שיתוף התערוכה:

רעש לבן / גלריה זימאק


טלפון - 972 3 6915060
קרדיט צלם - Oded Balilty

27/12/2018 עד ה-07/02/2019

עודד בלילטי - רעש לבן
תערוכת יחיד בגלריה זימאק לאמנות עכשווית
( כיכר המדינה, רח? ה? באייר 68, תל אביב) 
אירוע פתיחה:יום חמישי, 27 בדצמבר בשעה 20:00 (נעילה: 8 בפברואר)
אוצר:ירון הרמתי
 
תערוכת יחיד חדשה לאמן, זוכה פרס הפוליצר לצילום עודד בלילטי בגלריה זימאק לאמנות עכשווית. בתערוכה יציג האמן סדרת עבודות חדשה בשם 'חזית' לצד מבחר עבודות מסדרות קודמות שלא הוצגו בארץ ('מחבואים' ו-'הרי זכוכית'?). התערוכה תוצג במקביל לתערוכת יחיד 'חזית' במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית (אוצרת: איה לוריא), אשר משלימה ומתכתבת עם התערוכה בגלריה. 
 
התערוכה 'רעש לב' מבקשת לבחון את היחס בין המושא המצולם לסביבתו הטבעית. האמן מתנתק מהרגליו הישנים הלקוחים מהצילום הדוקומנטרי בהם שם פעמיו על החיבור האסתטי והאינפורמטיבי לכדי יחידה אחת שלמה. בלילטי מבקש להתנער מדרכי הקבע בהתבוננותו על אובייקט, הוא מפריד בינו ובין סביבתו באמצעות מתיחת סדין לבן מאחוריו, וללא עזרים דיגיטליים. 
 
לדברי האמן: "בעזרת הסדין הלבן אני 'מוחק' את 'רעשי הרקע', תוך ניסון לנקות את האובייקט המצולם ולתת את מלוא תשומת הלב לדבר אחד בלבד שבו אני מוצא עניין. אני מבודד אותו מהסביבה שלו כמעט לחלוטין מלבד הקרקע אליה הוא מחובר. פרטים מחיי היום יום אשר אנו חולפים על פניהם מבלי לשים לב, מקבלים משמעות חדשה, נקייה וניטרלית. כמו פסל מהודר במוזיאון או מיצב אמנות בגלריה לבנה וסטרילית. למרות שהתערבתי ו'ניתקתי' את האובייקט מהרקע, חשוב לי לציין כי האובייקטים שצולמו לא הוצבו או בויימו על ידי בשום צורה, הכל היה שם בדיוק כפי שצולם. אלו דברים שרק המציאות יכולה לתת לנו ואני תמיד במרדף בלתי פוסק בלמצוא את היופי הזה."
 
לדברי אוצר התערוכה, ירון הרמתי, הפרויקט 'חזית' הוא שלב חשוב ומעניין בהתפתחותו של האמן, אשר מבקש לעצור לרגע, 'לנקות' את כל רעשי הרקע ולבחון מחדש את אופן ההתבוננות שלו, על מנת לחזור לעבודותיו עם כלים חדשים. להוכיח לצופה, ובעיקר לעצמו, כי הוא מסוגל להשתחרר מהרגליו הקבועים, וליצור בתנאים המוציאים אותו מאזור הנוחות שלו. כך גם מושא הצילום, 'המנותק' מסביבתו הטבעית מאפשר לצופה לעצור לרגע ולהתבונן בו מבלי שום הפרעה, בתנאים סטריליים, באופן כמעט מדיטטיבי. 
 
___


עודד בלילטי, צלם, זוכה פרס הפוליצר לצילום (2007). נולד והתחנך בירושלים, את שירתו הצבאי עשה בתור צלם צבעי לעיתון ?במחנה?. בשנת 2002 בשיאה של האינתיפאדה השנייה הצטרף לשורות העיתונאות כצלם, כאשר צילם עשרות תמונות מזירות העימות האלים. בשנת 2006 צילם בלילטי את פינוי ההתנחלות עמונה, צילום שזיכה אותו בפרס הפוליצר. הישראלי הראשון והיחיד שזכה בפרס הפוליצר לצילום. בשנים 2007-2008 הוצב בלילטי בבייג'ין, סין מטעם סוכנות הידיעות AP. צילומיו פורסמו במגזינים בינלאומיים חשובים כגון ה'טיים' ו'נשיונל גיאוגרפיק'. מלבד עבודותיו העיתונאיות, יצירותיו האמנותיות מוצגות באופן קבוע בגלריות ומוזאונים ברחבי העולם. 'רעש לבן' היא תערוכתו הראשונה בגלריה זימאק לאמנות עכשווית.
 
 מיקום - גלריה זימאק

זמנים - 27/12/2018 עד ה-07/02/2019

פתיחת התערוכה - 27/12/2018, שעה - 20:00

קישור - http://zcagallery.com/exhibition/white-noise/התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||