בית האמנים תל אביב ע''ש זריצקי


שעות פתיחה
שני-חמישי 10:00 - 13:00, 17:00 - 19:00 . שישי 10:00 - 13:00 . שבת 11:00 - 14:00

כתובת
אלחריזי 9, תל אביב

טלפון - 03-5246685

אודות
אגודת האמנים והפסלים הוקמה ב 4 אוגוסט 1934 בתל אביב. עם קום המדינה הוסב שמה לאגודת הציירים והפסלים בישראל. מטרת האגודה שהינה עמותה ציבורית היא עזרה לאמנים , טיפול בבעיות מקצועיות וחברתיות שלהם. בשנת 1945 הוקם בית האמנים ברחוב אלחריזי 9 תל אביב . במהלך השנים בית האמנים התפתח וגדל הן בשטחו והן בהיקף הפעילות שלו. נוסדו בו סדנאות לציור , רישום והדפס, הרצאות, סימפוזיונים וחללי תצוגה.


בשנת 2002 התפרקה אגודת הציירים והפסלים לשני גופים : הארגון המקצועי של האמנים שמטרתו לדאוג לרווחת האמן וצרכיו. ובית האמנים שמשמש כגלריה עירונית וסדנאות לאמנות.


בשנים האחרונות התרחבה פעילותו של בית האמנים בתחום התערוכות והסדנאות. 7 גלריות מתחלפות מדי חודש תערוכות יחיד וקבוצתיות של מיטב האמנים הן מקומיים והן מחו"ל . כמו כן מתקיימות תערוכות פיסול ברחבה שמחוץ לבנין ופרויקטים מיוחדים על גבי הבניין. בית האמנים הינו מרכז אמנותי תרבותי מהמרכזיים בישראל בשנים האחרונות.


במהלך שנת פעילות מתקיימות בבית האמנים יותר מ- 70 תערוכות ב7 גלריות. כמות המבקרים הולכת וגדלה ומגיעה ל 3000 איש בחודש כולל הפתיחות.


פתיחות התערוכות בבית האמנים הפכו לשם דבר בתודעה הציבורית. כל אשכול תערוכות מקבל סיקור תקשורתי רחב.


היום בית האמנים בתל אביב נמצא במעמד מיוחד הן בזכות התכנים ואיכות התערוכות והן בזכות המגוון הסגנוני והכמותי.


המדיניות בבית האמנים היא שילוב בין אמנים ותיקים עם הדור הצעיר. תצוגות פיסול וצילום לצד עיצוב מיצב ווידיאו. בית האמנים יוזם ויוצר שיתוף פעולה פעיל בארץ ובחו"ל


אימייל -artassoc@bezeqint.net

אתר אינטרנט - http://www.artisthouse.co.il/
תערוכות בגלריה

מלאכים ושוטים - נורית עגור (17/02/2022 - 12/03/2022)


"לפנינו מחזה מיוחד ואולי קצת מאוים : שדה כרובים תלויים על בלימה כבעילפון חושים, חלקם מוארים באור זרקור שמקרין, דרכם ומבעדם, סרטון זני-מדיטטיבי בשחור לבן על הקיר. על הקיר דמות לוחם דון קישוטית בלבוש אזרחי נעה באטיות כמו במחול טאי-צ'י, מלמדת את כלי זינה כנגד הוויות הזויות, בלתי נראות עדיין. אט אט הכרובים התלויים בחלל, בגובה המבט וקצת נמוך ממנו, כמו נעים בריחוף טטריסי מאיים וחודרים אל המרחב החרב של הלוחם ועטים עליו. במקביל אנו יכולים לדמיין את הלוחם המסתורי, שעתה חובט בעצמה בכרובים הירויים לעברו, מנתר מן הקיר ונוחת בחלל הכרובים המרחפים בדממה, לקראת הקרב האחרון והמכריע לנפץ ולנתץ את אלילי וגילולי הכרובים. האווירה בחלל טעונה ומוזרה, זה אינו שדה כרובים ישר וסטואי הנטועים באדמה שנמשכת ברוגע אל אופק המישור, והעובדה שהם "תלויים" מצלצל את המילה "תלוי ועומד" כאנרגיה שבכל רגע יכולה לצאת מן הכוח אל הפועל ולהרעיש את החלל...
...

המחזה המרשים הזה של מיצב הכרובים, של שוטים ומלאכים באינקובצית כרובים התלויים על בלימה, אינו אלא יריית פתיחה סמלית ביצירה הפלסטית הרב תחומית הגדולה, הרטרו-(רי)ספקט-יבית העצמית, שהאמנית נורית עגור החלה ליצור ולכונן על עצמה ועל סביבותיה זה מכבר. מדובר במהלך מרשים ורב השראה שבו הרס (דקונסטרוקציה) ובניה מחדש (רקונסטרוקציה) באים זה אחרי זה ולעיתים זה בזה, שעגור בנתה ועמלה עליו במשך שנים רבות ועתה הוא מבקש לצאת לאור, לא לפני שמוציאים את המוץ מהתבן, את השוטים מפני המלאכים."

ציטוטים מיתוך טקסט על המיצב "מלאכים ושוטים" מאת אלברט סויסה


 


מדונות (23/12/2021 - 15/01/2022)

בתערוכת היחיד של נעה ארד יאירי מדונות מוצגות עבודות פיסול של נשים (וגבר אחד) בתנוחות שונות. הפסלים נוצרו בהשראת נשים שארד יאירי ביימה בפוזיציות שמבטאות את הלך רוחן הייחודי ומתבססות על סצנות מוכרות מתולדות האמנות. נוסף על פסלים, היא יצרה גם סדרת ציורי מדונות.


פרטים נוספים על התערוכה
הצד האחר (25/11/2021 - 18/12/2021)

העבודות האקספרסיביות גדולות הממדים מקרינות מראות שווא בצבעוניות של היקסמות, אך גם סיטואציות מסתוריות ולא פתורות היוצרות אשליה של מקומות ואירועים שאינם מתקיימים בו-זמנית במרחב המוכר.


פרטים נוספים על התערוכה
רחש (26/08/2021 - 25/09/2021)

תערוכה חדשה לאמנית רותי סגל בבית האמנים תל אביב שאצר אריה ברקוביץ. סדרת הציורים החושפת יכולות קולוריסטיות נועזות של האמנית עם שרידים מהאקספרסיוניזם והפוביזם, מהולים במופשט הלירי הישראלי.


פרטים נוספים על התערוכה
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||