הירשמו עכשיו וקבלו למייל 10% הנחה על כל העבודות המקוריות!


ייצוגי השואה באמנות פלסטית עכשווית, מרץ אפריל 2019, אוניברסיטת תל אביב (30/12/2018)


השואה והשלכותיה משפיעות על תחומי הזהות, הזיכרון, החברה והתרבות של החיים בישראל ומחוץ לה. ייצוג השואה באמנות הוא נושא המקבל תצורות ופנים משתנות ככל שחולפות השנים.

התערוכה באוניברסיטת תל אביב בספריית מדעי החברה תתקיים סמוך ליום השואה  ובמהלך החודשים מרץ ואפריל 2019. התערוכה מבקשת לחשוף את אותן תצורות חדשות של נושא מוכר וישן - השואה וייצוגיה באמנות.

להתייחסויות האמנים לשואה יש כמה דרגות של קרבה לאירועים: אלו שעברו בעצמם את הזוועות, אמני הדור השני והשלישי שחוו את השואה דרך הוריהם ולא ישירות וששנות חייהם הראשונות עברו בצל זיכרונות השואה ואמנים אחרים שעסקו בשואה ללא קשר ישיר, אלא מתוך עניין והזדהות.

החוקרת לינדה נוכלין (Nochlin) הגדירה את הגישות השונות לייצוג השואה באמנות המערבית ככאלה המתייחסות לשואה באופן ריאליסטי או כאלה המתאפיינות בשלילה ובשתיקה – מעין סירוב לייצוג, המתבטא בפיחות במרכיבים פיגורטיביים ובהליכה אל עבר המופשט.

תערוכה זו תבקש להציג את הפנים הרבות והמגוונות של אופני ייצוג השואה באמנות ישראלית עכשווית. אמנים העוסקים בנושא מתבקשים לשלוח תצלומי עבודותיהם באמצעות המייל אל האוצרת ד"ר אביבית אגם דאלי (בין 5-7 תצלומי עבודות יספיקו), ופרטים על גודל היצירות. מועד אחרון למשלוח הצעות הוא 1.1.19 ניתן לקבל פרטים נוספים כאן: avivitagam@gmail.com
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית