שיתוף התערוכה:

תעתוע / הגלריה לאמנות שבטית ואמנות ישראלית

הצילומים באדיבות הגלריה לאמנות שבטית ואמנות ישראלית

12/01/2023 עד ה-11/02/2022

סגי ארז/ תערוכת יחיד "תעתוע"
אוצרות התערוכה : מיכלי אדלר וד"ר גליה דוכין אריאלי
התערוכה תתקיים בגלריה לאמנות עכשווית ושבטית בתל אביב
רח' מרכז בעלי מלאכה 13 תל אביב
פתיחה חגיגית : יום חמישי,12.01.2023 בשעה : 20:00
סגי ארז – אמנית בינלאומית שהתחילה קריירה אמנותית ארוכת שנים באקדמיה לאמנויות באוטרכט שבהולנד, המשיכה את לימודיה בגלזגו שבסקוטלנד שם קיבלה Diploma of Art  . משם עברה לארצות הברית לאוניברסיטת קרנגי מלון שבפיטסבורג. את התואר הראשון  והשני קיבלה מאוניברסיטת קליפורניה שם חייתה במשך כ- 20 שנה. לאורך השנים הוצגו עבודותיה בתערוכות רבות ברחבי העולם ונרכשו על ידי אספנים רבים ברחבי העולם.  לפני כחמש שנים חזרה סגי לארץ וייסדה סטודיו לאמנות שהתמלא בסטודנטים במהירות. כיום עבודותיה המרהיבות  מוצגות בתערוכה הראשונה שלה בארץ בגלריה לאמנות שבטית & ישראלית במרכז תל אביב.
" באחד הבקרים התעוררתי למראה מרהיב, ראיתי שתי ציפורים בכחול קובלט ו-אולטרה מרין....  למחרת בדרכי הביתה חיפשתי בציפייה את הציפורים המרהיבות בכחול ולאכזבתי הן הפכו לעורבים שחורים... חיפשתי את הציפורים המרהיבות וכחולות הכנף אך הן פרחו, עפו להן ואותי עזבו. ואני -- עוטפת את העולם בבדים לשמור על קיומו. אני יוצרת השתקפויות ובהשתקפויות אני מנסה להראות את המציאות והאשליה. העולם אותו אנו רואים בעיניים עירומות הוא רק חלקיק ממה שבאמת ניתן לנו ולכן אנו צריכים לשמור אותו בעטיפות אהבה והודיה. האמנות שלי היא קשר בין הטבע והרוח. לאורך השנים עזבתי את הדמויות הריאליות, אך לא עזבתי את הרוחניות שהאדם מוצא בסביבתו ומסביבו.  אני יוצרת כאן פרשנות בעלת רוח חופשית והרפתקנות אותה אני רואה כחיונית ליצירה".
סגי ארז מציירת עולם של יופי וצבעים עזים הזורמים זה אל זה בהדרגה דרך דימויים פיגורטיבים מציאותיים של פנים, כפות ידים, צמחים שמימיים, עננים ושמיים המייצרים אווירת חלום שמימית בריאליות  פנטסטית ועל זמנית. עבודותיה הן בריאה מחדש של מציאות ריאלית פנטסטית הנבראת מתוך הבד, מתפרצת, מסתעפת ולוכדת את הרגע ליצירת הרמוניה של צבעים שהופכים לצלילים ולמנגינות הבוקעות מתוך הבד. 
"הצבעים שוב חיים בתמונה
הצבעים - צבעי אהבה
כחול ואדום, ירוק וכתום
אך פתאום מתכהים הצבעים
פתאום מתקרבים עננים..."
(מתוך "פרפרי תעתוע"  מילים ולחן ערן צור).
" אנחנו כולנו משתוקקים לשלום, למסירות לנאמנות לאמפתיה לחוכמה לרוגע ,להנות מהצבעים של השמש המשתקפים בפרחים ובעצים ולחייך אל מול פני האנשים. אהבה צריכה להיות הדבר החזק ביותר הנמצא על פני האדמה. אם אנחנו אוהבים אנחנו יכולים להיות נאהבים וזה מה שנותן לנו את הכוח להיות אנשים טובים יותר. האמנות שלי חיובית בצורה מדהימה.. כל השינויים שאנחנו עוברים לא אמורים להפחיד אותנו אלא צריך לחבק אותם כי הם מייצגים אותנו עם אופק חדש. נותנים לנו אופק חדש. יש תמיד תקווה. התקווה תמיד  קיימת".  
 
הגלריה לאמנות שבטית & אמנות ישראלית שואפת ליצור את החיבור בין אמנות מסורתית הנוצרת ברחבי העולם לאמנות ישראלית עכשווית. בתערוכה מרהיבה  זו החיבור הוא רעיוני.  העבודות של סגי ארז ראליסטיות פנטסטיות נטולות זמן ומקום ומבטאות עולם שהוא על זמני ועל-מקומי. האמנות של סגי ארז שייכת לכל העולם ובו זמנית לא שייכת לשום מקום. הדואליות הזו מתכתבת עם רוח הגלריה השואפת לתת ביטוי רעיוני אמנותי לאוניברסליות על זמנית ללא קשר לזמן ומקום ספציפיים.
Tribal Art & Israeli Art Gallery
נעילה : 11.02.2023
שעות הביקור בתערוכה :
ימי שלישי עד חמישי מ-11:00 ועד 19:00
ובימי  שישי ושבת מ-10:00 עד 14:00
055-923-0022טלפון הגלריה :
 
 
 
 מיקום - הגלריה לאמנות שבטית ואמנות ישראלית
מרכז בעלי מלאכה 13 תל אביב


זמנים - 12/01/2023 עד ה-11/02/2022

פתיחת התערוכה - 12/01/2023


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||