הירשמו עכשיו וקבלו למייל 10% הנחה על כל העבודות המקוריות!

בית האמנים תל אביב ע''ש זריצקי


שעות פתיחה
שני-חמישי 10:00 - 13:00, 17:00 - 19:00 . שישי 10:00 - 13:00 . שבת 11:00 - 14:00

כתובת
אלחריזי 9, תל אביב

טלפון - 03-5246685

אודות
אגודת האמנים והפסלים הוקמה ב 4 אוגוסט 1934 בתל אביב. עם קום המדינה הוסב שמה לאגודת הציירים והפסלים בישראל. מטרת האגודה שהינה עמותה ציבורית היא עזרה לאמנים , טיפול בבעיות מקצועיות וחברתיות שלהם. בשנת 1945 הוקם בית האמנים ברחוב אלחריזי 9 תל אביב . במהלך השנים בית האמנים התפתח וגדל הן בשטחו והן בהיקף הפעילות שלו. נוסדו בו סדנאות לציור , רישום והדפס, הרצאות, סימפוזיונים וחללי תצוגה.


בשנת 2002 התפרקה אגודת הציירים והפסלים לשני גופים : הארגון המקצועי של האמנים שמטרתו לדאוג לרווחת האמן וצרכיו. ובית האמנים שמשמש כגלריה עירונית וסדנאות לאמנות.


בשנים האחרונות התרחבה פעילותו של בית האמנים בתחום התערוכות והסדנאות. 7 גלריות מתחלפות מדי חודש תערוכות יחיד וקבוצתיות של מיטב האמנים הן מקומיים והן מחו"ל . כמו כן מתקיימות תערוכות פיסול ברחבה שמחוץ לבנין ופרויקטים מיוחדים על גבי הבניין. בית האמנים הינו מרכז אמנותי תרבותי מהמרכזיים בישראל בשנים האחרונות.


במהלך שנת פעילות מתקיימות בבית האמנים יותר מ- 70 תערוכות ב7 גלריות. כמות המבקרים הולכת וגדלה ומגיעה ל 3000 איש בחודש כולל הפתיחות.


פתיחות התערוכות בבית האמנים הפכו לשם דבר בתודעה הציבורית. כל אשכול תערוכות מקבל סיקור תקשורתי רחב.


היום בית האמנים בתל אביב נמצא במעמד מיוחד הן בזכות התכנים ואיכות התערוכות והן בזכות המגוון הסגנוני והכמותי.


המדיניות בבית האמנים היא שילוב בין אמנים ותיקים עם הדור הצעיר. תצוגות פיסול וצילום לצד עיצוב מיצב ווידיאו. בית האמנים יוזם ויוצר שיתוף פעולה פעיל בארץ ובחו"ל


אימייל -artassoc@bezeqint.net

אתר אינטרנט - http://www.artisthouse.co.il/


תערוכות בגלריה

מעוכים (24/10/2019 - 16/11/2019)


