הירשמו עכשיו וקבלו למייל 10% הנחה על כל העבודות המקוריות!

משכן לאמנות עין חרוד
חלל המוזיאון

אודות
המשכן לאמנות ע"ש חיים אתר, עין חרוד הצופה לנוף עמק יזרעאל והרי הגלבוע נוסד בשנות ה-30 של המאה ה-20. הבנין עצמו הוא יצירה ארכיטקטונית מודרניסטית שאיכותה בניצול המקורי והיחודי של האור הטבעי.
אוספי המוזיאון כוללים פריטי יודאיקה ויצירות אמנות מהמאה ה-19 עד לימינו בתחומי הפיסול, הציור, הגרפיקה והצילום.
המוזיאון שם דגש על טיפול בהיבטים שלא כוסו בהיסטוריה הרשמית של האמנות הישראלית, ועל שמירת זכר אמנים ישראלים ושימור עבודותיהם.

שעות פתיחה
ימים ראשון - חמישי : 9:00-16:30, ימי שישי וערבי חג: 9:00-13:30, שבתות וחגים:10:00-16:30

כתובת
משכן לאמנות עין חרוד

טלפון
04.6531670

אתר אינטרנט - http://www.museumeinharod.org.il/


תערוכות במוזיאון

14 כיוונים לרוח (13/04/2019 - 15/08/2019)


מה קורה כשהמוזיאון הראשון שהוקם בארץ ישראל מבקש לצאת למסע אל תוך עצמו מנקודת מבטם של אמנים עכשוויים?
עבר והווה נפגשים בתערוכה פורצת דרך צעירה ומבטיחה.
המשכן לאמנות בעין חרוד הזמין אמנים עכשוויים לערוך מסע בנבכי ליבו של המוזיאון, לבחון אותו מנקודת מבטם האישית. התוצאה היא עיסוק בהיסטוריה של המוזיאון, במבנה האדריכלי שלו, באוספיו ובמיקומו הגיאוגרפי. על רקע אלה נבחנים, מוצגים ונדונים היבטים שונים של מוזיאון זה. הפרשנות הייחודית של כל אחד מהאמנים מרכיבה את התערוכה יוצאת הדופן בשם "14 כיוונים לרוח", שמספרת על היבטיו השונים של המוזיאון וטווה קשר בין עבר, הווה ועתיד.
האמנים המציגים: קרן בנבנישתי, דרור בן עמי, דוד בהר פרחיה, יאיר ברק, הדר גד, אפרת גל נור, מלי דה קאלו, עופר כנעני, הראל לוז, נגה לינצ'בסקי, משה מירסקי, מרגלית מנור, רמי מימון ועירית תמרי.
 
התערוכה "14 כיוונים לרוח" תיפתח ב - 13.4.19
 
המשכן לאמנות בעין חרוד מציע למבקרים מסע בין עבר, הווה ועתיד, בתערוכה פורצת דרך השוברת מוסכמות של זמן, מקום, גבולות אדריכליים ועוד. התערוכה מתמודדת עם המשכן ב-14 נקודות מבט עכשוויות ומקוריות, שלא נראו עד כה. העובדה שמדובר בנקודת מבט ובפרשנות אמנותית של-14 אמנים שונים הופכת את התערוכה למגוונת ומפתיעה מבחינת התכנים, אבל לא רק. בהתאמה, גם מגוון המדיומים בהם ציור, צילום, קולאז', פיסול, וידאו ארט ואינסטליישן.
 
כך לדוגמה, נקודת המוצא של יאיר ברק היא ספריית המשכן לאמנות שבמרכזה ספרייתו של חיים אתר, מייסד המשכן. ברק מתמקד בחזותם של הספרים הנושאים כותרות של ציירים, אסכולות, מוזיאונים ואספנים. עפרי כנעני תקרין סרט שצולם בנבכי המחסן האפל של המוזיאון ובהתאמה תציב פסלים שהוציאה מתוכו על מדפי ברזל. ב"הוצאת" המחסן אל חלל התצוגה היא מבקשת לבחון ערכים כשימוש, עבודה, קהילה ומעשה אמנותי. הראל לוז, דור שלישי למייסדי עין חרוד, מתחקה ביצירתו אחר הצמחייה המקיפה את המשכן לאמנות באמצעות שבלונות עדינות ושימוש בספריי צבע. בכך  הוא יוצר "שדות" צמחיה על קירות המוזיאון, המחברים בין חוץ ופנים, בין טבע, תרבות ואמנות. העבודה של דוד בהר-פרחיה, לעומת זאת, עוסקת במבנה הארכיטקטוני הייחודי ופורץ הדרך של המשכן המבוסס על אור טבעי. מדובר בתיעוד של עשרות שעות של מופעי האור הטבעי כפי שנראו בתערוכה בשם 'תנודות אור-חלל' שהוצגה במקום ב-2017.
 
אל מגוון הקולות, המבטים והפרשנויות של אמנים אלה נלווים 'הצהרת אמן' וטקסטים פרשניים המשמשים כ'מדרש יוצר' לגבי הרלוונטיות, האקטואליות והחיוניות של מוזיאון זה גם 80 שנה לאחר ייסודו. הפרויקטים האמנותיים המוצגים בתערוכה זו מחולקים בין 'קירות' ו'חללי תצוגה', חלקם משחזרים תערוכות עבר ואחרים נעשו במיוחד עבורה.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית