שיתוף התערוכה:

דיווה מבעד למראה / גלריה למון פריים

קרדיט צלם - גלריה למון פריים

03/06/2022 עד ה-10/07/2022

תערוכת יחיד ראשונה בישראל לאמן הצרפתי הפמיניסטי בטיסט לאון תוצג בגלריה למון פריים בתל אביב בתאריכים 10.07.22 - 02.06.22. בתערוכה "דיווה מבעד למראה" יוצגו עבודות המשלבות ציור, צילום וטכניקת ציור על מראה.

העבודות של לאון מהדהדות מחשבות על נשיות ועל זהות. הפעולה של התבוננות במראה היא פעולה המזוהה מאד עם נשים, במיוחד בהסתכלות היסטורית. אכן, לאון מסמן נשיות ופמיניזם כמוטיבים מובהקים בסדרה. בחסות המברשת ועדשת המצלמה, הוא מצליח ללכוד את היופי הנשי במלוא עוצמתו, ולהפוך את דמויותיו מפרסונליות לאוניברסליות. לראייתו, עבודותיו משקפות ניסיון להחזיר לעולם הציני את כל השירה הבוקעת מנשמתן של הנשים. משחקי האור והגוונים בכל עבודה מזכירים אסתטיקה נוסטלגית מתקופה אחרת. פסלים ודימויים מיתולוגיים או אלילות קדומות, כמו הפסל של הוונוס ממילו, מהווים עבורו מקור השראה ומייצגים בעיניו עוצמה נשית נצחית, אך גם מסמלות את היופי שבאי-השלמות. יצירותיו מאזכרות את ציוריו של גוסטב קלימט, שגם הוא ?הלביש? את הדמויות הנשיות שלו בעיטורים יפיפיים וצבעוניים והצליח להנציח את היופי הנשי.
 
התערוכה הנוכחית מאפשרת לבחון את הדיוות של לאון כקולקטיב, כשבט דמיוני של נשים שהן מעל כל מרחב או זמן. נדמה שהן נמצאות בעולם דומה אך אחר – מרחק נגיעה מאיתנו. מוטיב ההשתקפות שנוכח בסדרה מחזיר לנו מבט, לא רק המבט שלנו על עצמנו אלא גם המבט של האחר עלינו.
 
בטיסט לאון הוא אמן של מצבי ביניים: בין פנטזיה למציאות, בין דימוי להשתקפות, בין ציור לצילום. בסדרה המונומנטלית המתמשכת דיווה (Diva) תחושת ה"בין לבין" באה לידי ביטוי במלוא עוצמתה. תהליך היצירה הייחודי של לאון מתחיל תמיד בציור על מראה: הוא מצייר על גבי השתקפות של דמויות העומדות מול המראה ו-"מלביש" אותן במשיכות מכחול אקספרסיביות. אך רק בשלב הבא מתחולל הקסם ביצירה, דרך עדשת המצלמה ומשחקי ההשתקפות שנוצרים. בציוריו על קנבס לאון משלב צילום, אך משנה את סדר תהליך היצירה ובוחן שוב את הגבולות שבין מדיום למדיום.

שני סוגי העבודות, אם כן, נעים במעגל סגור של מראה, ציור וצילום. בעוד שהציורים מעניקים תחושה של קרבה ליד האמן, המסגור של הצילום מאחורי זכוכית יוצר תחושת ריחוק ודרך ההשתקפות מחזיר אותנו לתחושה המקורית של המראה.
 
אודות בטיסט לאון:
לאון הוא אמן אוטודידקט צרפתי המתגורר בצפון צרפת, בעיר רואן. הוא החל את הקריירה שלו כמוזיקאי, ובמהלך סיבובי ההופעות שלו הוא מצא את ההשראה לצילומיו הראשונים והחל לפעול כאמן בין-תחומי ואקלקטי מזה כעשור. בשנים האחרונות הוא פיתח את הטכניקה הייחודית שלו, המשלבת ציור וצילום בניסיון לחוות ולחקור את הצילום כמדיום.
עבודותיו נמצאות באוספים פרטיים בצרפת, בישראל, בארה"ב ובאנגליה והוצגו בתערוכות יחיד וקבוצתיות בצרפת.
 
שעות פתיחה:
ימים א',ב',ג',ה': 10:00-18:00
יום ד': 10:00-19:00
יום שישי: 09:30-13:00מיקום - גלריה למון פריים
כיכר פלומר 8, מבנה 36, תל אביב


זמנים - 03/06/2022 עד ה-10/07/2022

פתיחת התערוכה - 02/06/2022, שעה - 20:30


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||