זיכרונות ילדות (08/04/2021)


קול קורא זה פונה אל אמנים לשלוח תצלומי עבודות ציור או צילום לצורך הצגתם בתערוכה וירטואלית בנושא זיכרונות ילדות.

זיכרונות ילדות נבנים מכמה רבדים. מצד אחד סיפורים שספרו לנו הורינו או קרובים על ילדותנו, זיכרון אותנטי שלנו (שגם הוא בר שינוי ומותאם לזווית ראייתנו את הדברים) ותצלומי ילדות ,או ציורים.

זיכרונות אלה משחקים תפקיד חשוב, בהיותם חלק מהזהות האישית ומרציפות תחושת האני מה-sense of self שלנו. שכן מי היינו ללא הזיכרונות שלנו? זיכרונות מספקים נרטיב עקבי ויציב המחבר בין העבר להווה כדי להתמודד עם העתיד.

אלפרד אדלר טען כי זיכרונות ילדות מייצגים את סיפור החיים של האדם. סיפור אותו מספר האדם לעצמו כדי "להישאר מרוכז במטרה שלו, כדי להתמודד עם ההווה באמצעות אסטרטגיות שכבר נוסו".

זיכרונות מסמנים לאדם "כך הם החיים"  וכך הזיכרונות מזהירים אותו מפני סכנה, מכוונים אותו  אל מה עליו לצפות וממה כדאי לו להימנע. למעשה  משמעותם של זיכרונות ילדות הם תוצר של הווה דינמי ומשתנה ולאו דווקא  העבר, כי זיכרון הוא דבר משתנה ותלוי הקשר.

בתערוכה קבוצתית שתתקיים במרחב הוירטואלי יציגו אמנים את האינטרפרטציות שלהם על הנושא, הן כמושא לביקורת והן כמושא לאמפטיה ולהכלה.

ציירים וצלמים מוזמנים לפנות באמצעות המייל אל ד"ר אביבית אגם דאלי עם לפחות 5 תצלומי עבודות  (כל אמן יציג לפחות 3 עבודות), ופרטים על גודל היצירות. ניתן לקבל פרטים נוספים  כאן   avivitagam@gmail.com 

כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||