גלריה ג'ינא


שעות פתיחה
ב - ה 11:00-20:00, שישי וחגים 10:00-14:00

כתובת
דיזינגוף 255, תל אביב

טלפון - 03-544-4150

אודות
הגלריה מתמחה באמנות נאיבית מרחבי העולם, ומאפשרת הצצה לתרבויות שונות ולחיי האמנים המתנהלים בהן

אימייל -naiveart@ginagallery.com

אתר אינטרנט - http://www.ginagallery.com

עמוד פייסבוק - https://www.facebook.com/ginagallery
תערוכות בגלריה

השראה לובשת צורה (05/03/2020 - 01/05/2020)


"השראה לובשת צורה" תערוכה שתיפתח בגלריה ג'ינא לאמנות נאיבית בינלאומית במהלך חודש מרץ היא שיתוף פעולה ראשון מסוגו עם המחלקה לקרמיקה וזכוכית בבצלאל, תגובה קרמית של המשתתפים ליצירות אמנות בז'אנר הנאיבי, הא-אקדמי והאנטי ממסדי.
פתיחה: יום ה’, ה-5 במרץ, בשעה 19:30 בגלריה ג'ינא לאמנות נאיבית
                                                                             נעילה: יום שישי, ה-1 במאי.
                                                   שעות פתיחה: ב'-ה' 11:00-20:00, ו’ וערבי חג 10:00-14:00
 
 
 
בחודש הבא תפתח בגלריה ג'ינא תערוכה ראשונה מסוגה, שהיא תולדה של שיתוף פעולה בין המחלקה לקרמיקה וזכוכית בבצלאל והגלריה.
כחלק מקורס כלים גדולים בהנחיית ג'קרנדה קורי, התבקשו הסטודנטים להגיע לגלריה ג'ינא ולבחור ציור אשר דיבר לליבם וליצור לו תגובה קרמית.
המפגש הראשון עם הגלריה נערך בבצלאל, לשם הגיעה מנהלת הגלריה מעין ישראלי והעבירה הרצאה על הגדרות ומאפייני הז'אנר הנאיבי. ההרצאה הזו הינה אירוע חריג בחשיבותו לגלריה, כיוון שהז'אנר הנאיבי נודע כז'אנר אנטי ממסדי וא-אקדמי, כך שלהציג אותו לקהל הלומד אמנות באופן אקדמי הינו תקדימי וכמובן בא להדגיש את המתח הנוצר במפגש בין אמנים נאיביים אוטודידקטים אשר חופשיים מכל מגבלות "הציור הנכון" לאמנים אשר מבלים שנים רבות בלימוד יסודי ומעמיק של האמנות על פניה השונים.
המפגש השני של הסטודנטים עם האמנות הנאיבית נערך בגלריה. במפגש זה הסטודנטים יכלו להתרשם מקרוב מהאוסף הרחב המוצג בה וכן לשאול את בעל הגלריה, דן טשיל שאלות לגבי אופן התחלת האוסף האישי שלו והאמנים השונים שנבחרו לאוסף הגלריה לאחר הכרות אישית שלו איתם ועם עבודתם. במפגש זה בחרו הסטודנטים ציור אחד אשר משך אותם לעבוד כתגובה אליו וממנו חשבו כי יוכלו לקבל השראה. לאחר הבחירה קיבלו צילום שלו על מנת שיוכלו להכירו באופן יסודי ולחזור אליו ככל שיחפצו.
לאורך הסמסטר כל אחד מהסטודנטים עבד ופירש באופן אישי את העבודה שבהשראתה הוא עבד, את סגנונו של האמן, הנחת הצבע שלו, הירידה לפרטים ובניית הקומפוזיציה הייחודית לכל אחד מהאמנים באופן אישי. הסטודנטים למדו כיצד ניגשים ליצירה של אמן אחר ומשאילים ממנה אלמנטים, או נותנים לה פירוש חדש ואישי. הם למדו איך ניתן להעביר עבודה דו ממדית לכלי בעל נפח, וכיצד החופש המוחלט של האמנות הנאיבית יכול לעבוד עם המשמעת והידע שכרוכים בעשיית כלי קרמי. לאורך הסמסטר גם למדו הסטודנטים כיצד עובדים עם גלריה וכיצד מתכוננים לתערוכה- דבר אשר צוות הגלריה מקווה כי יישרת אותם לשנים רבות בקריירה אותה יפתחו.
את התוצאות של תהליך מרתק זה ניתן יהיה לראות ב"השראה לובשת צורה"; התערוכה בה יציגו 15 הסטודנטים את תוצאות עבודתם הקרמית לצד הציור אשר היווה השראה ליצירתם. לצד אותם ציורים, יוצגו ציורים נוספים של אותו אמן ע"מ שסגנונו והיקף יצירתו יעניקו לצופה תמונה רחבה יותר של עבודתו. המפגש בין החומריות הקרמית והציור הדו ממדי, בין האקדמי לאוטו דידקטי כמו גם הטריות והרעננות של סטודנטים בתחילת דרכם המקצועית לבין אמנים אשר ברובם יוצרים עשרות שנים יצר אירוע אמנותי שמלבד היותו חוויה ויזואלית מרשימה ומרגשת, הוא גם אירוע אמנותי מסקרן, מרתק ומלמד.
  
גלריה ג'ינא בצפון הישן של תל אביב היא הגלריה היחידה בעולם המתמחה באמנות נאיבית בינלאומית. בגלריה ניתן למצוא עבודות של למעלה מ-200 אמנים, מ-37 מדינות שונות.
 
מעגל החיים (07/11/2019 - 03/01/2020)

תערוכה חדשה בגלריה ג'ינא לאמנות נאיבית בינלאומית, תציג את שלבי החיים כפי שהם מצטיירים בעיניים הילדיות של אמנים נאיביים כגון: ז'אן-פייר לוראן, שארלוט להשאפל, אדוארדו אונגר, גווידו ודווטו וראיה נוקלה.


פרטים נוספים על התערוכה
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית