שיתוף התערוכה:

מיכל ברץ קורן | מיינע טייערע / גלריה זימאק


טלפון - 972 3 6915060
15/09/2016 עד ה-16/10/2016

מיכל ברץ קורן – מיינע טייערע
גלריה זימאק לאמנות עכשווית
אוצר: ירון הרמתי
---
"העבודות שלי הן תוצר של געגוע", כך מעידה מיכל ברץ קורן על סדרת הצילומים המרכיבה את תערוכת היחיד שלה - מיינע טייערע (יקרה שלי).

"אין כאן ניסיון לתיעוד סיטואציה באופן אובייקטיבי או היסטורי. התמונות בסדרה הן ביטוי למראות ותחושות המלווים אותי עוד מילדות, שילוב של זיכרונות וחוויות מוחשיות שלי עם סיפורים ותצלומים משפחתיים ישנים ומראות מהספרות העברית, התיאטרון והציור. זהו אוסף של אסוציאציות, פרשנות ותחושות הנובעות מתוך אותם מפגשים משפחתיים טעונים, אישיים אך באותה מידה אוניברסליים".

ברץ קורן מונעת מתוך כמיהה - אל מחוזות ילדותה, אל הסיפורים שסיפרו סביה וסבותיה, אל הריחות והטעמים שליוו את חייה. ברגישות ובחמלה, היא נוברת בזיכרונות, מלקטת פיסות מידע, חוקרת ומתשאלת ומחברת שוב את הפאזל שהוא ההיסטוריה של משפחתה, ושלה. אלה הופכים לחומרי הגלם מהם היא מביימת מיזנסצנות עמוסות פרטים ורבדים. היא משתמשת בחפצים מלב התרבות היהודית המזרח אירופית, בתאורה דרמטית ובנופים המזוהים עם הסיפור הגלותי והחלוצי כאחד. כאשר בני משפחתה מגויסים והופכים להיות הדוגמנים בצילום, מקבלים הזיכרונות המשפחתיים תוקף עכשווי, לא רק משוחזרים אלא נחווים מחדש. 

אך חוזקם של הצילומים של ברץ קורן אינם רק בממד האישי, כי אם אולי דווקא בגנריות שלהם. הסצנות המבוימות מוכרות לנו, הן לקוחות מתוך מערך הדימויים והסיפורים אותם ינקנו כאן. נוכל לזהות בהם את סיפוריו של יצחק בשביס זינגר, ציוריו של שאגאל, צילומים ישנים מארץ הקודש וצילומי חלוצים, וכאמור את הנופים המקומיים. צילומיה של ברץ קורן הם כמו נקישה על קירות הזיכרון הקולקטיבי שלנו, נמזגים בהם באורח פלא הנוסטלגיה וההווה, בעודם מאירים באור חדש את המרקם התרבותי והחברתי המייחד את המקום הזה.מיקום - גלריה זימאק

זמנים - 15/09/2016 עד ה-16/10/2016

פתיחת התערוכה - 15/09/2016, שעה - 20:00
גלריה זימאק לאמנות עכשווית שמחה להזמינכם לפתיחת שתי תערוכות יחיד: יובל יאירי 'מודד' מיכל ברץ קורן 'מיינע טייערע' יום חמישי, 16.9.2016 בשעה 20:00

קישור - http://http://zcagallery.com/exhibition/mayne-tayere/התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||