שיתוף התערוכה:

אלימה וחברים / הקיבוץ

11/10/2012 עד ה-09/11/2012

אלימה וחברים

11.10.2012 – 9.11.2012

אוצר: יניב שפירא

התערוכה 'אלימה וחברים' מוצגת עם הגיעה של אלימה לגבורות (שמונים שנה) כמחווה של אהבה והוקרה. יחד עם הקטלוג המלווה אותה היא בבחינת המשך והשלמה לתערוכתה הרטרוספקטיבית שהוצגה במוזיאון תל אביב לאמנות ב-2009, ומבקשת לעגן את מקומה ולהאיר את תרומתה לאמנות הישראלית. בתערוכה במוזיאון תל אביב נפרש מכלול יצירתה של אלימה ברצף בעל הגיון פנימי, בהתבסס על שני ערוצים עיקריים: האחד, ליניארי, עקב אחר התפתחותה באופן כרונולוגי והצביע על פרקיה המרכזיים של עבודתה הנובעים זה מזה. השני, מעגלי, הצביע על הקשרים פנים-אמנותיים ביצירתה בין רישום, ציור והדפס, תוך כדי בחינת ההשפעות ההדדיות בין שלושת המדיומים.

בתערוכה הנוכחית מוצגות עבודות של אלימה מתקופות שונות בכפיפה אחת עם יצירות נבחרות מאוסף האמנות שלה, בהן של אנה טיכו, אביגדור אריכא, אריה ארוך, אביבה אורי, משה קופפרמן, יהושע גרוסברד, איקה בראון, אביבה אורי, רפי לביא, יצחק דנציגר, יחיאל שמי, דוד הנדלר, לאה ניקל, מנשה קדישמן, בוקי שוורץ, יגאל תומרקין, פנחס כהן-גן, ורבים אחרים. לצד דבקותה של אלימה בערכים אמנותיים טהורים, מבליטה תערוכה זו את נאמנותה למקום הישראלי, להווייתו ולחווייתו. הצגת עבודותיהם של אמנים-חברים, בני דורות שונים באמנות הישראלית, בסמיכות לעבודותיה, מאירה ממד שהיה במידה רבה סמוי מהעין עד כה. זיקות הגומלין המתגלות כאן בין עבודותיה לבין אלו של אבות/אמהות ובנים/בנות באמנות הישראלית, מצביעות על מערכת של 'שיחות' אותן מקיימת אלימה עם רבים מהם לאורך השנים, שיחות שהן בעיקרן דיאלוג חזותי, טהור, נטול מילים.

בתערוכה יוצגו גם 'ציורים שחורים' של אלימה מהשנתיים האחרונות, שצוירו על גבי גיליונות נייר בגדלים שונים. עבודותיה אלו מפתיעות ברעננותן וביכולתן המחודשת לרדת לעומקו של השחור - לאיכויותיו, תכונותיו, כוחו ונוכחותו החזותית.

התערוכה מלווה בקטלוג.

שיח גלריה: יום שישי, 26.10.12 בשעה 10:30.

לפרטים נוספים: גלריה הקיבוץ – 03-5232533
מיקום - הקיבוץ

זמנים - 11/10/2012 עד ה-09/11/2012

פתיחת התערוכה - 11/10/2012


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית