שיתוף התערוכה:

משחקים בצבע / לובי תאטרון היהלום

הצילומים באדיבות לובי תאטרון היהלום

03/10/2021 עד ה-31/10/2021

משחקים בצבע
אדוארד  אלמשי  (שלמה זלמן בן משה)
 
כל חייו עסק באובססיביות בשואת יהודי אוקראינה וסביבותיה. לאחרונה, הוציא לאור את ספרו של דר' משה גרנות "דרכון רומני", ספר המתעד את עדויותיהם של שורדי השואה. הספר מהווה מסמך אנושי חשוב לקורות היהודים בימי מלחמת העולם ה-2.
אדוארד הוא אמן בעל תבונת כפיים ייחודית, שהובילה אותו ליצירות, שבהן הוא משאיר באקספרסיביות עקבות, המוליכות בעוצמה את ידיו ואצבעותיו אל עולם הצבעים, הקווים והצורות, אל מסע יצירה אישי מאוד. בראשית דרכו האמנותית היו הרישומים סתמיים ושירבוטים שהובילו ליצירות בגדלים שונים. איתן אני שלם, אומר אדוארד על עבודותיו. מקורות היצירה שלו באים ממחוזות ילדותו, מאירועים היסטוריים ומהתרבות היהודית המספרים את הסיפור היהודי הפרטי שלו.
בתערוכה מוצג קונספט עבודות מגובש, הבנוי מקווים צבעוניים מתפתלים, היוצרים מרקם צבעוני עשיר. חלקן מתכתבות עם אמנות העולם. בעיקר הושפע מהאמן סטניסלב  שוקאלסקי (1893-1987), פסל וצייר פולני, שהפך לחלק מתקופת הרנסנס בשיקגו. עבודותיו שימשו מקור חשוב עבורו, הרשימו והשפיעו מאוד על יצירתו.
אדוארד יוצר במו ידיו כלי עבודה ותבניות בגדלים שונים, שאותם הוא משלב בציוריו. אלה הם משחקי צבע שובי עין ולב, הבאים לשמח את הצופה בהם.
רחל זיו : אוצרת התערוכהמיקום - לובי תאטרון היהלום
רח היצירה 3 רמת גן


זמנים - 03/10/2021 עד ה-31/10/2021

פתיחת התערוכה - 08/10/2021, שעה - 11:00


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||