הירשמו עכשיו וקבלו למייל 10% הנחה על כל העבודות המקוריות!

הקיבוץ


שעות פתיחה
ב-ה: 11:00-15:00 16:00-18:00, ימי ו' וערבי חג: 11:00 - 14:00

כתובת
רחוב דב הוז 25, תל אביב

טלפון - 03-5232533

אודות
הגלריה נוסדה על-ידי ברית התנועה הקיבוצית. הגלריה משלבת אמנים חברי קיבוץ וגם כאלו שאינם. הגלריה מאפשרת לאמנים צעירים וניסיוניים להיחשף, ומקדמת אמנים פריפריאלים בעלי איכויות


אימייל -k.gallery@tkz.co.il

אתר אינטרנט - http://www.kibbutzgallery.co.il/

עמוד פייסבוק - https://www.facebook.com/pages/הקיבוץ-גלריה-לאמנות-ישראלית/294056030640022תערוכות בגלריה

תיק חבצלת (30/08/2018 - 06/10/2018)


 

ליאוני שיין

תיק חבצלת

 

 

עוזבים 4

 

הזמנתי את ליאוני שיין להציג בגלריה בסוף דרכה, בכוונה לנסח סוג של רקוויאם לגלריה באמצעות איסוף והיאחזות בקרעי מידע ממשי ומדומיין ויצירת 'תיק חבצלת' ארכיוני לגלריה הקיבוץ. 

'נוהל חבצלת' מפרט את כללי הטקס להלוויה ממלכתית במדינת ישראל.

בעקבות הנוהל הרשמי, קרוי בשם 'תיק חבצלת' המידע המוכן מראש באמצעי התקשורת לקראת פטירת אישיות ממלכתית וכן עבור דמויות מתחום התרבות והבידור. התיק מכנס את המידע שיתפרסם בתקשורת אחרי מות.

מבנה הגלריה שייך ל'קבוצת חבצלת'. הגלריה עצמה מתנהלת תחת ארגון מוסדות תרבות וחינוך של ברית התנועה הקיבוצית.

תכולת תיק החבצלת של גלריה הקיבוץ היא החומר הארכיוני שייצרה הגלריה במהלך 51 שנות קיומה. הארכיון האלטרנטיבי אותו מכוננת שיין בגלריה, מתבסס על מתודה ארכיונית סדורה ומכיל חטיבות, סדרות ורשומות שנוצרו מתוך ניסיון ומאמץ לשמור על 'גוף הגלריה' מפני התפרקות והיעלמות מוחלטת. 

חטיבת מסמכים, חטיבת תכריכי קטלוגים, חטיבה אדריכלית ואוסף אדמות שהמשותף להן הוא קיבוץ, יוצגו בארכיון כמו גם תיק חבצלת ארוך ומתפתל המכיל חומרים מגוונים לעיון משנות הפעילות של הגלריה.

כחלק מתהליך האיסוף והחיפוש הוזמנה האמנית מרב שין בן-אלון להמשיך את הדיאלוג המתמשך שלה עם עבודתה של מיכל נאמן 'גדי בחלב אמו' שנכתבה בצבע ורוד על אחד מקירות הגלריה בשנת 1974.

חפירה ארכיאולוגית בחצר הגלריה תנסה לחשוף אובייקטים שנקברו בה על ידי האמן דב אור נר, ובתערוכה מאוחרת יותר על ידי האמנית תכלת רם.

זהו הארכיון הרביעי בסדרת הארכיונים האלטרנטיביים שיצרה שיין. כל אחד מהארכיונים, כמו גם, 'תיק חבצלת' נוצר מתוך ועבור המקום שבו הוא מוצג, ובכך הוא משקף, כעבודה תלוית מקום את    ה ד.נ.א של המקום בו הוא מוצב.

 

 

יעל קיני, 2018

 גוף זר (21/06/2018 - 20/07/2018)

המיצב 'גוף זר' עוסק במסע נוסף בשרשרת המסעות של האמנית. הפעם היא שבה למרסיי, עיר של מהגרים שהייתה נקודת מוצא לפרויקט האמנותי רב השכבות שיצרה על 'מחנה היהודים' Le camp du grand Arnas . כמוהם שהתה גם אילנה סלמה אורתר במחנה זה, עם הוריה בהיותה תינוקת, כשנעקרה מאלכסנדריה בדרך לחיפה.


פרטים נוספים על התערוכה
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית