קול קורא לתערוכה בנושא העצמה נשית (03/03/2021)


קול קורא לתערוכה בנושא העצמה נשית

בעקבות יום האשה בינלאומי החל מדי שנה ב 8.3.21 תוצג התערוכה הוירטואלית "העצמה נשית" החל מאפריל 2021. התערוכה תציג עבודות של אמניות בלבד (ציירות וצלמות).

התערוכה תתן בימה וביטוי לכל ייצוג פלסטי (בצילום או בציור) של העצמה נשית ושל נושאי מגדר, סביבה וטבע.

מטרת התערוכה היא להעלות על נס את חשיבותו של יום האשה הבינלאומי כמקור להעצמה נשית ולדרבון נשים להשיג את זכויות האדם המגיעות להן וכמנוף לקידום שוויון זכויות לנשים באשר הן.

יום האשה הבינלאומי צוין לראשונה ב-28 בפברואר 1909 בארצות הברית בעקבות הצהרה של המפלגה הסוציאליסטית של אמריקה, לזכר שביתת איגוד פועלות נשים שהתקיימה ב-1908. בחודש אוגוסט 1910 אורגן כנס האשה הבינלאומי כדי להקדים את האספה הכללית של האינטרנציונל השני בקופנהגן. הוצע לציין מדי שנה את "יום האשה הבינלאומי" אם כי לא נקבע תאריך בכנס זה. בהמשך דרשו הנשים שתינתן להן זכות ההצבעה והזכות לכהן במשרה ציבורית. הן גם מחו על אפליה מגדרית בתעסוקה.

בברית המועצות הפך יום האישה הבינלאומי לחג רשמי תחת משטרו של לנין. במערב נחגג יום זה  לאחר 1977 כאירוע עממי, כאשר העצרת הכללית של האו"ם הזמינה את המדינות החברות בו להכריז על 8 במרץ כיום האו"ם לזכויות נשים ולשלום בינלאומי.

בתערוכה הקבוצתית שתתקיים במרחב הוירטואלי יציגו האמניות את האינטרפרטציות שלהם על הנושא.

ציירות וצלמות מוזמנות לפנות באמצעות המייל אל ד"ר אביבית אגם דאלי עם הצעות לעבודות שיוצגו (כל אמנית תציג לפחות 3 עבודות אך לא יותר מ 12). יש לשלוח לפחות 5 תצלומי עבודות. כמו כן יש לשלוח פרטים על גודל היצירות. ניתן לקבל פרטים נוספים  כאן   avivitagam@gmail.com 

כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||