שיתוף התערוכה:

קריפטומאניה / גלריה זימאק


טלפון - 972 3 6915060
הצילומים באדיבות גלריה זימאק

30/11/2017 עד ה-26/01/2018

'CryptoMania' - תערוכת יחיד ראשונה בארץ לאמנית שירלי שור תפתח ביום חמישי ב-30 בנובמבר, בגלריה זימאק בתל אביב. שור משתייכת לדור החדש של אמני הניו-מדיה, המגדירים את אופן השימוש בטכנולוגיות חדשניות ליצירת שפת אמנות עכשווית. בתערוכה תוצגנה עבודות מבוססות קוד הכוללות מדיות שונות כגון: וידאו, צילום, מיצב, ופיסול.
 
'CryptoMania' מביאה את עולם הסייבר ואת יחסי אדם-מכונה בעידן הפוסט דיגיטלי לתוך עולם האמנות. שור עוסקת בנושאים מופשטים כמו זהות, שפה וגבול ומעוררת מחשבות על הרלוונטיות שלהם בחיים העכשוויים. בעבודת הוידאו 'Eve' בה מופיע דיוקן אישה שעשוי מעשרות אלפי פיקסלים מרצדים ללא הרף, כתבה שור קוד בו בכל רגע נתון מופיעים פיקסלים הלקוחים ממספר דיוקנאות של נשים ישראליות. הדיוקן הדמיוני מציג את הגיוון האתני שקיים בחברה הישראלית. הדימוי החמקמק מתמודד עם שאלת הזהות בעולם הדיגיטלי שנעה בין הפרטי לציבורי ובין המוכר להיברידי.
 
בעבודה "The Book of Life" מוקרנת אנימציה אינטראקטיבית של קאורדינטות בשחור-לבן על גבי אובייקט פיסולי בצורת ספר פתוח גדול. בעבודה זו מותחת שור את גבולות השפה המוכרת לאפשרויות מופשטות יותר של תקשורת. כתב היד הדינמי הזה נראה כאילו הוא כותב, מוחק, וכותב את עצמו שוב ושוב במורכבות מבנית בלתי ניתנת לפיענוח. בעבודת הוידאו החדשה ?Strange Days? עושה שור שימוש נוסף בשפת הקווים הארכיטקטונית. הפעם היא מקרינה זאת על גוף אישה והתוצאה הסופית הינה מקטע מתוך הקוד החי האינסופי. במפגש בין גוף האישה האנושי לבין שפת הקווים הטכנולוגית בודקת שור את הגבול בין האדם למכונה-לרשת. האם הגוף ?כלוא? בתוך הרשת? או שהתחבר אליה לפני זמן כה רב וכעת אחד הם? ואולי עתה מנסה להצפין את עצמו כדי לשמור על פרטיותו?
 
משמעות שם התערוכה  ‘Cryptomania’היא שילוב בין המילה האנגלית Crypto הצפנה, טרנד טכנולוגי, שמבטא את מגמת ההצפנה של מידע אישי כתגובת נגד לעולם הדיגיטלי חסר הפרטיות, והמילה האנגלית  Mania שמבטאת את הפן השלילי והאי-רציונלי שמלווה כל טרנד טכנולוגי מודרני.
 
שירלי שור בעלת תואר ראשון בפילוסופיה ותולדות האמנות מאוניברסיטת תל אביב, תואר בביקורת ותיאוריה מקאמרה אובסקורה ותואר שני באמנות  Conceptual Information Art מאוניברסיטת סאן פרנסיסקו, קליפורניה. במהלך שנות פעילותה בסאן פרנסיסקו, ניו יורק ותל אביב היא יצרה אוסף מקורי של שפות קוד המיוצרות בזמן אמת. אלו משמשות עבורה מילון פרטי ממנו היא מרכיבה עולם דימויים מופשט, מינימליסטי וגאומטרי שיוצר דיאלוג בין-תחומי המשלב את עולמות הארכיטקטורה, האופנה, המוזיקה והתרבות העכשווית.
 
שור הציגה במוזאונים וגלריות בניו יורק, קליפורניה טוקיו וישראל, בין היתר בגלריה Bryce Wolkowitz ניו-יורק, ובגלריה Paule Anglim סן פרנסיסקו. עבודותיה נמצאות בין השאר באוספים שלModern Art Museum (SFMOMA) סן פרנסיסקו, ב-Berkeley Art Museum ברקלי, במוזיאון היהודי בניו-יורק ובאוספים פרטיים ברחבי העולם, וקיימה הרצאות אורח באוניברסיטאות ברקלי וסטנפורד. עבודתה 'Goddess' מסדרת הדיוקנאות שעשויה מדימויים של דוגמניות-על של לואי ויטון קיבלה חשיפה והכרה כשהוצגה ב-Armori בניו-יורק והוכתרה כעבודה החדשנית של היריד בביקורת של הניו יורק טיימס.
 
אוצר התערוכה: ירון הרמתי
 
לפרטים נוספים: מיכל ויטל 052-2435911   michal@zcagallery.comמיקום - גלריה זימאק

זמנים - 30/11/2017 עד ה-26/01/2018

פתיחת התערוכה - 30/11/2017, שעה - 20:00
אירוע הפתיחה יערך ביום חמישי 30 בנובמבר בשעה 20:00. נשמח לראותכם.

קישור - http://zcagallery.com/exhibition/cryptomania/התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||