שיתוף התערוכה:

שוברים חומות / ארטורה

הצילומים באדיבות ארטורה

10/09/2021 עד ה-30/09/2021

55 עבודות (ציור, צילום, פיסול, וידאו, מיצב, איור, שירה, מחזור, מיקס מדיה ועוד) של 37 אמנים, כולם בעלי מוגבלות פיזית או נפשית, יוצגו בתערוכה המרגשת שתיפתח בגלריה "ארטורה" ותספק לקהל הרחב הצצה לנקודת מבטם הייחודית של האמנים על החיים והחברה. את התערוכה יזם אלדד שושתרי, (32) המתמודד בעצמו עם שיתוק מוחין שחבר לאוצרות נעמי גורדון-חן, שאיבדה את בתה בתאונת דרכים בטיול שאחרי צבא, ומאז מקדישה את עצמה לפעילות חברתית המשלבת אמנות, ולמיכל תאומי סלע. אירוע הפתיחה בשישי 10.9.21 בשעה 11:00 נעילת התערוכה: 30.9.21.
 
המבקרים בתערוכה נכנסים דרך שביל כניסה לגלריה עליו תוצגנה בגדול 6 עבודות של יאיר מורנל, מתמודד נפש, שתרופות פסיכיאטריות הן חלק בלתי נפרד מחייו. יאיר עיצב דמויות שונות כביטוי להפרעות הנפשיות בהקשר של קופסאות הכדורים בעצמן, ולא רק כעלון לצרכן. זאת כחלק מהרצון שלו לבטא את עולמו הפנימי דרך האמנות שלו, והרצון להעלות מודעות חברתית לנושא: "כמתמודד נפש, תרופות פסיכיאטריות הן חלק בלתי נפרד מחיי. כבר עשור שאני על כדורים וטיפולים שונים כדי לנסות ולעזור לי במצבי הנפשי. מעבר לתהליכים והתמודדויות פנימיות שאני עובר עם עצמי, לאופן שבו המעגלים החברתיים השונים מסביבי תופסים אותי, יש השפעה לא מועטה על תפישת הזהות שלי את עצמי".
 
התערוכה מספרת סיפור והמבקרים בתערוכה משוטטים בה סביב הנרטיב שהולך ונבנה תוך כדי התקדמות בתערוכה.
 
התערוכה נוצרה על ידי שיתוף פעולה בין שושתרי, גלריית 'ארטורה" ונעמי גורדון חן והקרן "בשביל אופיר"- הקרן לעידוד היצירה בקהילה. הקרן הוקמה לזכרה של הבת אופיר חן שנהרגה בתאונת ג'יפ במהלך טיול בדרום אמריקה ומתמקדת בחיבור שבין אמנות לקהילה. היוזמה לתערוכה נולדה בתקופת הקורונה, בהמשך להקמתו של מיזם האמנות פורץ הדרך של שושתרי "פינות עיגול", אשר מחבר בין אמנים עם מוגבלויות לבין אוהבי אמנות דרך אתר "פינות עיגול" וחברות מסחריות. תערוכה שכזו הייתה חלום ארוך שנים עבורו, והמפגש בינו לבין נעמי גורדון חן, היווה הזדמנות פז להגשים אותו.
 
 
 
אוצרת ומפיקת התערוכה נעמי גורדון חן: "במהלך החודשים האחרונים שוחחתי עם למעלה מ 100 מתמודדים, חלקם פוסט טראומטיים, חלקם פגועי נפש, חלקם פצועי צה"ל, חלקם נולדו עם אוטיזם, חלקם נולדו עם שיתוק מוחין, אספרגר ועוד" מספרת נעמי גורדון-חן. "נשאבתי לעולמם וגיליתי עולם מופלא של אנשים שמתמודדים עם מוגבלויות לא פשוטות לצד חברה שמתקשה להכיל, לקבל, להקשיב, להיות סבלנית, לסייע. אני רואה בתערוכה אפשרות לייצר דיאלוג בין אוכלוסיית אנשים עם מוגבלויות לבין החברה הנורמטיבית. לעורר שיח, להניע תהליך תודעתי שיוביל לשינוי"
 
באירוע הפתיחה שיתקיים ביום שישי 10.9 בשעה 11:00, לצד מפגש עם האמניות והאמנים, ניצור מיצג בהשתתפות הנוכחים באירוע. טלי גילן, אמנית המציגה בתערוכה, תוביל את יצירת המיצג. לאחר הפתיחה ניתן יהיה לצפות בעבודה המשותפת שתיווצר, כחלק מהתערוכה עצמה. גילן היא אמנית ועובדת סוציאלית, מתמודדת עם מגבלות פיזיות ונפשיות, פעילה חברתית ושותפה למאבק בסטיגמה המופנית כלפי אנשים עם מוגבלויות.
 
 
משתתפים: אורלי עובדיה, אורן רז, אייל מולצ?נסקי, איל בן צבי, אלון בסקינד, אליאור ציון, אמנון מדמוני, אריאל קונדור, אריאלה קרס, דורית דיוק קואן, דניאל בהריר, טלי גילן, יאיר מורנל, יוסי עוזיאל, יחיאל אטיאס, יעל מרום שומר, יקין עזאלדיין עראר, כינרת ילניק, לימור אשכנזי, לירן שני, מור שליט, מריאל ארבטמן, נילי ברויאר, סוזנה דנן, סיגל קסלר, סער בוכבינדר, עדי בן פורת, עמוס גזית, רונה סופר, רונית שמילוביץ, שאולי ניי, שירה אורנשטיין, שלום איל גולן, שלמה סולומון, שני אלדר, תהל סעד, תמר כורם.
 מיקום - ארטורה
קמפוס רופין, כפר מונש


זמנים - 10/09/2021 עד ה-30/09/2021

פתיחת התערוכה - 10/09/2021, שעה - 11:00

קישור - https://https://arthura.org/התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||