמן ובפיזיקת קוונטים. בסופו של דבר הוא החליט לפרוש מעולם המספרים ולתת לעיסוקו ביטוי דרך היצירה האמנותית. לאחר סיום לימודיו באקול דה גובלינס בשנת 2008, המשיך ללימודי תולדות אמנות תוך כדי שהוא עוסק בצילום וחוקר את תחום התלת ממד ומדיה חדשה.

בעשור השני של שנות האלפיים, החל קאייר ליצור את עבודותיו הראשונות שזכו להכרה בעולם האמנות - סדרה בשם "משחקי אמנות" שעסקה בשאלת המקום של הדיגיטלי ביחס לאמנות הקלאסית המוצגת במוזיאונים. זמן קצר לאחר מכן יצר את הסדרה "היפסטרים באבן", שהובילה לפריצה הגדולה שלו בשנת 2012. דרך המחווה של הלבשת פסלים בלובר, שרבים עשויים לראות בה קריצה הומוריסטית ותו לא, מעלה קאייר את שאלת הקודים החברתיים והייצוג שלנו עצמנו כאינדיבידואלים.

"העבודה שלי בדרך כלל מאורגנת בסדרות. חשוב לי להגדיר בצורה ברורה ולחשוב מראש על המשמעות של סדרה לפני יצירתה. בסדרה 'היפסטרים באבן', הרעיון היה להלביש פסלים בלובר בבגדים מאוד יומיומיים, המאפיינים את החיים בעיר. טרנד ה'היפסטר', עם הזקן הארוך, השיער הארוך, שסוגד לגוף דרך ספורט, מזכיר מאפיינים יווניים? רומים שמגולמים בפסלים. לפתע, דרך הבגדים, נקודת המבט שלנו משתנה באופן דרמטי ואנחנו לא יכולים שלא לראות את הפסלים הללו באור אחר, כאנשים בני ימינו, שמחזירים אותנו לנקודת הכניסה שלנו לבמת ההיסטוריה העולמית".

מאז 2013, יצר ליאו קאייר פסלים רבים ברוח אותו דיאלוג חוצה תקופות. הוא הרחיב את התפיסה של יצירות שיש וברונזה העטויות בגדים דרך האסתטיקה של פרוטומות קלאסיות, שאותן שינה על ידי הוספת אביזרים עכשוויים. הסדרה "היפסטרים באבן" כוללת את היצירות הללו, שתוך זמן לא רב מצאו את מקומן באוספים פרטיים והוצגו בתערוכות.

במרץ 2018, הציג האמן עבודת אמנות ציבורית שיצר במיוחד ל-Classical Now, לצד אמנים נודעים כמו מרק קווין ודמיאן הירסט. לרגל האירוע המיוחד, הלביש ליאו שני פסלי ענק בכניסה הצפונית לקינגס קולג'.

עבודתו הולכת ומתגבשת משנה לשנה, ואפשר לזהות בה נקודות השקה לאמנים עכשוויים כמו דמיאן הירסט ותערוכתו האחרונה בביאנלה בוונציה, ג'ף קונס וה-Gazing Balls שלו, כמו גם לאולאפור אליאסון והיצירות האחרונות שלו. בעקבות הצלחה זו, הוזמן האמן להשתתף במספר תערוכות בינלאומיות ב-MACM  (מוז'ין), במוזיאון סנט ריימונד בטולוז לצד ג'ף קונס ושו ג'ן, בקאסלטאון (דבלין), בטובינגן (גרמניה) ובמוסדות רבים אחרים ב?2020.


תערוכה קבוצתית - This IsRealism (09/04/2021 - 14/05/2021)

תערוכה קבוצתית של מיטב אמני הריאליזם הישראלי: אלי שמיר | ארם גרשוני | אורית אקטע הילדסהיים | אסנת בן דב | דוד ניפו | דנה זלצמן | יגאל עוזרי | ישראל דרור חמד | מתן בן כנען

אבנר לוינסון - Free Standing (10/09/2020 - 16/10/2020)

תערוכת יחיד חדשה של אבנר לוינסון באוצרות ירון הרמתי


פרטים נוספים על התערוכה
מצג קבוצתי - דיבוק 91 (08/05/2020 - 30/06/2020)

תערוכת ענק אשר תשתרע על 3 קומות הגלריה: למעלה מ-100 עבודות של כל אמני הגלריה, אמנים אורחים ויצירות מהאוסף הפרטי של בעלי הגלריה.


פרטים נוספים על התערוכה
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||