עבודותיה של ויויאן הירש בירקנפלד מסדרת ה"תאים" נמצאות על קו התפר בין המציאותי למופשט. הן מתארות צורות ביומורפיות, המבוססות על צילומים מוגדלים של תאים. הן מבטאות את המאבק בין תאים סרטניים אשר מהווים את האויב הפנימי לבין נוזלים "כימיים" באמצעות פעולות של חריטה על מצע הציור, המבקשות לרפא את הגוף החולה. ויויאן מלמדת ציור ורישום ומרצה לתולדות האמנות. היא אוצרת בבית אמני ראשון לציון, והציגה את עבודותיה בערכות קבוצתיות רבות בארץ ובחו"ל.

המשך קריאה
ליצירת קשר עם ויויאן הירש בירקנפלד
שם
טלפון
אימייל
מעוניין
עבודות מקוריות למכירה

הדפסיםאודות ויויאן הירש בירקנפלד

עבודות מסדרת ה"תאים" הגובלות באבסטרקט, מתארות צורות ביומורפיות אשר מבוססות על צילומים מוגדלים במיקרוסקופ אלקטרוני של תאים. הן מבטאות את המאבק בין תאים סרטניים אשר מהווים את האויב מבפנים לבין נוזלים "כימיים" ופעולות של חריטה וחפירה בתוך מצע הציור, פעולות המבקשות לרפא את הגוף החולה.
במקביל לסדרות התמטיות אני אוהבת לרשום נופים בפחם ובפסטלים יבשים מתוך צילומים אותם אני מצלמת ברחבי הארץ ועוסקות בתפיסת האור והחושך בציור.
בעבודתי אני יוצרת חוויה אסתטית שתלכוד את מבט הצופה ותציע לו רגע של התבוננות ומחשבה.
 
ויויאן הירש בירקנפלד
 

ביוגרפיה

ויויאן הירש בירקנפלד
ילידת ארגנטינה. למדה ציור ורישום אצל האמן הארגנטיני אורוצ'ואה. עלתה לארץ ב=1972. השתלמה בציור  במכון אבני ועיצוב גראפי בשלוחת הטכניון בתל אביב. בעלת תואר ראשון ושני בתולדות האמנות  מאוניברסיטת תל אביב ובוגרת לימודי תעודה בבית לאמנות ישראלית, במכללת תל אביב -יפו.
מלמדת ציור ורישום ומרצה לתולדות האמנות. אוצרת בבית אמני ראשון לציון. הציגה בתערוכות יחיד, ביניהן בגלריה מבט בתל אביב ובמשכן לאמנות, בית מאירוף בחולון וביתן האמנים בראשון לציון. השתתפה בתערוכות קבוצתיות רבות בארץ ובחו"ל, ביניהן בפריז, פונטה דל אסטה (אורוגוואי), מדריד ובואנוס איירס (ארגנטינה).
עוסקת בציור, מיצב ווידיאו-ארט.
חברה באיגוד המקצועי של האמנים הפלסטיים בישראל.
ראשון לציון, 2017
 


כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||