קול קורא - בהשראת המוסיקה (26/11/2022)


בהשראת המוסיקהשם התערוכה - (ב)שביל האמנות שלי

חודש - ינואר 2023

קול קורא - פיסול ציור צילום וכתיבהנושא ומהות התערוכה:

לכל אחד מאיתנו ישנו שיר המלווה אותו בתקופות שונות בחייו, זה שממלא בתקווה בתקופות הפחות נעימות, השיר הזה מעלה אצלנו תמונה בראש ומתחבר לרגע מסוים, ולאחר מכן מציף בתחושות נעימות בגוף, רבים מהאמנים שפגשתי בדרכי כאוצרת בוחרים לתרגם שיר זה ליצירת אמנות,

חלקם שוזרים את מילות השיר בתוך היצירה, ואחרים הופכים את המילים לצבעים וגוונים.

הטקסט הוא יצירה ספרותית, ואילו הציור הוא יצירה פלסטית ויזואלית, קיים קשר הדדי בין המדיומים השונים, אמנות אחת מפרה את השנייה. הצייר מקבל השראה מטקסטים ספרותיים ושירים, והכותב שואב השראה מיצירת אמנות. הכתיבה מכילה בתוכה אותיות, שהופכות למילים, שמרכיבות משפטים היוצרים טקסט המכיל מקצב, קול ומנגינה,בעוד האמנות הפלסטית נוצרת מקווים ומשכיות מכחול ההופכים לצורות היוצרות אובייקט המורכב מחומי גלם.

השילוב בין שני מדיומים אלו יצור שיח תרבותי אמנותי ייחודי המפתח את החשיבה של כלל המשתתפים הלוקחים בה חלק, הצייר, הפסל, הצלם, הכותב, וכמובן הצופה.

יחסי הגומלין הנוצרים בין הטקסט לציור יקבלו ביטוי ויזואלי ויעודדו להרחבת הדעת, חקירת הטקסט והיצירה ולחיבור בין ממדיום שונים אך נושקים זה לזה.

התערוכה מזמינה למפגש בין ממדדי אמנות שונים, ומציגה את האינטרפרטציה האישית של אמנים ואמניות לשירים שהם מקור השראה עבורם, ומציגה כיצד אמנות אחת מפרה את האחרת ומאפשרת לעולם האמנות לעשיר עצמו ביצירות נוספות.

מועדי התערוכה:  • העמדה: יום חמישי 29/12

  • פתיחה: יום שני 02/01/23

  • סיום: יום ראשון 31/01/23מיקום התערוכה: היכל פיס, רחוב רוקח 118 רמת גן.

 

לפרטים נוספים צרו קשר

נייד – 0546-597-590

מייל – moranartists@gmail.com

כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||