ניכור Alienation (29/10/2020)


קול קורא לתערוכה בנושא ניכור (Alienation)

קול קורא זה פונה אל אמנים לשלוח תצלומי עבודות ציור או צילום לצורך הצגתם בתערוכה וירטואלית בנושא ניכור. הניכור היא תחושת זרות ומרחק אותו חווה האדם כלפי הסובבים אותו. חוויות החיים בעולם האורבני מעצימות את תחושות הניכור שכן האדם הופך להיות מן בורג במערכת והוא חש לא אחת חסר ייחוד, דומה כי מגפת הקורונה כמו העצימה תחושות אלו. עם זאת האמנות היא זו המאפשרת לאדם לצאת מתחושת הניכור בעצם עבודת היצירה המאפשרת מרחב תימרון ויצירתיות ההופכים כל אדם לסובייקט שלם בעל תודעה הקשור לטוטליות של הקיום האנושי. הניכור או ההתנכרות, ע"פ הפילוסוף פרידריך הגל, היא אופן קיצוני יותר של הפיכה למישהו אחר, שבו צורת הקיום לא רק מנוגדת למהות, אלא היא אף בולמת ומסלפת אותה. האדם מנוכר מהמימד האוניברסלי המהותי שלו וכך מופיע כאחר אפילו לעצמו. כך הוא הופך להיות בלתי כשיר לחיות את קיומו כסובייקט.

בתערוכה קבוצתית שתתקיים במרחב הוירטואלי (באתר ייעודי "ארטסטס" אליו מגיעים צופים בתערוכות אמנות) יציגו האמנים את האינטרפרטציות שלהם על הנושא. כל עבודה המתייחסת לנושא זה עשויה להיות רלוונטית.

ציירים וצלמים מוזמנים לפנות באמצעות המייל אל ד"ר אביבית אגם דאלי עם הצעות לעבודות שיוצגו (כל אמן יציג 3 תצלומי עבודות. יש לשלוח לפחות 5 תצלומי עבודות), ופרטים על גודל היצירות. ניתן לקבל פרטים נוספים כאן   avivitagam@gmail.co  

 

כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||