שיתוף התערוכה:

בל שפיר וחנה אלרט: שבילים מפוצלים של זמן / גלריית טרומפלדור


טלפון - 08-6247706
הצילומים באדיבות גלריית טרומפלדור

08/03/2018 עד ה-03/06/2018

בל שפיר וחנה אלרט: שבילים מפוצלים של זמן
אוצרת: שירה מושקין
 
שבילים מפוצלים של זמן, היא תערוכה משותפת של האמניות בל שפיר וחנה אלרט. עבודות האמנות המוצגות נוצרו ממיגוון חפצי רדי-מייד ומחומרים נוספים הקשורים לתעשיית הטקסטיל ולמלאכת יד: בדים, חוטים, צמר, כפתורים, חרוזים וכו'. האמניות עושות שימוש בקרושה, סריגה, תפירה, רקמה ואריגה, טכניקות מסורתיות שמקורן במלאכת יד ביתית שנחשבה, בעבר, ל"עבודת נשים". עבור שפיר ואלרט, טכניקות וחומרים אלה הינם אמצעי חזותי, דרכן הן מבטאות את חוויותיהן ואת ההיסטוריה שלהן.

בחירתה של בל שפיר להשתמש בשיער הסוסים הארוג, התלוי באוויר ביצירתה מיצב (2016-2017) מושרש עמוק בחוויות ילדותה, כמי שגדלה בחוות סוסים בגרמניה עם הוריה ניצולי השואה. מסה דחוסה של שרשראות המחוברות זו בזו, העשויה משיער סוסים מחוות אביה, יוצרת תחושת בלבול ביער חשוך וסבוך. צלילי פרסות דוהרות וסוסים צוהלים בעבודת המולטימדיה Subortus (2015) מהדהדות בחלל. יצירות אלה מעידות על הנוף ועל הסביבה בה נולדה האמנית, רומזות גם על אי-התמצאות אותה היא חווה בזהותה הישראלית ועל הקונפליקט האישי שלה כמי שנעה בין שתי התרבויות. יצירות האמנות של שפיר מעודדות את הקהל להשתתף בתוך סביבה של חושים ותנועה.

חנה אלרט משתמשת בחומרי רדי-מייד ותוך כדי יצירת אמנותה היא משנה את הקשרם של החומרים. מפית הופכת לשמלה. פקק בקבוק יכול להופך לכובע, לפה או לכתם צבע. הכל אפשרי והכל יכול לקרות, כאשר חומרים שנזרקו מקבלים זהויות חדשות. אירועים וזיכרונות של אלרט, כגון גיוסו של בנה לצבא וזיכרונות ששמעה מאביה ניצול השואה, משחקים תפקיד חשוב בתהליך של אלרט, בייחוד בציורים עוף גוזל (2015), והקרבה (2017). זיכרונות הילדות של סביה בלבוש קווקזי מסורתי והמסורת הקווקזית ארוגים בפסליה העשירים בפרטים קטנים, כפי שניתן לראות באמהות אדומה (2016) ובאמהות כחולה (2016). אלרט יוצרת מבנים דמויי פקעות, העשויים מחוטים, צמר ושיירי חולצות ישנות, המלופפים סביב חפצים. לפסלים של אלרט יש איכות אייקונית ורוחנית המזכירה את בתי הרוחות של תרבויות המזרח הרחוק. הן מגינות עליה ומאפשרות לה להיספג ביצירות ולהיות נוכחת באותו רגע אינטימי.


מיקום - גלריית טרומפלדור

זמנים - 08/03/2018 עד ה-03/06/2018

פתיחת התערוכה - 08/03/2018
פתיחת התערוכה "בל שפיר וחנה אלרט: שבילים מפוצלים של זמן" באוצרותה של שירה מושקין תתקיים בגלריית טרומפלדור ביום חמישי, 8 במרץ 2018, כ"א באדר תשע"ח, בשעה 18:30 ברחוב טרומפלדור 19 בעיר העתיקה בבאר-שבע. הכניסה חופשית.


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||