שיתוף התערוכה:

סאמר וויט CUT AND PASTE / גלריה ברוורמן

קרדיט צלם - התמונות באדיבות האמנית וגלריה ברוורמן

20/05/2021 עד ה-22/06/2021

גלריה ברוורמן מתכבדת להזמין לתערוכת היחיד השניה של סאמר וויט בארץ (נ. 1977, אוקלהומה, ארה"ב).

 

בתערוכה CUT AND PASTE סאמר וויט מציגה סדרת ציורים חדשה, עליהם עמלה בחמשת השנים האחרונות. עבודות אלו הגיעו לשיאן בעקבות אירועי השנה האחרונה ומשקפות את נקודת מבטה האישית של האמנית על גוף עבודותיה. כל אחת מן היצירות היא מעין מיני-רטרוספקטיבה הטעונה באזכורים חזותיים מגופי העבודה הקודמים של האמנית. העבודות מכילות סממנים אשר "נגזרו והודבקו" באופן מטפורי לכדי יצירת קומפוזיציות חדשות ומרובדות הנוגעות לתרומתן של נשים לחברה לאורך ההיסטוריה. הציורים מגלמים סיפורים שלא סופרו, דרכם וויט מבקשת לחשוף נרטיבים מאחורי מגוון רחב של היבטים ביחס לנשים בחברה. וויט מערערת תדיר על התיאור המסורתי של נשים כאובייקטים של תשוקה ויופי ומציעה ביצירותיה ייצוג מורכב יותר של נשיות.

 

בצבעוניות עזה האופיינית לעבודותיה, כתב ידה של וויט שזור כחוט השני בין סדרת הציורים החדשים. יחד הם מייצגים את היקום הנשי העשיר פרי דמיונה של האמנית ומתקיימים כיצירות היסטוריות ועכשוויות גם יחד. CUT AND PASTE היא אסופה של כל התפקידים שנשים ממלאות בעולמה הרחב של וויט, וייצוגן לכדי רשת עוצמתית בתוך עולם נרטיבי אחיד. 

 

סאמר וויט חיה ויוצרת בניו יורק. עבודותיה מאופיינות במרקם אקספרסיבי שמותח את גבולות החומר בתהליכי העבודה שלה. בציוריה מתוארים נרטיבים ודמויות בעזרת טכניקת ציור ייחודית בה צבעי אקריליק נלחצים דרך רשתות צפופות ליצירת משטחים עשירים, בעלי איכות טקסטילית.תערוכות יחיד נבחרות: מוזיאון קמפר לאמנות עכשווית (קנזס סיטי 2020), מוזיאון KMAC(לואיוויל 2019), גלריה שולמית נזריאן (לוס אנג'לס 2018), Smack Mellon (ניו יורק 2018), גלריה הנרי לאמנות אוניבריסטת וושינגטון (סיאטל 2017) ומוזיאון Oklahoma Contemporary (2016). תערוכות מוזיאליות נוספות: מוזיאון לאמנות עכשווית (בוסטון 2013-2014), Torrance מוזיאון לאמנות (2013). עבודותיה של וויט נמצאים באוספים פרטיים וציבוריים ביניהם אוסף מוזיאון דאלאס לאמנות, אוסף מוזיאון דה יונג (סן פרנסיסקו), אוסף מוזיאון פרז (מיאמי), אוסף מוזיאון ספיד (לואיוויל) ועוד. וויט זכתה בפרס NADA Artadia בשנת 2016 ובפרס Northern Trust Purchase בשנת 2019. היא בעלת תואר ראשון מאוניברסיטת Central Oklahoma ותואר שני ממכללת Savannah לאמנות ועיצוב
מיקום - גלריה ברוורמן
אילת 33 תל אביב https://bravermangallery.com/


זמנים - 20/05/2021 עד ה-22/06/2021

פתיחת התערוכה - 20/05/2021, שעה - 18:00

קישור - https://https://bravermangallery.com/exhibitions/cut-and-paste/התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||