שיתוף התערוכה:

התערוכה השנתית של אגודת אמני הקרמיקה בישראל: "חיפוש קרוב" / בית בנימיני


טלפון - 03-5182257
19/11/2015 עד ה-02/01/2016

אוצרות: טליה טוקטלי ורוני בן-ארי

התערוכה "חיפוש קרוב" מזמנת מפגש בין מוזיאונים, אמנות הקרמיקה ואמנות הצילום. עבודות משתי המדיומים תוצגנה בתערוכה המציעה קשר מאתגר בין שתי שפות אמנות, שוטטות מחשבתית, אופני התבוננות חדשים וקישורים שאינם מובנים מאליהם.

המפגש בין שפות האמנות השונות – החומר הקרמי מצד אחד ויצירת דימוי מצולם מהצד האחר – נעשה בתהליך של שרשור.

כשלושים אמני החומר התבקשו לבחור פריט ארכיאולוגי עשוי חומר קרמי המוצג באחד מהמוזיאונים בישראל, והחפץ שימש לו מקור למידה והשראה שבסופן נוצר ה"קרוב" – יצירה חדשה עשויה חומר קרמי ובעלת משמעות ופרשנות חדשה. כחלק מתהליך השרשור נבחרו אמני צילום אשר הגיבו לעבודתו של אמן החומר, תגובה שמטרתה לחצור דימוי חדש המחפש את ה"קרוב".

בתערוכה "חיפוש קרוב" מוזמן הצופה  לדלג  בין עבודות עשויות חומר לבין צילומים. החלל הוא מרחב אשר בו התחוללו  שלבים שונים של תהליכי היצירה . המתבונן עשוי לחוות עצמו כמתווך, ליצור הקשרים משלו כמו גם לעקוב אחר המהלכים שהובילו את אוצרות התערוכה לגישורים שאינם מובנים מאליהם.

המפגשים בין האמנים אפשרו הכרות אישית ,חשיפה הדדית בינתחומית שהאירו אופני התבוננות ויצירת קישורים ותרמו להפריה מאתגרת בין שתי שפות אמנות. המפגש  לא כלל עשייה משותפת או תיעוד של שיתוף הפעולה.

היצירה בחומר היא תולדה של מגע פיסי מתמשך לבד מתקופת פרידה בה שוהה היצירה בתנור ומשנה תכונותיה, תהליך העבודה הצילומי מתרחש כאשר מוסט הרגע מתוך קו הרצף של הנראות, הוא עוקר את הזמן מתוך עצמו ומוציא אל האור את מה שחומק ואת מה שחורג מתוך היש. המודרנה הטכנולוגית מאפשרת לסיים את  "הדבר" ליצירה.

טליה טוקטלי היא אמנית רב תחומית, החומר הוא שפת האם שלה. מרצה בכירה  באקדמיה לאמנות ועיצוב הקרמיקה והזכוכית בבצלאל. זוכת פרס עידוד היצירה, המדור לאמנויות פלסטיות, משרד החינוך והתרבות 1987 ו- ציון לשבח: World Triennial Exhibition of Small Ceramics, זאגרב, קרואטיה 1996 עבודותיה מוצגות בגלריות, מוזיאונים ואספנים  בתערוכות יחיד  ובקבוצות  בארץ וברחבי העולם. החל משנת 2009 היא משמשת גם כעורכת כתב העת הישראלי " °c1280‏. כמו כן עושה מחקר לקרמיקה הישראלית כחלק מהנוף התרבותי של ישראל

רוני בן-ארי אמנית צילום רב תחומית. החלה את הקריירה כעיתונאית חדשות בטלוויזיה זוכת פרס זיו על כתבותיה בנושאי חברה. משנת 1998 עוסקת באמנות הצילום בדגש החברתי. עבודותיה זכו בפרסים בינלאומיים והן מוצגות בגלריות, מוזיאונים ואספנים  בתערוכות יחיד  ובקבוצות  בארץ וברחבי העולם.
מיקום - בית בנימיני

זמנים - 19/11/2015 עד ה-02/01/2016

פתיחת התערוכה - 19/11/2015


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||