גלריה נגא


שעות פתיחה
שני - חמישי 11-18 ; שישי - שבת 11-14

כתובת
אחד העם 60, תל אביב

טלפון - 03-5660123

אודות
גלריה לאמנות עכשווית המציגה תערוכות מתחלפות של אמנים מישראל ומהעולם

אימייל -info@nogagallery.com

אתר אינטרנט - http://www.nogagallery.com/

עמוד פייסבוק - https://www.facebook.com/NogaGalleryofContemporaryArt
תערוכות בגלריה

קין (19/03/2020 - 15/05/2020)


מורן קליגר
תערוכת יחיד - קין
פתיחה : יום חמישי 19.3.2020 בשעה 8 בערב
 
גלריה נגא שמחה להודיע על פתיחת תערוכת יחיד ראשונה של מורן קליגר בגלריה.
 
התערוכה מתמקדת בסיפור התנ"כי של 'קין והבל' כפי שהוא מתקבל גם דרך הפרשנות הנוצרית כפרה-פיגורציה המבשרת את האירועים והדמויות בנצרות. חקירת דמותם של קין והבל כישות אחת המייצגת את שני הכוחות שבאדם- המוסרי והיצרי, ההגיוני והרגשי, המוחל והנוקם.
 
סיפורם של קין והבל ראשיתו בסיפורם של אדם וחוה המגורשים מגן העדן, אשר מעצם הגירוש הפכו לבני תמותה שהמוות מצפה להם. במרכז שני הסיפורים עומדת שאלת הבחירה – ציות וקבלה אל מול מרד והפרה. סיפור הרצח הראשון בהיסטוריה הוא למעשה סיפור על נקמה ומוסר, אשמה ומאבק לקבלה, חירות והקרבה, חיים ואמת.
 
התערוכה מעניקה פרשנות ויזואלית לסיפורם של קין והבל באמצעות מיצב רישומי, אלגורי,אשר עושה שימוש בטכניקות שונות של הדפס המעניקים לרישום איזושהי רמה של דחיסות ועומק מצד אחד וערפול מצד שני. התערוכה כולה מהווה מעין ניסיון לשיבוש המיתולוגיה כפי שאנו רגילים לפגוש בה בייצוגים תרבותיים שונים ויצירת איקונוגרפיה אלטרנטיבית.
 
עבודותיה של מורן קליגר הינן  תהליכיות  הדורשות  זמן רב ותכנון מדוקדק ומשלבות עבודה פיזית ומדיטטיבית. תחילת העבודה בסקיצה בפורמט קטן ולאחר מכן המשך בעבודה עצמה שגם היא רבת שלבים. גיליונות של ניירות קופי שחוברו ליריעה אחת גדולה ונצבעו בצבע שחור (דיו על בסיס שמן) על גביהם  נירשם רישום. השלב הבא הוא עבודה בעטים ודיו על הדמויות וצביעה נוספת של הרקע עם הצבע שעימו הוכן ההדפס. הכתמים והלכלוך שנוצרו במעברים בין הנייר הלבן לנייר הקופי מעניקים לעבודות רובד ועומק נוסף. גודל העבודות נקבע בהתאמה לחלל וההצבה שלהן היא חלק בלתי נפרד מהתוכן של התערוכה כולה.
 
מורן קליגר , ילידת 1981 היא בוגרת התואר הראשון בהצטיינות בעיצוב תקשורת חזותית במכללת שנקר ב2007  ותואר שני באמנות  במכללת המדרשה בבית ברל ב 2013 . עבודותיה הוצגו בתערוכות יחיד בארץ ובעולם. ב 2019 היא הציגה במוזיאון קיוסרה בטוקיו, במוזיאון תל אביב לאמנות ב2018, בגלריה של ביה"ס לאמנות בסיס ב 2018, בביאנלה הפתוחה לאמנות באוברו ,שוודיה, ב2017 במוזיאון עין חרוד ב 2017, הביאנלה לרישום בירושלים ב 2016, מוזיאון  מופה לאמנות בטלהסה פלורידה ב2015  יריד צבע טרי ועוד.בשנת 2015 קיבלה קיבלה מלגת שהייה לאמן בקרן פאונדהד במיאמי פלורידה, ובשנת 2018 בסיטה בפריז. עבודותיה  נכללות באוספים  בארץ ובחו"ל  בתוכם אוסף מוזיאון תל אביב לאמנות,אוסף "ארט פרטנרס", אוסף דובי שיף ועוד. 
 


כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית