שיתוף התערוכה:

עניין משפחתי / גלריה זימאק


טלפון - 972 3 6915060
הצילומים באדיבות גלריה זימאק

13/09/2018 עד ה-25/10/2018

בחיבורו 'צייר החיים המודרניים' מגדיר שארל בודלר את הציור הראליסטי כציור המגיע ממקום מיידי, המעניק הנצחה מדויקת לרגע ספציפי. בדיוק רגע כזה מונצח בתערוכתו החדשה של האומן עידו מרקוס. הרגע -  צהרי היום בשנת 1979, בוסטון, מסצ'וסטס. משפחת מרקוס מתכנסת לצילום משפחתי בחצר הבית, רגע לפני חזרתם לארץ אחרי שהות בת 7 שנים בארצות הברית. בשל לזווית הגבוהה ממנו צולם הצילום נוצר עיוות משונה בצילום.
ארבעים שנה אחרי שצולם מצא עידו מרקוס את הצילום בבית הוריו. משהביט לראשונה בצילום המשפחתי, לא היה יכול להתעלם מקיומו, והחל לבחון את העיוות שנוצר וליצור עבודות רבות מתוך אותה תמונה משפחתית, עבודות השמות דגש על תנועה ומנוחה, אינדיבידואל בתוך קבוצה, פרט בודד אל מול תמונה משפחתית היוצרת מעין מוצר יחיד.
התוצאה של עבודה זו היא התערוכה החדשה בה יוצג מיצב דחוס המאגד בתוכו רישומים, סקיצות צבע, קטעי וידאו, תבליטים וציורים. במרכז היצירה ציור משפחתי ענק ולצידו למעלה מ-50 מקטעים וציורים שנעשו לפני ותוך כדי העבודה על הציור. הצופה נחשף כך לתהליך העבודה של האמן שנותן לנו הצצה דרך מעין קליידוסקופ לבחירות השונות ודרכי ההפשטה של אותו דימוי ראשוני, כאשר הדמויות בציור נעות בין דרגות הפשטה שונות וכמו כן על רצף של גודל ושל חווית הצופה ביחס אליהן. בעצם עבודת הציור החומרי מחזיר מרקוס לחיים את הדמויות המשפחתיות, שכמו קפאו בזמן באותו רגע בסתיו 1979.
מרקוס: "ציירתי במשך תקופה ארוכה, ובמהלכה הרבה דברים השתנו, דמויות זזו, חולצות נצבעו בצבעים שונים והקומפוזיציה זזה והשתנתה כול חודש כאשר הצורה והמפגש בין הדמויות הוא הדבר אשר העסיק אותי לאורך זמן רב. שאלות על רמת ההפשטה וניסיון לייצג הבעת פנים מבלי להיכנס לפרוט ייתר. משקל רב הושם על איזון ויצירת טווח רחב אשר מלכד את הדמויות ומאידך נותן לכול אחת את מקומה, אני מכיר את כול הדמויות - יודע מה קרה להם מאז 1979, חלקם כבר לא איתנו - וזה השפיע לעיתים על הדרך בה הם צוירו, כאשר הדמיון והזיכרון היוו חלק משמעותי בתהליך הציור".
 
עידו מרקוס, יליד 1979 סיים בהצטיינות את לימודיו במדרשה לאמנות ב2008 ועלה על מפת האמנות הישראלית ב2013 כאשר מיצב ציור גדול ממדים פרי יצירתו נמכר בשלמותו לאספן יחיד.
מאז סיום לימודיו הציג תערוכות יחיד בארץ ובח"ול ומקיים שיתופי פעולה עם מוזיקאים
ואמנים מתחומים שונים וכמו כן אוצר תערוכות ואחד ממקימי בית הספר לאמנות
הנביאים חדר עבודה/חיפה.
בעבודותיו מגיחות דרישות שלום מציירי עבר ביניהם ולאסקז,  אנסור, סזאן ורייזמן הישראלי, שפעלו בין קלאסיקה להפשטה, בין ריאליזם לאקספרסיוניזם.

אוצר התערוכה - ירון הרמתי


מיקום - גלריה זימאק

זמנים - 13/09/2018 עד ה-25/10/2018

פתיחת התערוכה - 13/09/2018, שעה - 20:00


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||