שיתוף התערוכה:

יופיה אינו ידוע.... / גלריה בן עמי

הצילומים באדיבות גלריה בן עמי

29/04/2021 עד ה-25/05/2021

יופיה אינו ידוע....
תערוכת יחיד של האמנית נאוה פורת
פתיחה חגיגית : יום חמישי, 29.4.2021 בשעה 20:00
גלריה בן עמי
תל אביב
אוצר: יוחנן הרסון
ציורים, הדפסים, תחריטים נאווה פורת היא ציירת, ויוצרת הדפסים בעלת שם, מעצבת גרפית ואוצרת. ותמיד אומנית.
גוף האדם ובפרט גוף האישה היה מאז ומעולם נושא מרכזי ביצירות שלה. עבודותיה מתפרשות על פני שלושים שנה של חקירה מעמיקה וטכניקות מגוונות. היא מאתגרת את עצמה בהתמדה כאומנית חסרת פשרות, תוך שהיא מתנסה בצורות שונות של למידה ובוחנת דימויים תרבותיים, אייקוניים והיסטוריים של גוף האישה. במובן הזה האישה שלה היא "כל אישה".
מרבית העבודות האחרונות שלה מצוירות בסגנון נאיבי והן עוסקות במבחר מגוון של "גברות": עצובות, שמחות, אדישות, חושניות, אימהיות. כולן מוצגות בקישוטיות ובשפה אסתטית אותה הביאה לידי שליטה. הנשים בעבודות אלה עוטות נייר צבעוני בעל טקסטורה והדפסים עשירים, היוצרים מוזאיקה של סימבולים ודימויים תרבותיים. היצירות מאופיינות בעיבודים דקורטיביים וצבעוניים של נשים בריאות, גאות ושופעות כוח חיובי.
הנשים של פורת מייצגות את האישה המודרנית הניצבת איתן, תוך חשיבה בת זמננו האומרת שהיופי מגיע בכל מיני צורות, אופנים וצבעים, והבנה בכך שיש להכיר ביופי הזה ולחגוג אותו.
כשרונה של נאווה הבולט לעין בציוריה מרגש ביותר גם בתחריטים ובהדפסים שלה, דרכם ניתן לרדת לעומק האינטליגנציה הרגשית של נאווה ואת יכולתה לרדת לפרטים וקו רישום האישי שלה. הנשים בתחריטים נושאות מטען רגשי חי ומאתגר ומעידות על טביעת עין ייחודית.
גם כאן יש לדמויות רגליים חזקות וכפות רגליים גדולות, זהו מעין מוטיב חוזר. אנו פוגשים כאן מחדש את הכישרון והשליטה של פורת בצבע, בקומפוזיציה ברישום ובטכניקה.
התערוכה מביאה את מיטב עבודותיה. נאווה פורת יוצרת את הנשים שלה מזה מספר עשורים והן עוברות מגוון טכניקות סגנונות ומדיות. אבל הן תמיד גאות, בעלות נוכחות חזקה, ונטועות באדמה.
אנא בקרו באתר האמנית:
http://www.navahporat.com/
דף הפייסבוק של האמנית:
Navah Porat
נעילה:
25.5.2021
בגלריה בן עמי
רח' החשמל 12 תל אביב
שעות הגלריה: ימים ג' ד' ה' מ 10:00-17:00
יום שישי: 10:00-14:00
 
 מיקום - גלריה בן עמי
החשמל 12, תל אביב


זמנים - 29/04/2021 עד ה-25/05/2021

פתיחת התערוכה - 29/04/2021


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||