שיתוף התערוכה:

משה שי: "אומרים שהיה פה שמח" / גלריית טרומפלדור


טלפון - 08-6247706
02/08/2017 עד ה-22/10/2017

משה שי "אומרים שהיה פה שמח"
תערוכת צילומים בשחור לבן של גיבורי תרבות משנות השמונים והתשעים מתוך הספר "אומרים שהיה פה שמח"

אוצר: פרופ' חיים מאור

תערוכת תצלומיו של משה שי מציגה מבחר מתוך ספר תצלומים בפורמט אלבומי, בשם זה, של חיי התרבות הישראלית בשנות השמונים והתשעים.
לדבריו של משה שי, התערוכה היא ניסיון להעביר את הניחוח המיוחד של שנות השמונים בארץ – תקופה של מעבר בין תום להתפכחות, בין דור הוותיקים בתרבות הישראלית לדור ההמשך. המצולמים,  אף על פי שהיו גיבורי תרבות ידועים, לא ראו עצמם עדיין כ"סלבס".
משה שי שימש שנים רבות כצלם עיתונות, בעידן הפילם שלפני הצילום הדיגיטלי והטלפון החכם. כוחם של התצלומים של משה שי הוא בהיותם צילומי-בזק חד-פעמיים, שלא יחזרו עוד: לכידת הרגעים הספונטניים והלא מתוכננים. אלה רגעים שבהם המצולמים – אמנים, סופרים ומשוררים, שחקנים וזמרים, פוליטיקאים ואישי ציבור – הניחו לרגע את הפרסונה הציבורית שלהם בצד והיו עצמם.
המבט העכשווי בתצלומי התערוכה הוא מבט רווי בגעגוע, נוסטלגיה, עצבות, הערכה ואהבה רבה אל גיבורי התרבות שעיצבו את הצלילים, המילים והמראות שלנו והזינו את תודעתנו. מבט זה מאפשר לנו לחלץ את המרכיבים האמנותיים, את כתב ידו האישי-הרגשי של הצלם.
על הספר מפי שי: "כולם היו בני, את כל הפריימים אהבתי, כל אחד בדרכו. מצאתי שם רגעים נוסטלגיים, לעיתים מרגשים, חלקם היסטוריים. חיפשתי את התמונות שיעבירו באופן הנאמן והמעניין ביותר את הניחוח ורוח התקופה ההיא, כש'היה פה שמח'. אני מקווה שהצלחתי"

משה שי נולד ב-1955 בהרצליה. מצלם מגיל צעיר כאוטודידקט. משנת 1979 שימש כצלם עיתונות בעיתונים המובילים בארץ ובעולם וכצלם מערכת של המגזין "מסע אחר". כיום, משמש כצלם וכמדריך טיולים גיאוגרפים ומרצה על מסעותיו. גר ועובד ברמת גן.


נעילת התערוכה: 22 באוקטובר 2017


מיקום - גלריית טרומפלדור

זמנים - 02/08/2017 עד ה-22/10/2017

פתיחת התערוכה - 02/08/2017, שעה - 20:00


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||