תערוכה ששית למטקות - מטקות הכי ישראל - אוביידו - צפון ספרד (10/02/2014)


הנכם מוזמנים להצטרף לקבוצה המכובדת של האמנים שהשתתפו עד כה בכל תערוכות מטקות - הכי ישראלי שהתקיימו בברלין, בתל אביב – גלריה גרשטיין, מלון קראון פלאזה באילת, בגלריה העירונית בנהריה ובמדריד. התערוכה מתקיימת בחסות שגרירות ישראל בספרד ומשרד החוץ, ואני ממשיכה בחיפוש אחר אתרים נוספים בחו"ל לשם הצגת התערוכה.

אנו מבקשים להביא משב רוח ישראלי, מרענן. לדעתי קיימת חשיבות רבה בהצגת התערוכה בחו"ל - מעבר להיבט האמנותי, קיים גם מסר חברתי והסברתי. דווקא בזמנים קשים כאלה, בעיתות של אנדרלמוסיה הן מבחינה פוליטית וכלכלית עולמית, כאשר ישראל היא מדינה "מדוברת" (ולא תמיד בהיבט חיובי) - יהיה זה נחמד להתמקד בנושאים קלים יותר. ועדיין במשהו ייחודי, אף אם רק משחק.

 • התערוכה תוצג בתאריכים 21.5.14 עד ל- 1.6.14 - עם אופציה להארכה.

 • התערוכה תתקיים ב-Teatro Filarmónica ברח' Calle de Mendizábal, 4,  , אוביידו.

  אוביידו היא בירת נסיכות אסטוריאס (הנסיך מאסטוריאס הינו יורש העצר של ספרד, בדומה לנסיך מויילס באנגליה). השגרירות ועיריית אוביידו עושים במשותף כבר שנתיים תכנית מיוחדת "שבוע תרבות ישראל" בה מוצעים לקהל הרחב מגוון של פעילויות על ישראל ויהדות, כגון שבוע קולנוע ישראלי, הרצאות , תערוכות, הופעת מוסיקה או מחול וכדומה. במאי  ש. ז. יתקיים שבוע תרבות ישראלי באוביידו, זו השנה השלישית ברציפות. הם הביעו עניין בהצגת תערוכת המטקות במסגרת זו. עיריית אוביידו תדאג לפרסום ויחסי ציבור.

  בחלק מהאירועים שיתקיימו יהיה שבוע גסטרונומיה עם שף ישראלי, אשר יגיש קוקטייל ישראלי במהלך אירוע הפתיחה של התערוכה.

 • אמנים המעוניינים להשתתף בתערוכה מתבקשים להגיש העבודות מיושמות על גבי המטקות, בטכניקות שונות.נא התייעצו איתי בעניין. יש הגבלה מבחינת המשקל והגודל.

 • מטקות איכותיות ניתן לרכוש אצל יצרן המטקות: משה דגן, רח' הרבי מבכרך 10, תל אביב, טל' 077-2055661 תמורת 40 ¤ לזוג.  

 • יש להעביר צילומי עבודות, ברזולוציה גבוהה עד לתאריך 29.3.14.

  נא לציין שם האמן, שם העבודה, טכניקה, מחיר - בעברית ובאנגלית למייל barak16@012.net.il.

 • עלות ההשתתפות – 500 ¤ כולל ביטוח - חלקי, הזמנות דיגיטליות ומודפסות, כדוגמת הזמנה/קטלוג של התערוכה במדריד (רבע גיליון מקופל ל-4).

 • איני מתחייבת לקבל כל עבודה שהיא. מספר המשתתפים הנוספים מוגבל! – הזדרזו!

  "מטקות הוא משחק שיתופי מטיפוס המסירות, המיועד לשני משתתפים או יותר. מטרת המשחק להתמסר בכדור גומי באמצעות מחבטים עגולים מבלי שהכדור ייפול לקרקע. אין במשחק מנצח או מפסיד. בישראל קיימים התנאים האולטימטיביים למשחק: רצועת חוף ארוכה, אקלים נהדר ואנשים חמים שאוהבים ליהנות... כל הסיבות להפוך את משחק המטקות ל"ספורט המולדת". המשחק מסמל דואליות של התמסרות וקבלה בין הבריות. תנועת הכדור הדינמית מעוררת באינדיבידואל את שיתוף הפעולה, ומביאה למכנה משותף של אהבה"                                                                           

  בכל מקרה דברו איתי באם אתם שוקלים להצטרף

  בברכה, יפה מאיר, אוצרת

כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||