הירשמו עכשיו וקבלו למייל 10% הנחה על כל העבודות המקוריות!

בית בנימיני


שעות פתיחה
ימים שני עד חמישי: 11:00-19:00 ימים שישי ושבת: 11:00-14:00

כתובת
רחוב העמל 17 תל אביב 66532

טלפון - 03-5182257

אודות
בית בנימיני – המרכז לקרמיקה עכשווית על שם יששכר ויהודית בנימיני הוקם על מנת לקדם את האמנות והעיצוב הקרמי ולהוות בית פעיל ותוסס לקהילה המקצועית ולקהל הרחב. מטרת הפעילות היא ליצור דיון בהיבטים השונים של תחום הקרמיקה והרחבת גבולותיו בהקשר הרחב של התרבות החומרית.

בית בנימיני (מרכז בנימיני) הוקם כהקדש בשנת 2001 לזכרם של יששכר ויהודית בנימיני, על פי משאלתה האחרונה של יהודית וכביטוי לאהבתם של בני הזוג בנימיני לאמנות הקרמיקה. תרומתם הנדיבה של בני הזוג בנימיני תמכה בעבר במגוון מיזמים ופעילויות בישראל. כעת, משהחל לפעול במשכנו החדש בדרום תל אביב מתקיימים בבית בנימיני לימודי קרמיקה במסגרת בית הספר הייחודי לאמנות הקרמיקה, תערוכות קרמיקה מתחלפות במסגרת הגלריות במקום וכן אירועים ופעילויות שונות.

ביוני 2011 נפתח בית בנימיני בבנין שנרכש בדרום תל אביב, שופץ והותאם לשימוש המרכז.

פעילויות:

בית הספר לאמנות הקרמיקה: סדנאות לפיסול עיצוב וקדרות למבוגרים, בני נוער וילדים
.תערוכות קרמיקה בגלריות: תערוכות מתחלפות בליווי שיחי גלריה וסיורים מודרכים
ספרייה וחדר עיון
אירועים: סדנאות מיוחדות, ימי עיון, הרצאות וסדנאות אמן
קשרים עם הקהילה המקצועית הבינלאומית
פעילות ייעודית לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים
מלגת "סטודיו ראשון" לאומנים צעירים

אימייל -benyaminiccc@gmail.com

אתר אינטרנט - http://www.benyaminiceramics.org/

עמוד פייסבוק - https://www.facebook.com/benyaminiceramics


תערוכות בגלריה

Digging Digging (03/05/2018 - 23/06/2018)


פתיחה: חמישי, 3 למאי 2018, 19:30

נעילה: שבת, 23 ליוני 2018, 14:00

יוזמה:

INGEBORG LOCKEMANN, ROSWITHA VON DEN DRIESCH & SVEN KALDEN

משתתפים:

ADITAL ELA & STUDIO CRIATERRA, ANNA LENA GRAU, EFRAT EYAL, HENDRIK LIETMANN, INKEN REINERT, INGEBORG LOCKEMANN, OLIVER VAN DEN BERG, RELLI DE VRIES, ROSWITHA VON DEN DRIESCH AND JENS-UWE DYFFORT, SHLOMIT BAUMAN, SIGALIT LANDAU, SVEN KALDEN

התערוכה "Digging Digging" מציפה את הדיון על התמורות והעיוותים בנוף ועל שינויים עירוניים וטבעיים הנובעים מכריית מחצבים והשימוש שנעשה בהם. כריית חומרי גלם והשלכותיה הכלכליות והסביבתיות משפיעה על החברה ומעצבת את פניהם של אזורים שלמים בעולם ומהווה סוגיה מקומית וגלובלית כאחת.
התערוכה "Digging Digging" הוצגה לראשונה בגלריה Galerie am Körnerpark בברלין במאי 2016. נקודת המוצא הקונספטואלית של התערוכה שהוצגה הייתה מיקומה של הגלריה עצמו בפארק ששימש במאה ה-19 כמכרה חצץ. הפארק בו ממוקמת הגלריה נמוך בהרבה מסביבתו העירונית, כיוון ששם הוקם המכרה על ידי תיאודור קרנר (1838-1911). קרנר, יצרן חומרי גלם לבנייה, התעשר בזכות אותם חומרים, ששימשו לבניית רבעי העיר התחתית של ברלין.
התערוכה בוחנת את נושא החפירה מנקודות מבט שונות, כולל גישות של תיעוד וחקירה וגישות נרטיביות, בנוסף לגישות השואבות השראתן מהרושם החזותי של השינויים במרחב ובנוף העירוני. המרחב והמבנה הצורני של החפירות במכרות שונים מהווה הזדמנות לחקירה אמנותית, וכך גם חומריות המחצבים והרכבם. ה"חפירה" הזו (המעשית והמטאפורית כאחד) בשכבות השונות של הנושא - מייצרת הקשרים חדשים ואסוציאציות מקוריות.
הזמנת התערוכה הזו לישראל מהווה חלק מפעילותו של בית בנימיני לקדם דיון בשימוש במשאבי טבע בהקשר מקומי. גלריה בנימיני עוסקת בהקשר הרחב של חומר, מינרלים וחומרים אחרים, ובכוונתה לתת פרשנויות חדשות למושג "חפירה". לפיכך, הוזמנו ארבעה אמניות ישראליות להשתתף בגרסה המקומית של התערוכה בנוסף לאומנים האורחים מגרמניה.כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית