שיתוף התערוכה:

רותי שפט - מסע אל עצמי / גלריה על האגם

הצילומים באדיבות גלריה על האגם

03/07/2022 עד ה-16/07/2022

רותי שפט "מסע אל עצמי" אוצרת: רחל זיו                     

"כשאני מציירת או מפסלת, אני שוכחת מהנעשה סביבי. שוקעת לתוך עצמי, לומדת להביע את  תחושותיי דרך היצירה. השראה רבה קיבלתי מבעלי ז"ל שהחל לצייר עם פרישתו. גם אני נשביתי בקסם הציור, כשפרשתי לגמלאות.  
בחיי המקצועיים כמיילדת, כאם וכרעיה, השתדלתי להיות קשובה לקרובים לי ולאחרים. ומשהתחלתי בפיסול ובציור, אני מנסה להקשיב גם לעצמי, ולבטא זאת בעבודותיי. הטבע היפה סביבי, המתהווה והמשתנה חליפות, עם עונות השנה, שעות היום והלילה, מעורר בי רצון להנציח את המראות דרך הפריזמה של עיניי. את ה"משהו" המיוחד שלא תמיד ניתן להגדיר במילים.
מקורות השפעה והשראה מגוונים יש לרותי שפט: הצייר הפסל והאדריכל היהודי הונדרטוואסר נחשב לגדול אמני אוסטריה, מהווה עבורי מקור השראה בזכות השילובים הנפלאים, הקווים החוזרים על עצמם עם הגבולות הברורים והחופש הצבעוני והייחודי. הוקסמתי מעבודותיו.
הציירת האמריקאית ג'ורג'יה אוקיף ציירה פרחים ונופים מוגדלים, הנראים כמתחת לזכוכית מגדלת. דרכה ביטאה נשיות חזקה ואמיצה, שממנה שאבתי השראה, בזכות עוצמת הציורים השקטה והצבעוניות הייחודית."
העבודות האחרונות מביעות את הזדהותה עם הקשיים והמאבקים, שהוריה ז"ל  עברו במהלך עזיבתם את מולדתם צ'כיה והתאקלמותם בארץ.
גם עבודות הפיסול המוצגות מביעות את געגועיה לעולם המיילדות שמילא את לבה וחייה במשך 37 שנים.
בתערוכה, מציגה רותי שפט מגוון עשיר ומעניין של עבודות: ציורי נופים ודמויות צבעוניים, מלאי הבעה ואווירה, בסגנון חופשי ואישי. העבודות שלה מאופיינות בצבעים ססגוניים ובסגנון לירי, בקומפוזיציה פתוחה, המכילה יסודות של אש, מים, אויר ואדמה. אלה הם נושאי ציוריה בעושר הפרטים והצבעים.
 
 מיקום - גלריה על האגם
דרך הפארק 10 רעננה


זמנים - 03/07/2022 עד ה-16/07/2022

פתיחת התערוכה - 08/07/2022, שעה - 11:00


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||