יצירותיה של מיכל עלמה משלבות את עולמות הצילום והציור לכדי יצירת עולם חדש, פנטסטי ומהפנט. דרך "התערבות" ציורית בצילומיה, מיכל חוקרת את המציאות וחושפת אמיתות חדשות לגביה. יצירותיה מלאות מסתורין ורבדים שונים, ובשל כך הן מרתקות ומעוררות מחשבה. מיכל בוגרת המדרשה לאמנות, יוצרת אמנות דיגיטלית ורב-תחומית, משוררת, חברה באגודת הסופרים ובאקו"ם, תיאורטיקנית וחוקרת אמנות, ספרות ותרבות.

 

המשך קריאה
ליצירת קשר עם מיכל עלמה
שם
טלפון
אימייל
מעונייןצילומים למכירהאודות מיכל עלמה

כמו בחקירות ארכיאולוגיות, כמו בגילויי מציאות חדשים, עבודותיה הדיגיטליות של מיכל עלמה מאופיינות בחקר הצילום מול חקר הציור ובריבוי עולמות. "ריבוי עולמות" הוגדרו עבודותיה עוד בשעתו על ידי האמן והמורה רפי לביא ז"ל במדרשה לאמנות. העבודות המחולקות על פי נושאים ותת נושאים תחת הכותרת "בין השמשות ארצות הירח, שם זמני"  מייצגות מקומות מצולמים שבהם נחקרים מקורות המציאות. שם מתקיימים מבנים שבורים, נופים מטאפוריים ומטאפיזיים. מבנים ארציים מקבלים אישיות אחרת, נופים מקבלים מימד אחר.  באמירות על מהות הצילום נוצרות אמירות על מהות הציור ומה בין אלה לבין אלה. העבודות חוקרת את  תפישת הרגע החי ושאלת האלמנט המשתנה המציאותי מרגע שהוא קפא ואז גם נחלק, מתפצל, מתפרק ומטופל ביד, לא רק דרך עדשה ומערכות טכניות דיגיטליות.

העבודות משתייכות לרגע שבו עדשת המצלמה מקבלת תפנית מתערבת עם יד מבצעת, ומתגלים כמו בתהליך ארכיאולוגי מקורות אחרים. מראות אחרים ומציאויות לא נראות.  זהו סוג של פענוח לאחורי המציאות, באמצעות כלים רב ריבדיים, פילוסופיים ורעיוניים שיש בהם עומק לרעיון הוויזואלי.  נוצרות משמעויות חדשות המתגלות עם כל שכבה שנוספה ושכבה שהורדה. האמת על המציאות הופכת לפרשנות על האינסוף, ניצבת מול האינסוף שאין בו צמצום, אין לו כללים, והוא נחשף על מורכבותו ושכבותיו.

ביוגרפיה

מיכל עלמה מרקוס , בוגרת המדרשה לאמנות, יוצרת אמנות דיגיטלית יוצרת רב תחומית, משוררת, חברה באגודת הסופרים ובאקו"ם, תיאורטיקנית וחוקרת אמנות  ספרות ותרבות. כתבה על אמנות ואמנים במיטב כתבי העת ובקטלוגים נבחרים, מתגוררת רוב חייה ברמת השרון.

יושבת בנישה ייחודית שבין יצירה ומחקר של האמנות הפלאסטית - תיאוריה וכתיבה על אמנות תרבות וספרות - וכתיבה ספרותית. יוצרת בעשור האחרון תחת נושא על המוגדר על ידה: בין השמשות  -  כעידן וכנושא רב –תחומי, המשלב בין תכנים הגותיים-שיריים- קבליים ומיסטיים- נבואיים לבין אמירות על יצירות אמנות, היגדים רעיוניים ומושגיים ותכנים תרבותיים רב- נושאיים. אלה משולבים ביצירות שיריות וביצירות דיגיטליות המציגות עולמות של בין לבין. מראות עלומים, עולמות שהכאוס שולט בהם והשינוי הגנטי חל בתוכם, עולמות המתחברים לשמשות אחרות, יקומים אחרים, עולמות קרובים ומזוהים אך זרים ואחרים. 

מיכל עלמה עוסקת מזה שנים ביצירה רב תחומית על כל רבדיה. האמן רפי לביא הגדירה עוד בהיותה סטודנטית כ"ריבוי עולמות".  

בעשור האחרון עוסקת מיכל עלמה באמנות דיגיטלית, פועל של צילום וציור. בין לבין. אל האמנות הדיגיטלית הגיעה מתהייה אודות הציור שיצרה. בעשור האחרון היא מפתחת ויוצרת יצירה דיגיטלית. מאות יצירות מקוריות שפותחו בעשרות סדרות. בין הסדרות תחת הקטגוריה הראשית -  "בין השמשות ארצות הירח", "מטבח החיים", "דמות מבנה", "מונדריאן לא גר כאן יותר" "נופים עלומים" , "עצים אנושיים" וסדרות רבות נוספות המתכתבות בריבוי תכנים עם העידן הנוכחי.כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||