שיתוף התערוכה:

Sally Krysztal Kramberg - CHARIVARI / הקיבוץ


טלפון - 03-5232533
20/12/2012 עד ה-18/01/2013

 

CHARIVARI

   סלי קריסטל קרמברג   Sally Krysztal Kramberg


20.12.12 – 18.1.13

אוצרת: יעל קיני*ביום שבת 29.12 בשעות 11:00-14:00- הגלריה תהיה פתוחה באופן מיוחד בנוכחות האמנית.


- - - - -

 שאריווארי - כך מכונה בז'רגון הקרקס כניסתם הרועשת של האקרובטים והליצנים לזירה. ה"קרקס", הוא הנושא בו מתעסקת האמנית סלי קריסטל קרמברג בתערוכתה זו.
התערוכה מתמקדת במדיומים שונים: בתצלום, בווידיאו, ברישום דיו על נייר, בפיסול בנייר ובמגזרות נייר, כשהצבעוניות מוגבלת בעיקר לשחור לבן ואדום. בכל אלה משכפלת קריסטל את דמותה ובכך ממשיכה את פעולתה מתערוכות קודמות, בהן עסקה בדיוקן עצמי:
ברישום בדיו על נייר שמידותיו 670 ס"מ על 33 ס"מ, התלוי לאורך קיר הכניסה כולו, היא משכפלת את פניה בריבוי צפוף ויוצרת בכך תחושה של המון קהל הממלא את המרחב.
בזירה עצמה (בחלל הגלריה) נוכחת דמותה כאקרובטית וכפאקיר (בפיסול), "אישה אקורדיון" המנפחת שרירים (מגזרת נייר), אסיסטנטית של זורק סכינים מופיעה במבצע מרהיב של החדרת חרבות לשדיה, דוב ונציג למשפחת הזוחלים, אשת קעקועים (בעבודות וידיאו). וכמובן גם פריק-שואו.
הדמויות חושפות שרירים, מגלות ארוטיות, גדולות מעצמן. כזו היא "האישה אקורדיון", השרירנית העשויה ממגזרת נייר, אשר נפתחת מ- 173 ס"מ ל-240 ס"מ, מלווה בהתמתחויות ובחיתוך המאיימים לקרוע אותה.

ה Reptile(זוחל) הוא עבודת וידאו שבה מופיעות פניה של האמנית, עליהן מודבקות בצפיפות עיניים כמו שריון. האמנית מרעידה את פניה שמתוכן מבליחות עיניה האמיתיות, אותן היא עוצמת מרוב פחד. היצור בעל המון העיניים תלוי למעשה בקהל – הוא נועץ בו המון עיניים אך בה בעת
חושף את עצמו לעיני הקהל, שבהן הוא מתבונן בהמון עיניו. השריון שלו, האמור להגן עליו, למעשה מפקיר אותו.

קריסטל יוצרת בעבודת כפיים מיומנת, הנשענת, בין השאר, על מסורות אירופיות בנות מאות שנים. באחת התערוכות שלה החייתה האמנית דמויות מה"קומדיה דל ארטה". הפעם משמש לה הקרקס, עם המסורות השונות שלו, לביטוי תמות מעולמה: אמן וקהלו – הדואליות הבלתי אפשרית שבה נדרש האמן לחשוף את עצמו ולברוא את עצמו, בעודו מתבונן בעצמו. החשיפה מדויקת וכואבת, כרוכה תמיד בבדידות. ועם זאת האמן תלוי בקהל, לפרנסתו ולאישור זהותו, שהיא מטבעה חמקמקה.

בפתיחת התערוכה תופיע סלי קריסטל קרמברג במיצג. היא תשלח את שתי ידיה החשופות דרך חורים עגולים שפתחה במחיצת ברזנט לבנה, כשהיא חבויה מאחורי המחיצה ועיניה קשורות. במצב זה היא תגשש את דרכה, כדי לכסות את ידיה בנעצים שיהיו ערוכים לפניה במעבר הצר המוליך לפנים הגלריה.
קהל הצופים שיבוא לפתיחת התערוכה יפגוש אותה דרך כל דמויותיה שבתערוכה. היא עצמה תחשוף רק את ידיה, שאותן תכסה בנעצים.


- - - - -


לפרטים נוספים ותיאום ראיונות: גלריה הקיבוץ.... 03-5232533
דב הוז 25, תל-אביב
kgallery@actcom.net.il
www.kibbutzgallery.org.il


מיקום - הקיבוץ

זמנים - 20/12/2012 עד ה-18/01/2013

פתיחת התערוכה - 20/12/2012


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||