שיתוף התערוכה:

גבעת הילדים - מחוות / תערוכת יחיד: תמי סואץ / מקום לאמנות


טלפון - 03-6725124
22/12/2015 עד ה-09/01/2016

תערוכתה של תמי סואץ עוסקת במחוות לקייטנה עם לינה "גבעת הילדים" שהוקמה ע"י הוריה. במהלך העשור האחרון, עוסקת האמנית בצילום המקום ומתעדת את רשמי עקבות הזמן: תהליכי בלייה של חפצים, צעצועים ומשחקים שנותרו שם.

בקווים מקבילים מסופרים שני נרטיבים: הנרטיב ההרואי של מקום וזמן לצד הנרטיב הפרטי. נופי החוץ עוברים על ידי האמנית תהליכי הפשטה המקבילים לנופי פנים אקספרסיביים. שני נרטיבים אלו נארגים זה בזה כשתי וערב.

הקייטנה-פנימייה היוקרתית הייתה להגשמת החזון של הורי האמנית, והוקמה בשנת 1961 בביתם שבאבן יהודה. היא נוהלה במשך שלושה עשורים ע"י הורי האמנית, זיוה וישראל בן-דרור, וילדיהם.  האב, נצר לשושלת של אנשים העוסקים בספורט, בעצמו אתלט עטור פרסים ואיש חינוך, התווה את רוח המקום. הוא ובת זוגו שימשו בעבר כמדריכם בפנימיות ובקייטנות שונות ושאפו לבנות מקום אחר מזה שהכירו: בית פתוח ובעל מרחב בו עולם הילד מצוי במרכז. הקייטנה עם הלינה פעלה בחצר ובבית המשפחה והיוותה אבן שואבת לדורות של ילדים ממשפחות מהארץ ומחו"ל. אופייה הייחודי הציע לרבים מחניכיה מקום אלטרנטיבי ומפתיע. הפעילות  במקום כללה משחקים ותחרויות בעלי חותם הרפתקני, לצד ערכים חינוכיים ואהבת הארץ. רבים מחניכי הקייטנה, הפכו למדריכים ובשנים מאוחרות יותר שלחו לשם את ילדיהם בני "דור שני", דבר שהוסיף לכינון מיתוס המקום.

עבודותיה של תמי סואץ נוגעים בחוויית ילדות מכוננת זו, במעברים הדואליים בין האישי לציבורי. בתצלומים מתגלים ניגודים מרתקים בין צבעונית מלאת הוד לעומת הסדוק והקלוף.

האמנית מתעדת את בית הוריה, בו נמצאות פינות הנצחה לזכר האב שנפטר לפני עשור. היא מצלמת חפצים אישיים ואת בגדי האב המצויים בארונות ונותרו כפי שהיו בימי חייו. מקומות אלו נראים כאלו הזמן עמד מלכת.

חלל בית המשפחה הוא ציר מרכזי, סביבו נעה פעילות הקייטנה, מקום המופקע לטובת הכלל- חללו אינו זהה לזה של קייטנות אחרות. ערכי הפרטיות בו מופרים וההפרדות בין חוץ לפנים מתמוססות. בין הסימבולים המיתיים, הערכים, ההרואיות, והמשפחתיות, מתניידת היצירה בין הפרט לכלל.

בתערוכה יוצגו חומרים דוקומנטריים ,עבודת סאונד ווידאו ארט של גילי דנון העוקבים אחר המיתוס המשפחתי.

אירית לוין, אוצרת

 
מיקום - מקום לאמנות

זמנים - 22/12/2015 עד ה-09/01/2016

פתיחת התערוכה - 24/12/2015

קישור - http://www.artspacetlv.org/התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||