את עבודותיה של זיוה כספי ניתן לזהות בקלות: הקווים והצורות הגיאומטריות המרכיבים את הקומפוזיציה, הצבעים העזים אשר מפיחים חיים בכל דימוי - אלה מאפיינים קבועים באמנותה. ציוריה של זיוה הם לעתים פיגורטיבים ולעתים מופשטים, אך תמיד הם יפים ומרגשים. הם מתארים בפשטות רגשות מורכבים, רעיונות מקוריים ופרשנות חדשה למציאות. זיוה בוגרת תואר ראשון בספרות אנגלית וצרפתית באוניברסיטת בר-אילן. היא מציירת מעל עשר שנים בסטודיו של ראובן תשרי ברשפון. היא הציגה את יצירותיה בתערוכות רבות ברחבי הארץ.

 

המשך קריאה
ליצירת קשר עם זיוה כספי
שם
טלפון
אימייל
מעוניין
עבודות מקוריות למכירה
אודות זיוה כספי

צבעי השמן והאקריליק, הקנווס והנייר, הפסטלים והפחם, מהווים אמצעי להביא לידי ביטוי פלסטי ואישי את הדימוי הראשוני המהווה נקודת מוצא והשראה. הדימוי לובש צורה ופושט צורה בתהליך הציור והתוצאה היא עולם חדש הנברא תוך כדי עשייה. הציור המוגמר הוא מפגש בין חוויה אישית והתנסות רגשית לבין המצע שנבחר לציור. ההתבוננות החיצונית היא חווייתית, רגשית, ולעתים אף מסעירה. תוצאתה המידית היא בכניסה פנימה אל מבוכים בלתי ידועים, שכלתניים ורגשיים וביטויה הוא בציור עצמו - אקספרסיבי, מופשט ומאופיין בצבעים חזקים. זהו מסע אישי בתוך חווית היצירה, תהליך של חיפוש אחר תובנות חדשות ואשר אינו מסתיים עם השלמתו של הציור כי אם מהווה נקודת מוצא ליצירה הבאה.
כהמשך ישיר לתהליך זה עבודות השנים 2015-17 הלכו וקיבלו אופי מינימליסטי ומחושב המבוסס על קווים ישרים, זוויות והיבטי על, אך שומרים על אותם צבעים עזים וחדים אשר איפיינו עבודות קודמות. דימויים אורבניים, מבנים – חוץ ופנים, דמויות העוברות מולנו ולידנו ביומיום, פריטים "בנאליים" כמו פריטי כביסה או בגדים תלויים, מקבלים חיים חדשים ואופי ייחודי משלהם בתהליך תרגומם לציור.
התחלתי לצייר לפני יותר משלושים שנה. מזה יותר מעשר שנים שאני מציירת בהנחיית סטודיו ראובן תשרי ברשפון. בין מורי במסגרת הסטודיו ניתן לציין את ראובן תשרי, מריק לכנר, יואב אפרתי, יעקב מישורי, אסד עזי וחגית רובינשטיין.
חברה ב"מקום לאמנות בקרית המלאכה" (ע"ר).

ביוגרפיה

נולדתי בבוקרשט ברומניה ב-1945 ועליתי לארץ עם הורי ב-1951.
את לימודי התואר הראשון בספרות אנגלית וצרפתית, אוניברסיטת בר-אילן, סיימתי ב-1969. עבדתי מספר שנים בהוראת השפה האנגלית.
בין השנים 1974 ל-1991 עבדתי כמזכירת החברה ואחראית יחסי ציבור בחברת "רותם דשנים" (היום "רותם-אמפרט").
בין השנים 1991 ל- 2014 עבדתי במרכז שניידר לרפואת ילדים בפ"ת בתפקידים הבאים: מנהלת קשרי חוץ, אחראית פניות הציבור, דוברת ומנהלת עמותת הידידים "נאמני מרכז שניידר".
אני נשואה, אם לשניים וסבתא לששה נכדים.
מתגוררת ויוצרת בקדימה.

 


כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||