שיתוף התערוכה:

טובה לוטן - חדר נתח / הגלריה העירונית לאמנות


20/11/2021 עד ה-01/02/2022

"אני רוצה לדבר על 'עיקרון העיטוף', על העור השני. כשאני פועלת עם חלקי בגד, אני מחפשת את הגוף שהיה בפנים ואת הגוף שיהיה. ב'עיקרון העיטוף' אני עושה מהלך רגשי, שבו דרך הנתחים של הבד, אני מגיעה אל הפירוק עד לאבני הבניין הבסיסיות של החומר. מעניין אותי איזה חלק גוף היה שם....את מה זה עטף, איזה חלק מהגוף נעטף, וכיצד יוכלו החלקים להוות פוטנציאל לעטוף עתיד כלשהו...." (טובה לוטן).

 

"יש טעם לומר שאנו "קוראים בית", שאנו "קוראים חדר", כיוון שבית וחדר הם תרשימים פסיכולוגיים המנחים את הסופרים והמשוררים בניתוח האינטימיות..." (גסטון בשלאר).

 

בתערוכה מוצגים ציורים, רישומים ואובייקטים מחומרים שונים: נייר פרגמנט, ברזנט, לבד, תוכניות אדריכליות ומתלי מתכת.

התערוכה נבנתה במיוחד עבור מבנה של שני חדרים בגלריה, חלל ההצבה הופך לחלק מן התצוגה, באופן ששני החדרים יחד הופכים למקום. מקום אשר מקבל את השם חדר – נתח.

 

עבודותיה של טובה לוטן מתייחסות למושגים 'בגד', 'גוף', 'בית', נושאים בהם היא עוסקת מזה שנים. חדר – נתח הוא ווריאציה נוספת על מושגים אלו, בו מתחדד הקשר בין הגוף והבגד, כאשר הוא מופיע בהקשר חדש, ביחס בין הגוף, הבגד והחדר. עבודותיה של האמנית במהלך השנים קשורות ברובן בפעולה של פירוק וחיבור של בדים – בגדים – טקסטים, תוך שימוש גם ברישום וציור. בתערוכה כאן מתווסף אלמנט נוסף – החדר, מבנה אשר גם הוא מקיים את מה שהאמנית מכנה 'עיקרון העיטוף' – אופנים שונים בהם הגוף החי נעטף, מתעטף ועוטף.

 

לוטן (1952) בוגרת תאר ראשון ולימודי תאר שני  לימודי תרבות באוניברסיטה הפתוחה) היא אמנית מולטי מדיה ותיקה שמאחוריה תערוכות יחיד מרובות ועבודותיה הוצגו במוזיאונים בארץ (תל אביב  חיפה  עין חרוד עין הוד).

 מיקום - הגלריה העירונית לאמנות
הגלריה עירונית לאמנות, בית גורדון-לונדון אחד העם 8, ראשון לציון שני -חמישי, שבת 10:00-13:00 שני 15:00-18:00


זמנים - 20/11/2021 עד ה-01/02/2022

פתיחת התערוכה - 20/11/2021, שעה - 19:30


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||