שיתוף התערוכה:

תלוי מקום / גלריה זימאק


טלפון - 972 3 6915060
03/11/2016 עד ה-11/12/2016

 

גלריה זימאק לאמנות עכשווית שמחה להזמינכם לתערוכה זוגית של האמנים בר פרום וענת רוזנסון בן חור. התערוכה 'תלוי מקום' מורכבת משתי עבודות מיצב נבחרות מתוך תערוכות הבוגרים של בתי הספר לאמנות לשנת 2016.

 

בר פרום, בוגר התואר הראשון לאמנות רב-תחומית במכללת שנקר יציג עבודת מיצב המורכבת ממספר אובייקטים פיסוליים בעץ דיקט (לביד).

העבודה 'אוקומה' נולדה מתוך זיהוי כי הטקסטורה שמופיעה על פני השטח של הדיקט, בנויה על פי אותה חוקיות של מפה טופוגרפית,  מפה המתארת פני שטח על פי חתכי גובה בקנה מידה מוגדר. בעקבות זיהוי זה, פרום מתייחס לדיקט כאל מפה המתארת פני שטח אבודים. באמצעות חיתוך והדבקה של הלוח עצמו, נהפכה המפה הדו מימדית לכדי מודל תלת מימדי המתאר במידת מה את העץ הספציפי ממנו נוצר הלוח.

כמו פרקטיקה ארכיאולוגית המנסה לפצות על הפער ההיסטורי, כך העבודה מבקשת לקרב את הפער התעשייתי בין אופני הייצור לאופני הצריכה ולהצביע אל העץ כמקור ספציפי קיים, כצורת חיים שנגדעה.

 

ענת רוזנסון בן חור, בוגרת לימודי התואר השני לאמנויות באוניברסיטת חיפה מציגה מיצב ציור גדול מימדים (באורך 10 מטרים) המורכב מעשרות ציורי אקריליק ושמן על גבי לוחות עץ.

העבודה 'מחשבות על בית' מתמקדת בניסיון להעתיק את ביתה של האמנית לחלל הגלריה תוך שמירה על מידותיו המדויקות כדי לפענח ולהבין מה המשמעות של בית.

שלוש שנים של חיים במגורים זמניים בשטח של  42 מ"ר, עם ארבעה ילדים וגורה קטנה העמיקו את העיסוק של האמנית בבית ובמשמעות הטמונה בו, בחינת השטח הפיזי והמרחבים הנפשיים וכיצד ניתן לבטא אותם בחלל הגלריה.

העבודה מורכבת מקונסטרוקציית עץ המדמה את מרצפות הבית ופרוסה על גבי קירות הגלריה, עליה מתוחים דימויים מצוירים של חפצים שונים השייכים ומייצגים את יושבי הבית. כל דימוי זהה בגודלו למקור ופענוחו חותר להבין את המשמעות של גודל הבית, אכלוסו, וההיבטים הקשורים למשמעות המשפחתית.

 

בניגוד לעבודותו של פרום, בה תירגם מפה המתארת שטח דו מימדי (של דיקט) לכדי אובייקט תל מימדי, רוזנסון עושה את התהליך ההפוך ולמעשה משטיחה את חלל ביתה לכדי מיצב ציור דו מימדי.

 

אוצר: ירון הרמתי
 

קישור לעמוד התערוכה באתר הגלירה:
www.zcagallery.com/exhibition/site-specific

 מיקום - גלריה זימאק

זמנים - 03/11/2016 עד ה-11/12/2016

פתיחת התערוכה - 03/11/2016, שעה - 20:00


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||