שיתוף התערוכה:

פיט ון דן בוג - האלכימאי / גלריה זימאק


טלפון - 972 3 6915060
26/11/2015 עד ה-25/12/2015

פיט ון דן בוג | תערוכת יחיד | האליכמאי
אוצר: ירון הרמתי

"אלכימיה היא סוג של פילוסופיה: סוג של חשיבה שמובילה לצורה של הבנה"
(מרסל דושאן)

בתערוכת היחיד הראשונה שלו בישראל, מותח ון דן בוג את גבולות ציור הדיוקנאות ומתמודד ישירות עם רגש באמצעות ציורים גדולי ממדים. צורות חדשות של התבוננות הנובעות מתוך תהליך אישי תמיד העניקו לצופה תובנות חדשות. הצייר ההולנדי גילה פרשנות חדשה לדיוקן דרך תהליך אלכימי שמחולל אפקטיים כימיים על משטח הציור. בהשפעת כתיבתה של סילביה פלאת' וציירים כמו ג'ני סאוויל, ון דן בוג מתחיל מתצלום שאותו הוא מגדיל לממדים מונומנטליים. צבעי האקריליק והשמן מייצרים גווני גוף ופרטי פנים, בעוד שמשיכות המכחול המופשטות בגווני חלודה נצרבות על משטחי העופרת בתהליך כימי והופכות למטאפורה רבת עוצמה לצלקות הפנימיות שיש לכולנו.

כאלכימאי בן זמננו, ון דן בוג עורך ניסויים עם חומרים בסיסיים כמו עופרת, נחושת ופלדה ליצירת אלגוריה חזותית לתמורות אישיות ולחיפוש אחר מזור לנפש האנושית. זהו התהליך אשר בסופו של דבר מאציל על הדיוקנאות תכונות אנושיות שמייצרות הזדהות אצל הצופה. ההיבט של כניעה טכנית רומז לתוצאות בלתי צפויות של אינטימיות ולדו-קיום הנצחי בין כאב לעונג.

יצירתו המרגשת והעשירה של ון דן בוג מאפשרת לנו כצופים להשתתף בתהליך שלו ולחוש שהתחולל בנו שינוי בעקבותיו. הוא רותם את טבעה הבלתי נשלט של הפעולה הכימית דרך תאונות, שמביאות כאוס אל תוך המוח המאורגן.

פיט ון דן בוג (נ. 1951) חי ויוצר באמסטרדם. יצירתו נכללת במספר מוזיאונים ואוספים בינלאומיים חשובים, הבולטים ביניהם, מוזיאון דרנטס, אסן, הולנד, אוסף Scheringa voor Realisme, אמסטרדם, הולנד, קרן איילין ס. קמינסקי, ניו ג'רזי, אוסף האמנות של משרד החינוך, התרבות והמדע של הולנד, האג, הולנד, אוסף ING Art, אמסטרדם, הולנד, ו-Miniature Museum Gemeente Museum האג, הולנד.
מיקום - גלריה זימאק

זמנים - 26/11/2015 עד ה-25/12/2015

פתיחת התערוכה - 26/11/2015

קישור - https://www.facebook.com/events/173170259697134/התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||