הירשמו עכשיו וקבלו למייל 10% הנחה על כל העבודות המקוריות !

גלריה זימאק


שעות פתיחה
ראשון – חמישי: 9:30-20:00 , שישי: 9:30-15:00

כתובת
ה' באייר 68, תל אביב

טלפון - 972 3 6915060

אודות
גלריה זימאק לאמנות עכשווית הוקמה בשנת 2010. במשך חמש שנות פעילותה הגלריה ערכה יותר מ-40 תערוכות, השתתפה ב-30 ירידים בינלאומיים והוציאה לאור כ-20 ספרי אמן וקטלוגים.

הגלרייה מייצגת ומציגה אמנים ישראלים ואמנים בינלאומיים שהציגו בתערוכות יחיד במוזיאונים מובילים, גלריות וביאנלות, כמו מוזיאון CAFA שבביג'יינג, גלרייה טייט שבלונדון, מוזיאון אלברטנה שבוינה, מוזיאון תל אביב, מוזיאון פילדלפיה לאמנות עכשווית ועוד רבים.

הגלרייה פועלת מתוך גישה המחפשת להרחיב את השיח האמנותי המקומי למחוזות בינלאומיים. על ידי חשיפת אמנים ישראלים לזירה הבינלאומית ובו בזמן להציג אמנים מחו"ל לקהל הישראלי.

גלריה זימאק לוקחת חלק אקטיבי בדיסקורס הגלובאלי הנוגע באמנות העכשווית תומכת ומייצגת את אמניה בעולם וחושפת את האמנים הישראלים שלה לשוק האמנות הבינלאומי על ידי שיתוף פעולה עם גלריות כמו Pace ו Mana Contemporary בניו יורק, גלרייה סאצ'י בלונדון ועוד. כחלק מהפיעלות הבינלואמית הגלרייה מציגה ב5-6 ירידי אמנות בינלאומיים בשנה וכך אוספת את אמניה לקהלים חדשים ואספנים ברחבי העולם.


אימייל -info@zcagallery.com

אתר אינטרנט - http://www.zcagallery.com/

עמוד פייסבוק - https://www.facebook.com/zemackcontemporaryart

Lee Yanor, Rooms, Jan-Feb 2015


Vik Muniz Solo Exhibition Jul 2013


תערוכות בגלריה

רעש לבן (27/12/2018 - 07/02/2019)


עודד בלילטי - רעש לבן
תערוכת יחיד בגלריה זימאק לאמנות עכשווית
( כיכר המדינה, רח? ה? באייר 68, תל אביב) 
אירוע פתיחה:יום חמישי, 27 בדצמבר בשעה 20:00 (נעילה: 8 בפברואר)
אוצר:ירון הרמתי
 
תערוכת יחיד חדשה לאמן, זוכה פרס הפוליצר לצילום עודד בלילטי בגלריה זימאק לאמנות עכשווית. בתערוכה יציג האמן סדרת עבודות חדשה בשם 'חזית' לצד מבחר עבודות מסדרות קודמות שלא הוצגו בארץ ('מחבואים' ו-'הרי זכוכית'?). התערוכה תוצג במקביל לתערוכת יחיד 'חזית' במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית (אוצרת: איה לוריא), אשר משלימה ומתכתבת עם התערוכה בגלריה. 
 
התערוכה 'רעש לב' מבקשת לבחון את היחס בין המושא המצולם לסביבתו הטבעית. האמן מתנתק מהרגליו הישנים הלקוחים מהצילום הדוקומנטרי בהם שם פעמיו על החיבור האסתטי והאינפורמטיבי לכדי יחידה אחת שלמה. בלילטי מבקש להתנער מדרכי הקבע בהתבוננותו על אובייקט, הוא מפריד בינו ובין סביבתו באמצעות מתיחת סדין לבן מאחוריו, וללא עזרים דיגיטליים. 
 
