שיתוף התערוכה:

הקסם שבמעמקים / הגלריה לאמנות שבטית ואמנות ישראלית

הצילומים באדיבות הגלריה לאמנות שבטית ואמנות ישראלית

09/12/0002 עד ה-07/01/2023

"הקסם שבמעמקים"
תערוכת יחיד לאמן יצחק (איציק) פטרבורג ז"ל
אוצרות התערוכה :שייקה איתן ומיכלי אדלר
ייעוץ אמנותי : ד"ר גליה דוכין אריאלי
התערוכה תתקיים בגלריה לאמנות עכשווית ושבטית בתל אביב
רח' מרכז בעלי מלאכה 13 תל אביב
פתיחה חגיגית : יום שישי,9.12.2022 בשעה : 12:00
צפים  ללא מאמץ מתחת לפני המים, הגלים מערסלים בעדינות, העיניים פקוחות לרווחה , האיברים רפויים והנשימה האיטית מתואמת עם קצב הלב הרגוע. הכל מסביב כמעט עוצר ואנחנו מתכנסים  אט אט לתוך עצמנו  ומלבד הד פעימות הלב אנחנו לא שומעים דבר.
כמו מתוך שינה שואפים את האוויר באיטיות דרך הפה והוא זורם לו במורד הגרון, ממלא את הריאות והנה, עוד שנייה יתחיל המסע . קצב הלב יורד ושלווה מתפשטת באיברים. אנחנו נכנסים לעולם חדש אחר לא מוכר, אנחנו אורחים המוזמנים  להצטרף ולחוות עולם אחר, לא מוכר, צבעוני, מוזר, מפתיע ,מסקרן, לא ידוע.
בעין רגישה ובסקרנות אין קץ לוקח אותנו יצחק פטרבורג בסדרת צילומים ייחודית ומוקפדת למחוזות קסומים ולא ידועים, לעולם המרתק שמתחת למים.
יצחק מספר: " צללתי צלילה ראשונה בגיל 61. עד אז מילאתי תפקידים בכירים כמנכ"ל קופת חולים כללית, מנכ"ל סלקום ומנהל המו"פ הייחודי של חברת טבע.
לראשונה בגיל 61 יצאתי ל"חופשה אחרי צבא" הראשונה והיחידה שלי. במהלכה נחשפתי ליופיים של האלמוגים בשנורקלינג במזרח אסיה. למרות שאני לא משוגע על הים ( מאמינים?) חשבתי שיהיה נחמד לצלול.  ומאז בשלוש השנים הבאות צללתי כמעט 350 צלילות מסביב לעולם. עד שחזרתי לתפקידים בכירים כיו"ר חברת טבע ובהמשך כיועץ בכיר לחברה סינית מובילה.
הצלילה הוסיפה לי  מימדים חדשים לחיים.  אני אוהב עולם שלישי וטיולים ופתאום יש בנוסף עולם כל-כך יפה של גינות אלמוגים, דגים מכל הגדלים והצבעים, מנטות, תמנונים,נחשים וצבי ים. למדתי שאני מעדיף ללא ספק את הכרישים שבים על אילו שבעולם העסקי. בדרך גיליתי את עצמי האחר. תחרותי אבל לא בכל מחיר. יודע לעצור ולהעריך יופי ולא רק לכבוש. עובד בצוות וחושב על האחר, מבלה יותר זמן עם עצמי, הרבה שעות לבד. לזקק מה חשוב בחיים ומה פחות,  וכל הזמן מצלם ומתעד – ממש מהצלילה הראשונה. וכל הנשמה בפנים.
ועכשיו כשאני מחשב את קיצי לאחור 10 שנים ו-501 צלילות אחרי הצלילה הראשונה אני מזמין אתכם להצטרף אלי למסע המרתק."
תהנו.
 שלכם – יצחק ( איציק) פטרבורג.
Tribal Art & Israeli Art Gallery
נעילה : 07.01.2023
שעות הביקור בתערוכה :
ימי שלישי עד חמישי מ-11:00 ועד 19:00
ובימי  שישי ושבת מ-10:00 עד 14:00
 
055-923-0022טלפון הגלריה :
 
 
 מיקום - הגלריה לאמנות שבטית ואמנות ישראלית
מרכז בעלי מלאכה 13, תל אביב


זמנים - 09/12/0002 עד ה-07/01/2023

פתיחת התערוכה - 09/12/2022


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||