התערוכה 'מעוכים' תפתח בבית האמנים ע"ש זריצקי ב-24 לאוקטובר.
בתערוכה יעסוק האמן גד אולמן באובדן כלבתו סופי, שנדרסה בתאונת דרכים טרגית. אולמן משתמש באמצעים מינימליים ואפקטיביים על מנת להפוך את התאונה לאמירה על נזילות החיים, על אובדנם האקראי וחסר המשמעות. התערוכה מורכבת מהבזקים של הרגעים האחרונים, הדפסות רפטטיביות של גלגלים שונים, וצורות מעוכות המודפסות בצבע שחור על נייר ממוחזר. המינימליות הזו מעצימה את תחושת האבל על החיים שנמעכו, ועימם התקוות שדעכו. "סופי הכלבה שלי הזדקנה. היא החלה לברוח מדי פעם ולשוטט בשכונה, אולי כי כלבים מבוגרים לא רוצים למות במקום שהם רגילים לחיות בו. בכל פעם הייתי מקבל שיחת טלפון לבוא לאסוף אותה" מספר אולמן. "יום אחד היא ניצלה פרצה בחצר ויצאה לשוטט. חלפה שעה ארוכה, ולבסוף הגיע טלפון המיוחל שאכן נמצאה, אבל דרוסה! עליתי על אופני ונסעתי במהירות הבזק. הגעתי לרחוב הומה וסואן, והבחנתי בסופי, מעוכה על קו הפרדה של כביש דו-סיטרי. הנוכחים במקום גררו אותי הצידה מיד, בתקווה לחסוך ממני את המחזה. עם זאת, המעט שהספקתי לראות נחרט בראשי. לאחר מכן הסתבר לי שסופי נדרסה על ידי שלושה אוטובוסים, בזה אחר זה." 'מעוכים' היא לכאורה תערוכת הדפסים, אך כאמור אולמן מרחיב את תחום ההדפס למספר כיוונים, והופך את התערוכה למיצב רב תחומי. גליל עטוף בהדפסים מסתובב לו, תלוי באוויר, והופך את ההדפס לגוף תלת ממדי בתנועה. צורה עשויה נייר אריזה חום, המעוררת אסוציאציה של יצור חי מעוך, כלואה בתוך גלגל אופניים מסתובב. חיבור הדפסים זה לזה יוצר פס ארוך במיוחד המזנק לו מהקיר, מתפתל, ולבסוף חוזר אל הקיר, באופן המחייב את הצופה לעקוב אחריו במעין פיתול ראש אינטראקטיבי. הדפסה של גלגלי אופנים ביצירה ''שוטטות'' בפתיחה יהפוך פעולה זו מיצג, בו יגלגל האמן גלגל אופניים מרוח בצבע על פני הקיר החשוף. במרכז החלל בתוך גליל במרכז החלל מסך וידאו, המשחזר בלופ את ריצתה האחרונה של סופי על פסי ההפרדה, בדיוק במקום בו נדרסה. "מצאתי עצמי מתעורר עם זיעה קרה, אז לילה אחד החלטתי שבבוקר למחרת אני הולך אל המקום בו נדרסה, ומצלם את נקודת מבטה לפני הסוף." מספר אולמן. "ואכן בבוקר למחרת עשיתי זאת. הלכתי באמצע הכביש מכופף וצילמתי בגובה עיני כלב, בעוד אני נושף בכבדות, כמוה. מסביב המכוניות צפרו בכעס, אך אני הרגשתי שאני כפוי להנציח את המהלך האחרון שהיא עשתה. חזרתי על כך שוב ושוב." גלגל האופניים המלווה את התערוכה הוא אלמנט אוטוביוגרפי: אולמן עדיין רוכב על אופנים למרות שעבר כבר את גיל 84, וסופי המנוחה רצה כל ימי חייה לצד אותו גלגל אופניים.

מעוכים' תיפתח ביום חמישי ה-24 לאוקטובר, בשעה 20:00, בבית האמנים ע"ש זריצקי, רח' אלחריזי 9, תל אביב. נעילה: ה-14 בנובמבר. שעות פתיחה: ב'-ה' 13:00-10:00, 17:00-19:00, ו' 13:00-10:00, שבת 11:00-14:00, א' - סגור. תיאום מראש בטלפון: 03-5246685
 
IN THE NAME OF GOLD (01/08/2019 - 24/08/2019)

תערוכת יחיד של נולי עומר המציגה את נקודת מבטה על משמעותו הערכית של הזהב, כמו שני צידי מטבע: צד אחד בעל משמעות נשגבת ונחשקת, וצד שני - כוחו המנוצל למטרות הרסניות שמעניקות לו משמעות מסוכנת. את הביקורת שלה בוחרת האמנית לתרגם להומור, במגוון עבודות גדושות בתוכן ובצבע. כניסה חופשית


פרטים נוספים על התערוכה
צומח דומם (04/07/2019 - 27/07/2019)

תערוכה קבוצתית בבית האמנים בתל אביב


פרטים נוספים על התערוכה
מירי שטראוס טללים - היא, אהבה פרחים (06/06/2019 - 29/06/2019)

בתערוכה מוצגת סדרת עבודות חדשה שבמרכה עומד עולם צמחי סבוך ומתפתל. המראה הפתייני הלוכד את העין מתברר עד מהרה כזירה חמקמקה ומאיימת. דימויי הפרחים בעבודותיה מצליבים בין יופיו של הטבע לבין טבעו הכמוס של הגוף הנשי ומעלים על הדעת תקדימים של תקריבי פרחים ששימשו ביצירתן של אמניות להבעה של עולם פנימי, רב-שכבתי, אינטימי ומושתק.


פרטים נוספים על התערוכה
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית