שיתוף התערוכה:

תערוכת יחיד לאמנית רותי סגל /

הצילומים באדיבות

10/12/2022 עד ה-07/01/2022

תערוכת יחיד לאמנית רותי סגל
פתיחה חגיגית :
יום שבת,  10.12.2022,בשעה 11:00
בבית האמנים ע"ש שגאל
שדרות הציונות 24 , חיפה
אוצר : אריה ברקוביץ
ארתור רובינשטיין הפסנתרן אמר בזמנו :
"אני מעורב בתשוקה בחיים: אני אוהב את השינויים, את הצבעים, את התנועה. להיות חי, להיות מסוגל לראות, ללכת, להיות בעל בית, מוזיקה, ציורים - כל זה פלא"
כך גם בתערוכתה הנוכחית של האמנית רותי סגל, בבית האמנים ע"ש שגאל בחיפה : היא שואפת ללכת אחר המיית לבה. הציור שלה הוא מסע  אל הטבע של  חיפוש וכמיהה, רגש או געגוע , לעיתים הוא  שמחה מתפרצת, לעיתים עצב וכאב, הציור שלה הוא אהבת הארץ ומחוזותיה.
הציור הוא צורך קיומי שלה, לבטא את עצמה בצבעים ובצורות במקומות שבהם המילים דלות ואין ביכולתן להכיל או לתאר.
אומרת סגל : " הציור עבורי הוא לא הרפתקאה. הוא דרך חיים
ההשראה לציור נמצאת בכל עץ ובכל מקום בו אני נמצאת ,העצים עבורי עולם שלם.מגיבים להתיחסות ולטיפול בהם ,הם אסירי תודה ומגיבים בפרח או בעלה חדש.אני אוספת מראות ותמונות,והכל מתארגן לנסיונות העבר ומחשבות על העתיד."
עיקר יצירותיה הן בציור ספונטני, חופשי ומשוחרר - נופיה של רותי הם חופשיים ופראיים למראה, העצים, שהם הנוף מחד גיסא, והם גם המסתירים את הנוף מאידך גיסא, עצי הכרמל, כולם פורצים בסערה, כמו מאיימים לצאת מן הבד, הם מלאי תנועה כאילו היו רקדנים במחול אותו רק הטבע יכול לספק.
מכלול יצירתה של רותי הינו מחזוריות של עיבוד מראות. מחלון ביתה שעל הר הכרמל ספגה  אין סוף מראות מעוררי השראה, החורש והים על שלל גווניהם המרהיבים  בכל עונות השנה היו ועודם מקור לא אכזב ליצירה חסרת מעצורים, מתפרצת.
בתהליך ממושך עיבדה רותי את נופי ילדותה ואיזור מגוריה,  ויצרה סדרות שלמות של גופי עבודות המקיימים דיאלוג מתמיד עם הבריאה. היא חוקרת את נושא העץ ביצירתה רבת השנים. העצים הינם מרכיב יסודי ביצירתה והם מופיעים בשלל צבעים, גוונים וצורות, לכל עץ אישיות שהיא יוצקת לתוכו/בוראת אותו .  השימוש שהיא עושה בכל גוון וצבע מעורר השתאות ומסביר באופן ברור וחד את החיבור הבלתי מתפשר שלה לטבע "כי האדם עץ השדה".  
רותי סגל הינה ילידת הארץ אשר עברה את כל מסלולי החינוך, דרך סמינר מורים ואף שימשה כמורה ומחנכת.לאחר לימודים ותואר באומנות יצירה, שינתה מסלול ועברה לעיסוק מלא באומנות.
כל השנים עד לתואר, רותי נמשכה לציור אבל רק מאוחר יותר הפכה את האומנות למרכז חייה.
לימודי התואר באומנות יצירה באוניברסיטת חיפה עם האמנים המוכרים, בניהם אבנר כץ, בתיה אייזנווסר ועוד רבים וטובים, היוו את נקודת הפתיחה לחיים סובבי אומנות.
במהלך השנים השתלמה אצל אמנים נבחרים, בניהם גרשון דוידוביץ', גרשון קניספל, ז'אק לוין ועוד, הציגה בתערוכות רבות ומגוונות בארץ ובחו"ל ואף הקימה סטודיו ללימודי ציור בחיפה ומלמדת ציור בתשוקה רבה מעל 30 שנות פעילות.
מאחוריה, תערוכות יחד רבות כגון, מוזיאון עוקשי בעכו, מוזיאון לאומנות חדשה ברמת גן, בית האומנים בתל אביב, בית האומנים בחיפה ועוד גלריות נבחרות.
בין תפקידיה במהלך השנים, רותי עבדה כאוצרת הגלריה לאומנות בדניה חיפה ולאחר מכן כיהנה כיושבת ראש אגודת האומנים בחיפה והצפון ותרמה רבות לפיתוח האומנות בחיפה ומחוצה לה.
בין היתר, יצרה וקידמה קשרים עם תלמידים צעירים לאומנות, העמידה ויצרה תערוכות שונות ומגוונות ועזרה לאמנים רבים לקדם את עבודותיהם.
 
כיום, רותי ממשיכה לעבוד בסטודיו בביתה, ללמד ציור ולהשתתף בפרוייקטים אומנותיים רבים תוך ייעוץ ועזרה לאמנים נוספים.
עבודותיה נמצאות באוספים פרטיים בארץ ובחו"ל ונתן לראותן גם בספר מסכם על עבודותיה ובקטלוג שהוצא לאור במסגרת תערוכת יחיד במוזיאון רמת גן.
 
ליצירת קשר עם האמנית :054-7500905 | ruthyhock@gmail.com
שעות ביקור בתערוכה:
 
יום ראשון : 10:00-14:00
יום שני: 16:00-19:00
יום שלישי: 10:00-14:00
יום רביעי: 10:00-14:00
יום חמישי: 10:00-14:00 16:00-19:00
יום שישי: 12:00-16:00
שבת: 10:00-14:00
נעילת התערוכה :
07.01.2023מיקום -
שדרות הציונות 24 , חיפה


זמנים - 10/12/2022 עד ה-07/01/2022

פתיחת התערוכה - 10/12/2022


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||