גלריה רוזנפלד


שעות פתיחה
ב' בתיאום מראש, ג'-ה' 12:00-18:00, ו' 14:00-11:00, ש' 13:00-11:00

כתובת
רחוב המפעל 1, קומה 1, תל אביב

טלפון - 972-3-5229044

אודות
מאז הקמתה בשנת 1952 על ידי אליעזר רוזנפלד, גלריה רוזנפלד היא אחד מחללי התצוגה הבולטים בסצנת האמנות הישראלית. במשך השנים טיפחה הגלריה אמנים רבים וחשובים והפכה לאחד ממוסדות האמנות הנחשבים בשדה המקומי. מאז 1995 הגלריה מנוהלת על ידי צקי רוזנפלד, אשר בשנת 1999 הפך את הגלריה לגלריה מובילה לאמנות עכשווית.

הגלריה מתמקדת באמנות ישראלית עכשווית ומייצגת אמנים צעירים ומבטיחים לצד אמנים מוכרים ומבוססים יותר בשדה האמנות המקומי. אמנים אלו, נחשבים לאמנים אשר מובילים את סצנת האמנות בישראל ובמקביל מייצגים את האמנות הישראלית העכשווית בח״ול וזוכים להכרה בינלאומית רחבה. בנוסף, הגלריה מתמקדת בקידום אמנים מצוינים אשר מייצגים נקודת מבט שונה וייחודית על האמנות הישראלית העכשווית.

בשנת 2009 עברה הגלריה למתחם קריית המלאכה בדרום תל אביב, שהחליף את מקום משכנה הוותיק ברחוב דיזנגוף. קריית המלאכה, הינה אזור תעשייתי אשר בשנים האחרונות הפך לאזור אטרקטיבי לחללי תצוגה וסדנאות של אמנים רבים. אזור זה מתאפיין בחללים תעשייתיים גדולים מאוד אשר טומנים בחובם אפשרויות מגוונות להצגת אמנות עכשווית בצורה הראויה ביותר. מעבר הגלריה לאזור אישר את הפיכתו למוקד העשייה האמנותית של סצנת אמנות העכשווית בתל אביב.

אמני הגלריה: רועי רוזן, זויה צ'רקסקי, כרם נאטור, איזבלה וולובניק, גיא און, בעז נוי, אלעד רוזן, אלונה רודה, דוריאן גוטליב, אפרת חכימי, ליאת אלבלינג, רוני לנדה, שי דרור, שירלי וגנר, טל שוחט, זמיר שץ, אולגה קונדינה, אמון יריב, אנה לוקשבסקי, בועז ארד, רחל קיני, תמיר צדוק

אימייל -gallery@rg.co.il

אתר אינטרנט - http://www.rg.co.il

עמוד פייסבוק - https://www.facebook.com/RosenfeldGallery.RG


תערוכות בגלריה

רעיונות על נייר (17/12/2020 - 21/01/2021)


