גלריה רוזנפלד


שעות פתיחה
ב' בתיאום מראש, ג'-ה' 12:00-19:00, ו' 14:00-11:00, ש' 13:00-11:00

כתובת
רחוב שביל המפעל 1, בניין 6. תל אביב

טלפון - 972-3-5229044

אודות
מאז הקמתה בשנת 1952 על ידי אליעזר רוזנפלד, גלריה רוזנפלד היא אחד מחללי התצוגה הבולטים בסצנת האמנות הישראלית. במשך השנים טיפחה הגלריה אמנים רבים וחשובים והפכה לאחד ממוסדות האמנות הנחשבים בשדה המקומי. מאז 1995 הגלריה מנוהלת על ידי צקי רוזנפלד, אשר בשנת 1999 הפך את הגלריה לגלריה מובילה לאמנות עכשווית.

הגלריה מתמקדת באמנות ישראלית עכשווית ומייצגת אמנים צעירים ומבטיחים לצד אמנים מוכרים ומבוססים יותר בשדה האמנות המקומי. אמנים אלו, נחשבים לאמנים אשר מובילים את סצנת האמנות בישראל ובמקביל מייצגים את האמנות הישראלית העכשווית בח״ול וזוכים להכרה בינלאומית רחבה. בנוסף, הגלריה מתמקדת בקידום אמנים מצוינים אשר מייצגים נקודת מבט שונה וייחודית על האמנות הישראלית העכשווית.

בשנת 2009 עברה הגלריה למתחם קריית המלאכה בדרום תל אביב, שהחליף את מקום משכנה הוותיק ברחוב דיזנגוף. קריית המלאכה, הינה אזור תעשייתי אשר בשנים האחרונות הפך לאזור אטרקטיבי לחללי תצוגה וסדנאות של אמנים רבים. אזור זה מתאפיין בחללים תעשייתיים גדולים מאוד אשר טומנים בחובם אפשרויות מגוונות להצגת אמנות עכשווית בצורה הראויה ביותר. מעבר הגלריה לאזור אישר את הפיכתו למוקד העשייה האמנותית של סצנת אמנות העכשווית בתל אביב.

אמני הגלריה:

בועז ארד, דוריאן גוטליב, אלי גור אריה, אמון יריב, אנה לוקשבסקי, תמיר צדוק, זויה צ׳רקסי, רחל קיני, אלונה רודה, אלעד רוזן, רועי רוזן, טל שוחט, זמיר שץ

אימייל -gallery@rg.co.il

אתר אינטרנט - http://www.rg.co.il

עמוד פייסבוק - https://www.facebook.com/RosenfeldGallery.RG


תערוכות בגלריה

מגדל פיקוח (17/07/2020 - 29/08/2020)


התערוכה תכלול עבודות חדשות, ועבודות שטרם הוצגו, של אמני הגלריה ואמנים אורחים. ביניהן ציורים מתוך הפרויקט החדש והמסקרן של רועי רוזן 'קפקא לקטנים', עליו הוא עובד בימים אלו. הפרויקט כולל סרט באורך מלא המשלב אנימציה וסצנות חיות, בדיון ותיעוד פוליטי במסגרת של מחזמר. זויה צ'רקסקי עוסקת בעבודותיה מן העת האחרונה בנושאים של בריחה / אסקפיזם. בתערוכה תציג ציור שמן בפורמט גדול בו היא חוזרת אל נוף ילדותה ומתארת רגע חולף של חופשה משפחתית לחופו של אגם. אמן הגלריה שי דרור יציג הצבת וידאו שכותרתה Whistle & Cry, אותה יצר יחד עם רון חן. העבודה מציפה את השאלה "האם בני אדם יכולים להיות בשני מקומות בו זמנית?" זאת כתגובה לחיים בעידן הנוכחי, בו אנו קרועים בין אפשרויות רבות מידי ונדרשים לעשות את הדבר הנכון, להיות במקום הנכון ולהציג תדמית נכונה של עצמנו. איזבלה וולובניק תציג רישומים חדשים בצבע, המבוססים על דימויים גרוטסקיים ואזוטריים אותם היא דולה ממרחבי הרשת. הסיטואציות הטעונות ממילא, מקבלות משמעות נוספת נוכח רוח התקופה.
קשה עכשיו הקלה אחר כך - אולגה קונדינה (22/05/2020 - 04/07/2020)

נראה כי ערים מרכזיות בעולם שקועות באופן קבוע בבנייה מחדש. קונדינה מבקשת להפנות את תשומת הלב אל המהפך, רגע היסטורי שיש בו הזדמנות חד-פעמית לחזות בשינוי בעודו מתרחש.


פרטים נוספים על התערוכה
כלבות (09/01/2020 - 22/02/2020)

הכלבות של איזבלה וולובניק הן ביצ'יות קשוחות ומרדניות. חלקן מרוסנות, אחרות חמודות בעל כורחן. הן בחיפוש מתמיד אחר מקומן ומעמדן בחברה, המציבה בפניהן דרישה ברורה - להיות "כלבה טובה".


פרטים נוספים על התערוכה
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית