הירשמו עכשיו וקבלו למייל 10% הנחה על כל העבודות המקוריות!

מוזיאון תל אביב לאמנות


אודות
מוזיאון תל אביב לאמנות, מוזיאון האמנות העיקרי בישראל, נפתח לציבור תחילה ב- 1932 בביתו של ראש עיריית תל אביב הראשון מאיר דיזנגוף. המוזיאון הפך עד מהרה למרכז התרבות של תל אביב והציג אמנים מקומיים וזרים.
בנוסף לאוספיו ההולכים וגדלים, הוא שימש גם בימה חופשית לחילופי רעיונות בתחום התרבות והאמנות ועודד את האמנים המקומיים להביא אמנות מערבית אל העיר המזרח-תיכונית הקטנה והמבודדת יחסית.

הצלחתו של מוזיאון תל אביב על אוספיו חייבה הקמת בניין גדול יותר והרחבת חללי תצוגה. בשנת 1959 נחנך ביתן הלנה רובינשטיין ובשנת 1971 הושלמה בניית משכנו הנוכחי של המוזיאון בשד' שאול המלך.
מאז, התפתח המוזיאון והתרחב, אוספיו התעשרו באופן משמעותי, כמות התערוכות גדלה והפעילות התרבותית אף היא התפתחה מאוד. הפעילות העניפה כוללת אירועים בתחומי מוזיקה קלאסית, ג'אז, קולנוע, סדרות הרצאות, הצגות ילדים, ואירועים מיוחדים.

השנה הורחבו שטחי התצוגה במוזיאון, נבנו גלריות חדשות, רחבות ידיים וכן נחנך גן פסלים מרהיב הסמוך לחלל התצוגה שטוף האור של גלריית הפיסול.

היום, מקדם מוזיאון תל אביב את פניהם של יותר מחצי מליון מבקרים מדי שנה ומהווה מרכז תרבות מגוון ודינמי.


שעות פתיחה
יום א' - סגור; ימים ב',ד': 00:01-00:61; ימים ג', ה': 00:01-00:22, יום ו': 00:01-00:41, שבת: 16:0-10:00

כתובת
מוזיאון תל אביב לאמנות שד' שאול המלך 72, תל אביב 93246.

טלפון
972-3-6077020

אתר אינטרנט - http://www.tamuseum.com


תערוכות במוזיאון

מפגש בין מדע ואמנות (11/11/2018 - 12/11/2018)


8 צלמים מובילים תעדו רגעים בחייהם של 18 רופאים פלסטיקאים, בעבודתם ובחייהם הפרטיים, והפרויקט יוצא הדופן, המציג את &#39;מאחורי הקלעים&#39; של הפלסטיקאים בחדרי הניתוח, במרפאות וברגעים עם המשפחה יוצג בתערוכה &quot;מפגש בין מדע ואמנות&quot; שתוצג במוזיאון תל-אביב.<br /> התערוכה &nbsp;&quot;מפגש של מדע ואמנות&quot; מספקת הצצה לעולמם המקצועי והאישי של הרופאים הפלסטיקאים וחושפת צדדים שונים ומגוונים בעבודתם המורכבת. הצד האישי והמקצועי מתערבבים זה בזה ויחד עם אמנות ואסתטיקה יוצרים את הייחוד והמורכבות של עבודת הרופא.<br /> &nbsp;<br /> כל סיפור נוצר מחיבור אישי בין הרופא והצלם. לא בכל תמונה בתערוכה רואים את המנתחים, ורק חלק מהתמונות צולמו בחדרי הניתוחים. לכן, הדגש הוא על שילוב בין מדע ואמנות.<br /> את הפרוייקט יזם האיגוד לכירורגיה פלסטית בהסתדרות הרפואית ובחסות חברת &quot;אלרגן&quot; ישראל ייבואנית &quot;ג&#39;ובידרם&quot;.&nbsp;<br /> &nbsp;<br /> הרופאים המנתחים שהשתתפו&nbsp; בפרוייקט:<br /> פרופ&#39; אייל ויקלר, ד&quot;ר נמרוד פרבר, ד&quot;ר אלדד מור,ד&quot;ר אואנה מאייר, ד&quot;ר יואב אברהמי, ד&quot;ר יואב גרונוביץ, ד&quot;ר אסף אולשינקה, פרופ&#39; אלדד זילברשטיין, ד&quot;ר הראל מרכוס, ד&quot;ר אלכס לבנברג, ד&quot;ר אורן ויסמן, אמיר זליגובסקי, ד&quot;ר בני מייליק, ד&quot;ר רווה אברי, ד&quot;ר אריאל טיסונה, ד&quot;ר טנצר רון, ד&quot;ר ג&#39;קי גוברין וד&quot;ר יורם וולף.<br /> אוצרת התערוכה: דלית מרחב / מפיקה: עינת גרץ<br /> <br /> &nbsp;
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית