גלריה דן


שעות פתיחה
ימים א-ה 10:30-19:00, יום ו 10:30-14:00

כתובת
נחלת בנימין 10, תל אביב

טלפון - 03.5243968

אודות
גלריה דן קיימת מזה 30 שנה ומייצגת את האמנים יוסל ברגנר, מאיר פיצ'חדזה ז"ל, מישה רפופורט, דים יוז ונתן פרניק. הגלריה מציעה מגוון רחב מאוד של עבודות אמנות מכל הסוגים והנושאים ומציעה שירותי אמנות - הערכת אמנות ויעוץ אמנותי.

אימייל -dan@finegallery.co.il

אתר אינטרנט - http://www.dangallery.co.il/

עמוד פייסבוק - https://www.facebook.com/Dangallery.tlv/


תערוכות בגלריה

מישה רפופורט | בחצות היום (26/11/2020 - 17/12/2020)


גלריה דן בשיתוף גלריה אורבן גאות להציג:
מישה רפופורט | בחצות היום 


התערוכה "בחצות היום"  מביאה במרכזה את חשיבות התודעה במציאות העכשווית, תקופה בה ה"סגר" הביא לידי ביטוי חומר גלם פנימי המעלה שאלות, זיכרונות ופיסות מהתודעה האישית של האמן מישה רפופורט.
"אני זוכר... בסטודיו תמיד מחכה לי קנבס לבן מתוח על מסגרת מעץ. הוא יפה לכשעצמו. ואני צריך לצייר עליו משהו, משהו שלא יהפוך אותו לפחות טוב ממה שהוא. והאמינו לי שזו משימה לא קלה. אני זקוק לדימוי מוגמר כלשהו שראוי לכסות בו את הלובן המוחלט הזה. אני מתחיל להרכיב את הדימוי מרשמים מקריים מחיי היום יום, מעבודה עם מודל, מצילומים, ציורים, שבבי זיכרונות...ומתעקש לנסות ולשקלל את כל זה לכדי נוסחה חזותית אחת. אבל היא לא קיימת. הדימוי מסרב להשלים את עצמו, דמויות זוחלות אל מחוץ לפריים, נופים נמרחים והופכים לכתמים, פסל עתיק מתפרק לחתיכות. אני מצייר את מה שנותר, ויודע שמאחורי כל מה שאני עושה ישנו תמיד הלובן המושלם של יריעת הקנבס."
16 דימויים המונגשים אל הצופה, נראים כסיטואציות חלקיות מתוך הזיכרון השלם של האמן, ומעבירות את התחושה שישנה התרחשות מעבר לנראה על הקנבס. במבט ראשון הדימויים נראים כציור קלאסי המתארים חלקי זיכרונות  מנופים ומהאנשים בעולמנו. אולם, מבט נוסף והתבוננות ממוקדת יותר, שולחת אותנו להשלמת הדימוי על פי זיכרוננו ודמיוננו.
מישה רפופורט נולד ב- 1948 בקזחסטן, בוגר המחלקה לציור ופיסול, האקדמיה לאמנות, טשקנט, אוזבקיסטאן. עלה לישראל 1990. הציג בתערוכות רבות בארץ ובעולם. חי ויוצר בתל אביב. 

התערוכה תוצג בגלריה אורבן, רוטשילד 51, תל-אביב, בהתאם להנחיות התו הסגול.
תאריך פתיחה: 26/11, בשעה 20:00, תאריך נעילה: 17/12

טל' לפרטים 0526005309
 


כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||