שמה של התערוכה מעיד על תוכנה - רעיונות ונושאים המעסיקים את זויה צ'רקסקי בעשור האחרון, אותם היא משרבטת, רושמת ומציירת על ניירות. חלקם משמשים כסקיצות או כרישומי הכנה לעבודות גדולות על בד וחלקם ציורים על נייר העומדים בפני עצמם. זויה עוסקת דרך קבע בכמה נושאים במקביל. היא לומדת אותם ואוספת חומרים ויזואליים, עד שאלו מתגבשים לכדי ציור שלם. לעיתים היא חוזרת אל רעיונות שהעסיקו אותה בעבר, אשר הבשילו עם חלוף הזמן. התערוכה הנוכחית מבקשת להאיר זרקור על "מאחורי הקלעים" של העבודות ולחשוף מעט מתהליך העשייה, והיא כוללת עבודות בשלבים שונים של הכנה, בהן נראים לעיתים תיקונים, מחיקות ושינויים בקומפוזיציה.
העבר הסובייטי מוסיף להיות נושא מרכזי ביצירתה, אך באופן שונה מכפי שהוא מיוצג בפרויקט 'ילדות סובייטית' מ 2018. שם חזרה זויה בעיקר לזיכרונותיה הפרטיים, ואילו העבודות החדשות עוסקות בזיכרון הקולקטיבי - בילוי ופנאי, ספורט, סרטים וגיבורי תרבות. בשתי עבודות, למשל, מצוירים המהגרים האיטלקים ניקולה סאקו (Sacco) וברטולומאו ואנצטי (Vanzetti), שהואשמו ברצח כפול והוצאו להורג במסצ'וסט בשנת 1927. פרשה זו הכתה גלים והשפיעה על התודעה הציבורית בברית המועצות לשעבר, בעיקר בשל הסברה כי המשפט נגדם הוטה ממניעים אנטי-קומוניסטים. בציור אחר, נוטלת זויה לעצמה חירות היסטורית, ומושיבה לשעת תה מוזיקלית את צמד המהפכניות הסוציאליסטיות קלרה צטקין (Zetkin) ורוזה לוקסמבורג (Luxemburg), שהיו בשעתן מודל להערצה עבור מיליוני אזרחים סובייטים.
בסדרת ציורים נוספת מתארת זויה מראות שהם חלק משגרת יומה ומן הסביבה הסמוכה לביתה ברמת-גן, ולסטודיו שלה בדרום תל-אביב. דיירי נווה שאנן ושכונת שפירא - הקבועים והמזדמנים - נרקומנים, זונות, מהגרי-עבודה ופליטים. רחוב ביאליק המיתולוגי עם הקיוסקים וחנויות ההלבשה התחתונה, ומנגד שכונות חרדיות בבני-ברק. אורחות החיים של הקהילה החרדית, הרחוקים שנות אור מסגנון חייה שלה, מסקרנים ומרתקים אותה. הזרות והריחוק המנטלי עומדים כניגוד לשכנות ולקרבה הפיזית. הגבול בין בני-ברק לרמת-גן עמד בעת האחרונה במרכז סערה ציבורית סביב משבר הקורונה והחשש של תושבי רמת-גן מפני "פלישת" החרדים לשטחם.
בתערוכה מוצגות גם סדרות הדפסים חדשות, העשויות בטכניקה של תצריב על מתכת. העבודות נוצרו בסדנת ההדפס בקיבוץ כברי, במהלך השנה האחרונה. טכניקת התצריב, בה מתנסה זויה לראשונה, הפכה לחלק משמעותי ביצירתה. תהליך העבודה המורכב מצריך תכנון וביצוע מדויקים, כמו גם ראייה גרפית, יד יציבה וקו ברור ובוטח.
בשנה החולפת איירה זויה שני ספרי ילדים. 'אדון שמחה וששון' - הוא ספרה השני המשותף עם גליה עוז, כלת פרס ראש הממשלה לספרות. ספרן הראשון - 'מתי כבר החתול שלנו יאהב אותנו?' זכה בעיטור "הפנקס" ליצירה מצטיינת, ובשבחי הביקורת על הטקסט הנפלא והציורים המקוריים והמרהיבים. גיבורת הספר השני 'טלי מתחת לשולחן' מאת תמר וויס-גבאי, היא ילדה נבונה ומרדנית המכריזה על עצמה "אני קיפודה" ומסרבת לצאת מתחת לשולחן האוכל המשפחתי. אי-אפשר שלא להבחין בדמיון בין דמותה של טלי השובבה לבין בתה בת החמש של זויה. הציורים המקוריים מתוך ספרי הילדים מוצגים ב"רוזי", חלל הפרויקטים של הגלריה.

מגדל פיקוח (17/07/2020 - 29/08/2020)

תערוכה קבוצתית חדשה של אמני גלריה רוזנפלד ואמנים אורחים


פרטים נוספים על התערוכה
קשה עכשיו הקלה אחר כך - אולגה קונדינה (22/05/2020 - 04/07/2020)

נראה כי ערים מרכזיות בעולם שקועות באופן קבוע בבנייה מחדש. קונדינה מבקשת להפנות את תשומת הלב אל המהפך, רגע היסטורי שיש בו הזדמנות חד-פעמית לחזות בשינוי בעודו מתרחש.


פרטים נוספים על התערוכה
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||