לדברי האמן: "בעזרת הסדין הלבן אני 'מוחק' את 'רעשי הרקע', תוך ניסון לנקות את האובייקט המצולם ולתת את מלוא תשומת הלב לדבר אחד בלבד שבו אני מוצא עניין. אני מבודד אותו מהסביבה שלו כמעט לחלוטין מלבד הקרקע אליה הוא מחובר. פרטים מחיי היום יום אשר אנו חולפים על פניהם מבלי לשים לב, מקבלים משמעות חדשה, נקייה וניטרלית. כמו פסל מהודר במוזיאון או מיצב אמנות בגלריה לבנה וסטרילית. למרות שהתערבתי ו'ניתקתי' את האובייקט מהרקע, חשוב לי לציין כי האובייקטים שצולמו לא הוצבו או בויימו על ידי בשום צורה, הכל היה שם בדיוק כפי שצולם. אלו דברים שרק המציאות יכולה לתת לנו ואני תמיד במרדף בלתי פוסק בלמצוא את היופי הזה."
 
לדברי אוצר התערוכה, ירון הרמתי, הפרויקט 'חזית' הוא שלב חשוב ומעניין בהתפתחותו של האמן, אשר מבקש לעצור לרגע, 'לנקות' את כל רעשי הרקע ולבחון מחדש את אופן ההתבוננות שלו, על מנת לחזור לעבודותיו עם כלים חדשים. להוכיח לצופה, ובעיקר לעצמו, כי הוא מסוגל להשתחרר מהרגליו הקבועים, וליצור בתנאים המוציאים אותו מאזור הנוחות שלו. כך גם מושא הצילום, 'המנותק' מסביבתו הטבעית מאפשר לצופה לעצור לרגע ולהתבונן בו מבלי שום הפרעה, בתנאים סטריליים, באופן כמעט מדיטטיבי. 
 
___


עודד בלילטי, צלם, זוכה פרס הפוליצר לצילום (2007). נולד והתחנך בירושלים, את שירתו הצבאי עשה בתור צלם צבעי לעיתון ?במחנה?. בשנת 2002 בשיאה של האינתיפאדה השנייה הצטרף לשורות העיתונאות כצלם, כאשר צילם עשרות תמונות מזירות העימות האלים. בשנת 2006 צילם בלילטי את פינוי ההתנחלות עמונה, צילום שזיכה אותו בפרס הפוליצר. הישראלי הראשון והיחיד שזכה בפרס הפוליצר לצילום. בשנים 2007-2008 הוצב בלילטי בבייג'ין, סין מטעם סוכנות הידיעות AP. צילומיו פורסמו במגזינים בינלאומיים חשובים כגון ה'טיים' ו'נשיונל גיאוגרפיק'. מלבד עבודותיו העיתונאיות, יצירותיו האמנותיות מוצגות באופן קבוע בגלריות ומוזאונים ברחבי העולם. 'רעש לבן' היא תערוכתו הראשונה בגלריה זימאק לאמנות עכשווית.
 
 


שירת דבורה (01/11/2018 - 24/12/2018)

אנג'ליקה שר מציגה סדרת צילומים חדשה החוקרים את השינוי שחל בבתה, דבורה (דבי) ובחברותיה בזמן השירות הצבאי, בזמן שהן בודקות סוגיות של עצמאות, ציות, כוח, שליטה, היררכיה, שמירה על גבולות ואוטונומיה. במקביל משקפת הסדרה את השינוי הרגשי והתודעתי שחל באם, בעת ששתיהן מתמודדות עם מפגש בין תרבויות, דתות והיסטוריות, תוהות על תפקידן של נשים בתקופה זו ומחפשות משמעות בכל אלה.


פרטים נוספים על התערוכה
עניין משפחתי (13/09/2018 - 25/10/2019)

תערוכת יחיד חדשה לאמן עידו מרקוס. התערוכה הינה מיצב דחוס המאגד בתוכו רישומים, סקיצות צבע, קטעי וידאו, תבליטים וציורים אשר נוצרו כולם בהשראת תצלום משפחתי ישן שהאמן מצא בבית הוריו.


פרטים נוספים על התערוכה
פיט ואן דן בוג | יצירות מופת (08/03/2018 - 08/04/2018)

תערוכה חדשה של האמן ההולנדי פיט ואן דן בוג בהן יציג סדרת עבודות בהשראת מאסטרים הולנדים - ציורי פורטרים גדולי ממדים, עשויים בטכניקה מעורבת הכוללת צבעי שמן, אקריליק, חומצות וסוגי מתכות שונות.


פרטים נוספים על התערוכה
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית